Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Your Move" iekustinās, lai liepājnieki atgriežas mājās


atlikušas 250 zīmes


"Your Move" iekustinās, lai liepājnieki atgriežas mājās (16)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 12. jūnijā, 2018 | BIRKAS: Trelleborg , SEZ , Your Move Liepaja , Jānis Kreilis , Liene Giertmane-Done , Gatis Ginters , Ilze Zāģere , Arnis Irbens , nodarbinātība
Izdrukāt Ziņot
Par savu atgriešanos Liepājā "Your Move Liepaja" veidotājam Jānim Kreilim (no kreisās) stāsta Arnis Irbens, Ilze Zāģere un Gatis Ginters.
Par savu atgriešanos Liepājā "Your Move Liepaja" veidotājam Jānim Kreilim (no kreisās) stāsta Arnis Irbens, Ilze Zāģere un Gatis Ginters.
FOTO: Liepājas SEZ

Optimistiskā gaisotnē 12.jūnijā uzņēmuma "Trelleborg Wheel Systems Liepaja" telpās žurnālisti tika iepazīstināti ar jauno digitālo platformu "Your Move Liepāja" un tās rašanās priekšnosacījumiem.

Jaunā digitālā platforma "Your Move Liepāja", ko sadarbībā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldi radījis biedrības "Ar pasaules pieredzi Latvijā" viens no dibinātājiem Jānis Kreilis, tieši šodien uzsāka darboties ("Your Move" pastāv jau kopš šā gada janvāra). Platforma radīta ar mērķi veicināt ārzemēs dzīvojošo tautiešu atgriešanos dzimtenē jeb, kā sacīja Kreilis, kurš arī pats deviņus gadus aizvadījis ASV, Āfrikā un citur, savest kopā darba devējus un darba meklētājus.

Tieši tāpēc arī "Your Move Liepāja" atklāšanā tik ļoti bija jaušams optimisms, ka lielākā daļa klātesošo, līdzīgi kā Kreilis, nesen atgriezušies Latvijā, Liepājā, un ir ļoti apmierināti ar savu izvēli – dzīvot un strādāt tādā "foršā vietā" (Arnis Irbens, SIA "Expedit Baltic" ražošanas vadītājs) kā Liepāja, un sūtīt savus bērnus skolā te, nevis, piemēram, Dānijā.

No ārzemēm mājās atgriezušies arī SEZ Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters, SIA "Trelleborg Wheel Systems Liepaja" vadītāja Liene Giertmane-Done, SIA "Silkeborg Spaantagning Baltic" vadītāja Ilze Zāģere.

Kā pastāstīja Liene Giertmane-Done, "Trelleborg Wheel Systems Liepaja", aktīvi izmantojot "Skype" intervijas, katru dienu piesaista arvien jaunus darbiniekus, kas nepieciešami jaunajai ražotnei. "Šodien mēs esam 96, bet rīt – jau 98, piemēram, šodien pieņemti divi darbinieki, viens no kuriem atgriezies no Dānijas, otrs – no Jelgavas. Ofisā visi esam no kaut kurienes atgriezušies Liepājā. Tāpat arī ražošanā – no Anglijas, Īrijas un citām vietām".

"Trelleborg" savos uzņēmumos, kuri atrodas vai visās valstīs, arī apmāca kadrus – vismaz 99%, tikai vajadzīgas minimālas angļu valodas zināšanas.

"Trelleborg Wheel Systems Liepaja" ražotne Liepājas biznesa centrā strādā jau desmit gadus, bet tuvāko mēnešu laikā darbu uzsāks vēl viena jauna ražotne, kas uz Liepāju pārcelta no Zviedrijas.

2017.gadā, SEZ pārvaldei aktīvi strādājot, izdevies pārliecināt uzņēmējus par iespējām būvēt jaunas ražotnes un ostas termināļus Liepājā, rezultātā noslēgti vairāk nekā desmit jauni līgumi par teritoriju rezervāciju un nomu. "Tāpēc arī vajadzēja pievērsties nākamajam uzdevumam – uzsākt aktīvu darbu pie cilvēku piesaistes Liepājai", uzsvēra SEZ pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis.

SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš savukārt atzina, ka pārvaldei atslēgas vārds ir "sadarbība" – ne tikai ar 45 speciālās zonas uzņēmumiem, bet visiem Liepājas uzņēmējiem. Tāpēc ir apzināta situācija, bijušas sarunas par darbaspēka pieejamību, apmācību, resursiem, kādi ir uzņēmumu rīcībā.

"Platforma "Your Move Liepāja" ir tikai sākums," uzsvēra Lapiņš, "vēl ir jāliek idejas klāt, bet tā tomēr ir jauna iespēja, ko no savas puses esam radījuši."

"Patiesi priecājamies redzēt Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes un Liepājas pašvaldības iniciatīvu piesaistīt pilsētai darba spēku, sperot konkrētus, praktiskus soļus šī mērķa īstenošanā un veidojot mērķtiecīgu un stratēģisku komunikāciju ar potenciāliem darba ņēmējiem pasaulē. Šajā ziņā paredzam, ka Liepāja varētu kalpot kā piemērs citām pašvaldībām, kurām ir aktuāls darba spēka piesaistes jautājums. Priecājamies būt partneri šajā procesā, kas vērsts uz Latvijas reģionu attīstību", tā SIA "Your Move" dibinātājs un vadītājs Jānis Kreilis.

Digitālajā platformā "Your Move Liepāja" izvietota Liepājas SEZ apkopotā informācija par darba tirgu, vakancēm (pēc Gata Gintera sacītā šobrīd tādu ir vairāk nekā 300), kā arī praktiski ieteikumi, kā iekārtoties uz dzīvi Liepājā.

"Your Move Liepāja" savienos ārvalstīs un citos Latvijas reģionos dzīvojošos profesionāļus ar tiem Liepājas uzņēmumiem, kuri šo profesionāļu pieredzi spēj attiecīgi novērtēt.


Sludinājums

Ješka parastais
20:02 | 12/06/18
ZIŅOT
(-2)
(15)
+

Piegriezies lasīt šos žēlabainos murgus par darbaspēka trūkumu,tepat Liepājā ir vesela virkne uzņēmumu kuriem darbinieki vienmēr ir cik uziet,un ja rodas kāda vakance tātiek aizpildīta dažu stundu laikā.Žurnālistu uzdevums būtu izpētīt kāpēc ir izveidojusies šāda,situācija,nevis atgremot zaglīgās elites pasviesto kaulu.

Riktīgais
00:17 | 13/06/18
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

Kārtējie parazīti starpnieki, saoduši valsts naudu šādām aktivitātēm, mēģina dabūt gabalu no pīrāga, kas gribēs braukt atpakaļ aizbrauks bez šitiem labvēļiem, un maksimums pēc gada 90% atkal aizbrauks prom, ilgi dzīvojot ārzemēs, pierodot pie augstāka dzīves līmeņa, normāls cilvēks ilgi LV nedzīvos!

Jā,
08:41 | 13/06/18
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

katrs redz to, ko vēlas redzēt

Tukša vāvuļošana
08:50 | 13/06/18
ZIŅOT
(-1)
(14)
+

Pilnīgi bezjēdzīgs veidojums.

No Liepājas
10:21 | 13/06/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Bet vēl sliktāk ir dibināt kaudzēm ārzonas uzņēmumus ārpus Latvijas, bet pašam uzņēmējam dzīvot Latvijā un baudīt tās augļus.

Suga
11:20 | 13/06/18
ZIŅOT
(-7)
(0)
+

Komentētājiem vienmēr bijis, ir un būs slikti! Tāda suga

To Suga
15:35 | 13/06/18
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

papētīju ko tad šie piedāvā, krāvējs 500-600 euro mēnesī uz papīra, identinsks darbs attīstītajās valstīs ap 2k mēnesī, izskatās, ka Laumai pajolīšu uz vietas aptrūcies, meklēs aizbraukušos par 360 euro mēnesī uz rokas, nu kāds klaidonis dzērājs, kas ir klaidonis un dzērājs ārzemēs varbūt uz ko šitādu parakstīsies, uzņēmuma vadītājs 1000-1200 euro mēnesī, uz rokas zem 1k par darbu zem patstāvīga spiediena un stresa, ārvalstīs sākot no 4k mēnesī, stāsts nav par to, ka viss slikti, bet kā neko nedarot, vēlāk varēs pumpēt ārā valsts naudu, imitējot darbību, zem cēlu mērķu izkārtnes, īsāk sakot fufelis tas ir, kas gribēs, sadomās braukt atpakaļ, šito visu bez starpniekiem varēs nokārtot, un nav tajā procesā nevienam jājaucas, bet labāk ieguldīt visu naudu jau LV esošajos!

Kaķa klepus
11:45 | 13/06/18
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Aiz neko darīt, izdomās ne tādas vien muļķības. Tie, kuri gribēs atbraukt, paši atradīs gan darbu, gan dzīvesvietu. Viss šis ir kaķim aiz astes.

:)
16:06 | 13/06/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Cost of Living
City transport
Single ticket for bus, tram and minibus € 0.70 (buying at a kiosk), € 0.80 (when buying from a driver).

The following types of tickets are available for pre-sale:
• One-day ticket (€ 2.50);
• A set of tickets for ten trips (€ 6.60);

Route maps and timetables available at www.liepajastransports.lv.

Entertainment
Movies - adult tickets start at €4.20, with discounts for children, students and seniors;

Concerts and events in "Lielais Dzintars" Concert Hall on average cost from € 7-10, many events are free;

Concerts and events in the Liepāja Olympic Center on average from € 7-10, sports events are often free.

Sports
Gyms cost €5 per visit or €30 per month on average.

Swimming pool visit (90 min) costs around € 3.70 (Liepaja Olympic Center).

Public skating rink costs €3.50, in addition to skate rental at €1.50. There are discounts for children and students.

Food
Business lunch in the center of Liepaja on average costs from €3.00 (usually business lunch

:)
16:18 | 13/06/18
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Drusku rēķinam, ja Lauma 500 euro mēnesī, tātad ģimene ar 2 bērniem kā piemērs, abi vecāki Laumā, uz rokas mēnesī 720 euro, 2 istabu dzīvoklis vidēji 100 euro pluss komunālie, kopā, ziemā ap 300 euro, transports, 20 darba dienas mēnesī, uz abiem sanāk 56 euro mēnesī nost, reizi mēnesī ejam uz kino, ģimenei apmēram 12 Euro, pluss transports 5,6 euro, reizi mēnesī ejam paēst uz lētu kafejnīcu, kur it kā pa 3 euro var paēst, ģimenei ar visu transportu aizies ap 20 Euro, reizi mēnesī apmeklējam baseinu, atkal ap 20 euro, un reizi mēnesī vēl apmeklējam kaut ko 20 euro, sausais atlikums 287 euro mēnesī, bērniem jāiedod skolas nauda, mēnesī ap 100euro, paliek 187 euro, par ģērbšanos, zobārstiem un citiem dakteriem nerunāsim, pēkšņi salūzt TV, ak vai jaunu nevaram nopirkt, rezumējam, tiešām ļoti vajadzīga platforma izveidota, saucas, ķersim muļķus!

Juris Baismīgais
17:15 | 13/06/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Kad vienreiz, lai nelabais parauj, beigsies visa šī latvietiskā TUKŠDIRŠANA? Vai visi šie mūjābeļi savas amata prasmes apguvuši nepārspējamā Gebelsa kursos?

hmmm
11:13 | 20/06/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Tie kas nav saskārušies ar biznesa vadību varbūt nesaprot kāpēc algas ir tik lielas cik viņas ir. Ir uzņēmēji kas negrib, maksāt, bet arī valsts pārāk daudz atņem.
Piemērs.
Uzņēmums ar 4 darbiniekiem (par ko komentāros visi smejas, kas tas par uzņēmumu ar tik maz cilv.)
1000 Eur/mēn uz rokas, lai samaksātu (ko liela daļa uzskata par min algu, lai varētu labi dzīvot)
Bruto - 1404.49 EUR
Sociālais nodoklis 11% - 154.49 EUR
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis 20% - 250.00 EUR
Sociālais nodoklis, darba devēja daļa 24.09% - 338.34 EUR
Uzņēmējdarbības riska valsts nodeva - 0.36 EUR
Darba devēja izdevumi kopā = 1743.19 EUR

Attiecīgi 1000 eur/ darba devējam ir 1743 Eur.
Darbinieks vēl veikalā samaksās 21% PVN (210 Eur) + ceļa nodokļi, NIN utt. ap 300

Maksājot neto 1000 Eur, Tu reāli saņem ap 700, bet valsts saņem 743+300/ 1043 Eur!

Uzņēmējam uz 4iem darbiniekiem gadā ir 83'664 Eur.

Ir daudzas valstis kur neapliekamais ir 500 vai pat 700Eur.
Man nebūtu žēl maksāt 1743, un darbinieks saņem 1250

Justin finance
17:31 | 22/06/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Kam tas var attiekties

Mēs piedāvājam individuālus, komerciālus un biznesa aizdevumus ar ļoti minimālām ikgadējām procentu likmēm, kas ir 3% no 1 gadu līdz 50 gadu ilgam atmaksas periodam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam kredītus no €10,000 līdz €100,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu zemāk.

Aizdevēja e-pasts: sloanslimited@gmail.com

INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU

NAME:
AIZDEVUMA SUMMA:
ILGUMS:
PHONE #:
VALSTS:

Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pastu sloanslimited@gmail.com.

Justin
08:38 | 24/06/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Mēs piedāvājam individuālus, komerciālus un biznesa aizdevumus ar ļoti minimālām ikgadējām procentu likmēm, kas ir 3% no 1 gadu līdz 50 gadu ilgam atmaksas periodam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus robežās no €5,000 līdz €10,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu zemāk.

Aizdevēja e-pasts: sloanslimited@gmail.com

INFORMĀCIJA PAR AIZŅĒMĒJIEM:

NAME:
AIZDEVUMA SUMMA:
ILGUMS:
PHONE #:
VALSTS:

ERIKA BRADDOKA
16:02 | 16/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

HELLO, MŪSU NOSAUKUMS IR ERIKA BRADDOKA, es šeit lūdzu ieteikt jums likumīgu aizdevuma aizdevumu, kas man piešķirs 80,000 eiro lielo aizdevumu šajā ķermeņa sezonā, kurā viņš ir uzticams un godājams, viņas vārds ir GEORGE KENNET, GEORGEKENNETHLOANINVESTMENT ĪPAŠNIEKS, Laipni sazināties ar viņu pa e-pastu jūsu kredīta pieteikumam. (Georgekennethloaninvestment@gmail.com)

ERIKA BRADDOKA
16:02 | 16/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

HELLO, MŪSU NOSAUKUMS IR ERIKA BRADDOKA, es šeit lūdzu ieteikt jums likumīgu aizdevuma aizdevumu, kas man piešķirs 80,000 eiro lielo aizdevumu šajā ķermeņa sezonā, kurā viņš ir uzticams un godājams, viņas vārds ir GEORGE KENNET, GEORGEKENNETHLOANINVESTMENT ĪPAŠNIEKS, Laipni sazināties ar viņu pa e-pastu jūsu kredīta pieteikumam. (Georgekennethloaninvestment@gmail.com)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki