Ukrainas drošības dienests par "separātisma finansēšanu" aizturējis uzņēmēju Jevgēņiju Kazminu, kurš zināms uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" līdzīpašnieks, raksta Pietiek.com.

Šādu informāciju portāls Pietiek.com saņēmis no Ukrainas pilsoniskā korpusa "Azov" pārstāves Svetlanas Zaričas. Kamēr oficiāla apstiprinājuma šai ziņai nav, Pietiek.com pārpublicē trīs rakstus no Ukrainas medijiem, kuros atspoguļotas iepriekšējās Kazmina un viņa kompanjojna Valērija Krištala uzņēmējdarbības gaitas.

Pārņemšanas cena – $ 250 000

Stāsts par mēģinājumu reideriski pārņemt mašīnbūves uzņēmumu Atek, kas atrodas sanācijas stadijā, sācis apaugt ar jaunām un interesantām detaļām.

Kā zināms, pagājušā gada 22. novembrī AS Atekteritorijā ielauzās bruņotu vīru banda, kas sastāvēja no vairāk nekā 100 cilvēkiem. Vīri uniformās ar bataljona Azov simboliem, kurus pavadīja Kijevas apgabala iekšlietu daļas izmeklētāji, konfiscēja uzņēmuma apsardzei ieročus, bet pārējiem darbiniekiem lika pamest darba vietas.

Tika izņemta finanšu dokumentācija, kas pilnībā paralizēja uzņēmuma īpašnieku iniciatīvas no kara darbības zonas izvestās kara tehnikas tehnoloģisko procesu noregulēšanai.

Saskaņā ar AS Atek galvenā akcionāra Andreja Nagrebeļnija teikto informācija, ka uzņēmumam gatavojas reideriski uzbrukt KVV Group īpašnieki (oficiāli grupa, kas specializējas metāllūžņu vākšanā, kas ir viens no trim lielākajiem operatoriem Ukrainā), kļuva zināma jau šā gada oktobra sākumā – pēc tam, kad septembra vidū saskaņā ar Kijevas Saimnieciskās tiesas lēmumu tika pārtraukta uzņēmuma izpārdošanas procedūra un sākta sanācija, par kuras vadītāju tika nozīmēts arbitrāžas vadītājs Viktors Mikitjons.

Lielākie Atek kreditori darba kolektīva un citu arbitrāžas vadītāju personā ieguva informāciju par Mikitjona piedalīšanos uzņēmuma pārņemšanas reideriskajā shēmā, un pašreizējā etapā risina tiesas procesu par arbitrāžas vadītāja pilnvaru atņemšanu. Pašlaik lieta Nr. 15/81–6 tiek izskatīta kasācijas instancē.

Mikitjons negaidīja tiesas procesa beigas. Izveidojis viltotus aktus, tajā skaitā par savu piekļuvi uzņēmumam, viņš panāca kriminālizmeklēšanu Kijevas apgabala iekšlietu daļā. Ieguvis 2014.gada 24.oktobra Ševčenkovskas rajona tiesas lēmumu par tiesībām izmeklēšanas grupai veikt kratīšanu, viņš sāka gatavot reideriskās pārņemšanas operāciju.

Pēc mēneša sākās pats interesantākais. Pēc Andreja Nagrebeļnija teiktā, 22. novembrī bruņotu vīru ar automātiskajiem ieročiem no bataljona Azov aizsegā Mikitjons Atek teritorijā ieveda KVV Group pārstāvjus.

KVV Group pārstāvji uzņēmuma apsargiem lika saprast, ka viņi faktiski dod reālas norādesAzov bataljona kaujiniekiem un pašam arbitrāžas vadītājam Mikitjonam veikt reiderisku pārņemšanu. Daudz interesantāks fakts ir tas, ka izmeklēšanas iestāžu pārstāvji neslēpa to, ka viņi veic reiderisku shēmu. Un pat paziņoja savu priekšnieku pakalpojumu izmaksas KVV Group pasūtījuma izpildei, lai ar spēku pārņemtu rūpnīcas aktīvus – 250 000 dolāru, saka Nagrebeļnijs. Tāpat viņi atzīmēja, ka visas reideriskās shēmas detaļas izklāstījuši vēstulē Ukrainas parlamenta komitejas galvai Jegoram Soboļevam, kas atbild par cīņu ar organizēto noziedzību un korupciju.

Kopā ar to žurnālistiem izdevās atklāt vairāk nekā intriģējošu informāciju par KVV grupas vadītājiem un viņu nelikumīgo darbību, izvairoties no nodokļu nomaksas kopš 2009. gada.

Kopā ar to kļuva zināms, ka 2009. gadā tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā nonāca divi jaudīgi konvertācijas centri, kas kopā ir nodarījuši kaitējumu valstij 1 miljarda grivnu apmērā.

Runa ir par uzņēmumiem Ros un Savopt. Tika konstatēts, ka tikai 2009. gadā vien ar šo uzņēmumu palīdzību KVV izdevās izvairīties no PVN maksāšanas par summu, kas pārsniedz 150 miljonus grivnu, kā arī nelikumīgi samazināt ar nodokļiem apliekamās summas bāzi par summu, kas pārsniedz 700 miljonu grivnu, tādējādi izvairoties no ienākumu nodokļa maksāšanas par summu 100 miljoni grivnu.

Lai noslēptu noziedzīgo darbību, tika radīta virkne fiktīvu uzņēmumu, caur kuriem notika līdzekļu pārvēršana skaidrā naudā un nodrošināta plūsma.

Tika arī konstatēts, ka kā "konvertācijas centru" un fiktīvo kompāniju organizatori darbojās KVV grupas īpašnieki Valērijs Krištals, Jevgēņijs Kazmins, Anatolijs Mazurs un Oļegs Rešetņaks.

Šie cilvēki vadīja vai bija īpašnieki uzņēmumos, kas ietilpst pie rūpniecības grupai KVV(Ražošanas grupa "Sojuz", Ražošanas–finanšu kompānija "Iļjič–Metal Holding", Kurs Invest, virkne apgabala otrreizējo izejvielu uzpirkšanas uzņēmumu un citos uzņēmumos). 2009.gadāKVV Group apgrozījums pārsniedza 10 miljardus grivnu, no kuriem lielākā daļa tika slēpta no nodokļu nomaksas.

Jau 2010. gadā Ros un Savopt tika likvidētas, un to vietā radīja jaunas konvertācijas platformas – uzņēmumus Komercapvienība Kreščatik, Abaz un Enprok.

Vienkārši runājot, Krištals, Kazmins, Mazurs un Rešetņaks radīja stabilu noziedzīgu grupu, kas darbojas arī šodien "otkatu" tehnoloģijās. Tomēr tagad izvairīšanos no nodokļu nomaksas viņi ir papildinājuši ar reiderismu.

Nav noslēpums informācija par reideru noziedzīgo pagātni. 1998. gadā Krištals tika saukts pie atbildības par zādzību.

Kazmins savukārt 2003. gadā kļuva slavens kā organizēta noziedzīga grupējuma dalībnieks. Mazurs 2001. gadā tika saukts pie atbildības par pilnvaru pārsniegšanu. Starp citu, lai slēptu savu noziedzīgo pagātni, Mazurs mainīja uzvārdu. Viņa īstais vārds – Tolkačovs Anatolijs Mihailovičs. Tas, starp citu, ir ļāvis Mazuram iegūt saimniecisko strīdu advokāta apliecību.

Ņemot vērā iepriekš minēto, jākonstatē vienkāršu faktu, ka pēc Janukoviča gāšanas korupcija Ukrainā ir būtiski palielinājusies. Reiderisms ir kļuvis par ikdienišķu īpašuma pārdales instrumentu, tajā skaitā arī stratēģiska no valsts interešu viedokļa.

Atek kreditori un akcionāri bija parakstījuši mierizlīgumu par parādu atmaksu un sākuši tehnoloģiski pārorientēt uzņēmumu, kas ļautu uzņēmumam atkal nokļūt uz kājām, nodrošinot militārās tehnikas remontu, kas nepieciešams Ukrainas karavīriem.

Tomēr tikai par 250 tūkstošiem dolāru Ukrainas valdība pērkamu tiesnešu, arbitrāžas uzraugu un militarizētu vienību veidā, kas ietilpst Ukrainas nacionālajā gvardē, ir gatava atdot finanšu krāpniekiem un noziedzniekiem–recidīvististiem stratēģisko uzņēmumu. Ņemot vērā 20 hektāru zemes lielo platību, kā arī ierīču skaitu, kuru vienkārši nodos metāllūžņos, reideru ieguldījums atmaksāsies daudzas reizes.

KVV Grupas īpašnieki komandē Atek pārņēmējus

Mēģinājumu reideiriski pārņemt galvaspilsētas mašīnbūves kompāniju Atek vada Ukrainas lielākā holdinga KVV Group īpašnieki, kas specializējas metāllūžņu savākšanā un pārstrādē. Par to paziņojis AS Atek galvenais akcionārs Andrejs Nagrebeļnijs, raksta uainfo.org .

Pēc Nagrebeļņija teiktā, šā gada 22.novembrī AS Atek reiderisko sagrābšanu tieši vadīja KVVpārstāvji. "Kopā ar bruņotiem vīriem ar automātiskajiem ieročiem no Azov bataljona, arbitrāžas vadītājs Viktors Mikitjons ieveda Atek teritorijā KVV grupas pārstāvjus. Viņi viennozīmīgi lika uzņēmuma apsargiem saprast, ka dod reālus norādījumus kaujiniekiem noAzov bataljons un pašam arbitrāžas vadītājam Mikitjonam, lai veiktu reiderisku pārņemšanu. Vēl interesantāks ir fakts, ka izmeklēšanas iestāžu pārstāvji neslēpa, ka īsteno reiderisku shēmu.

Nagrebeļnijs arī atgādināja, ka 22. novembrī, nelikumīgas pārmeklēšanas laikā tika konfiscēti visi finanšu dokumenti, kas padarīja neiespējamu Atek darbu tehnoloģiskās pārprofilēšanas jomā ar militāro aprīkojumu, kas izgājušas no ierindas kaujas zonās. Turklāt vairāk nekā 100 bruņoti cīnītāji no Azov izraidīja no uzņēmuma teritorijas visus darbiniekus. Drīz vienā no esošajām cehiem izcēlās ugunsgrēks, kuru lokalizēja pakalpojumu Svjatošinskas rajona ugunsdzēsēji.

KVV Group holdings ir viens no trim lielākajiem metāllūžņu nozares savākšanas un pārstrādes operatoriem Ukrainā. Galvenais uzņēmuma birojs ir reģistrēts Sevastopolē. KVV grupā ietilpst vairāk nekā 20 uzņēmumi (Промышленная группа "СОЮЗ", Промышленно–финансовая компания "Ильич–Металл Холдинг", Курс–Инвест", virkne apgabala otrreizējo izejvielu uzņēmumu un citi uzņēmumi). KVV Grupas gada apgrozījums ir vairāk nekā 10 miljardi grivnu. Holdinga īpašnieki ir Valērijs Krištals, Jevgēņijs Kazmins, Anatolijs Mazurs un Oļejs Rešetņaks.

Nesen medijos noplūda informācija, kas kompromitē KVV Grupu. KVV Grupas īpašnieki ir radījuši plašu konvertācijas centru tīklu Ukrainā, ar kura palīdzību kopš 2009. gada holdinga uzņēmumi izvairās no nodokļiem. Tikai 2009. gadā KVV Grupa radījusi valsts budžetam viena miljarda grivnu zaudējumus.

Turklāt KVV Grupas īpašnieki iepriekš ir saukti pie kriminālatbildības, bet daži no viņiem bija organizētas noziedznieku grupas "Antoškina" locekļi.

Kijevas reideru Krievijas pēdas

Ir jau rakstīts par to, ka brīvprātīgo bataljoni jau sen ir reideru bataljoni. Un visur tiek konfiscētas Ukrainas rūpnīcas un fabrikas, nemaz nerunājot par lielveikaliem. Bet aiz šiem bataljoniem, kā izrādījās, nestāv klauni kā Ļaško un Semenčenko. Nē, patvērums, precīzāk, "jumts" ir pavisam cits. Krievu. Minēšu vienu piemēru.

Tātad bruņota grupa ar automātiskiem ieročiem iebruka vienā no lielākajiem uzņēmumiem Kijevā – rūpnīcā Atek, bijušajā Kijevas ekskavatoru rūpnīcā. Objekta ieņēmēji stādījās priekšā kā Azov bataljons. Bataljona kareivji atrodas rūpnīcā arī šodien.

Jautājums – kāpēc? Galu galā uzņēmums jau ir ieņemts. Apsardzes formā? Kā izrādījās, ne tikai. Tagad rūpnīca Atek ir Azov bataljona bāze. Kas sen vairs nekaro.

Vai jūs zināt, kas stāv aiz Atek pārņemšanas?

To noskaidrot nav problēmu – firma KVV grupa vai, precīzāk, uzņēmumu grupa KVVMPU. Bet kam pieder šī grupa?

Ja labi parakņāties tajā pašā internetā, jūs varat uzzināt, ka KVV grupa agrāk bija pazīstama kā KVVMPU (Sevastopole). Šo uzņēmumu dibināja 2001. gadā Valērijs Krištals un Jevgēnijs Kazmins. Tās neto ienākumi 2008.–2009. gadoā bija 2,57–2,8 miljardi grivnu un 2010. gadā pieauga līdz 5,73 miljardiem grivnu, bet 2011. gadā samazinājās līdz 2,3 miljardiem grivnu un 2012. gadā –. līdz 0,08 miljardiem grivnu.

Uzņēmuma birojs atrodas neuzkrītošs ēkā netālu no Gruzijas vēstniecības Ševčenko bulvārī Kijevā. Grupas dibinātāji – 47 gadus vecais uzņēmējs Valērijs Krištals un 34 gadus vecais Sevastopole pilsētas domes deputāts Jevgēnijs Kazmins.

Patiesībā par šīs grupas uzņēmumiem zināms tikai šaurās aprindās, tā dod priekšroku īpaši neizgaismoties, bet reideriskā ekskavatoru rūpnīcas pārņemšana bija stratēģiska kļūda. Šī iemesla dēļ "grupai pievērsās īpaši.

Un parādījās nopietni dokumenti. Tātad kas šī ir par grupu? Промышленная группа "Союз", Фортуна–Крым (Симферополь), Виват (Севастополь), Тралмет–Украина (Севастополь), Защита–Безопасность (Севастополь)… Un tā tālāk.

Starp citu, šo uzņēmumu gada apgrozījums pārsniedz 10 miljardus grivnu. Lielākā daļa noslēpti no nodokļiem. Uzņēmumi, kas nodarbojas metāllūžņu uzpirkšanu, bet bijušais ekskavatoru ražotājs – garšīgs kumoss, to vienkārši sadala un pārdod...

Grupas uzņēmumu vadītāji ir sodīti. Valērijs Krištals 1998.gadā tika sodīts par laupīšanu, sevastopolietis Jevgēnijs Kazjmins 2003.gadā bija pazīstams kā aktīvs "Antoškina" grupējuma dalībnieks, vēl viens no līderiem – Anatolijs Mazurs (viņa īstais uzvārds – Tolkačovs) – arī saukts pie kriminālatbildības. Visa banda Sevastopolē bija labi zināma.

Bet tas nav galvenais. Fakts ir tāds, ka pašlaik tā ir Krievijas kompānija. Caur to darbojas Krievijas bizness. Un šādu Krievijas uzņēmumu Ukrainā šodien ir diezgan daudz. KVV grupa"sēž" uz lūžņu pirkšanas un pārdošanas. Tā ir viena darbības joma. Otra puse – konvertācijas centri. Galu galā nauda ir jāatmazgā, lai izvairītos no nodokļiem. Ir arī citas krievu darbības jomas.