Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Viņķele par prioritāti vēlas izvirzīt psihiatrijas attīstību


atlikušas 250 zīmes


Viņķele par prioritāti vēlas izvirzīt psihiatrijas attīstību

Pirmdienā, 01. aprīlī, 2019 | BIRKAS: Veselības ministrija , veselības aprūpe , Piejūras slimnīca , Slimnīca , Ilze Viņķele
Izdrukāt Ziņot

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) par sava darba prioritāti vēlas izvirzīt psihiatrijas attīstīšanu, intervijā “Rietumu radio” sacīja pati ministre.

“Iepretim onkoloģijai vai kardioloģijai, kas ir tādas kā modes jomas, par kurām runā visa valsts, psihiatrija mums vienmēr ir bijusi stigmatizēta,” sacīja Viņķele. “Vienmēr par maz ir bijis naudas, ārstu un arī sabiedrībā par to ir ticis par maz runāts, kaut arī ciešanu apjoms nav mazāks.”

Katrs ceturtais cilvēks savas dzīves laikā sastopas ar lielākiem vai mazākiem psihiskās veselības sarežģījumiem, uzsvēra Viņķele, norādot tie var būt gan ēšanas vai miega traucējumi, gan depresija, gan arī psihozes.

Šogad psihiatrijas attīstībai un palīdzības paplašināšanai ir atvēlēti papildus seši miljoni eiro, sacīja Viņķele.

“Protams, tik ātri tas neies, jo, trūkst ārstu,” atzina Viņķele. “Daži uzlabojumi būs vērojami divu līdz trīs gadu laikā.”

Kā sacīja ministre, šogad būs vairāk naudas kompensējamajiem medikamentiem psihiatrijā, kā arī tiks apmaksāti mākslas terapeiti, ergoterapeiti un psihologu konsultācijas.

“Mēs tuvināmies normālam psihiatrijas standartam, nevis padomju laiku pieejai, kur cilvēkus uz 30 dienām ieliek nodaļā bez roktura, kur viņi vienkārši saņem medikamentus, un nekas cits tur nenotiek,” sacīja Viņķele.

Daļa no papildus piešķirtajiem līdzekļiem tiks Piejūras slimnīcai Liepājā, kur būtiski palielināsies psihiatriskās aprūpes pakalpojumu klāsts, sacīja Viņķele.

Veselības ministrija kopā ar nozares speciālistiem strādā pie “Psihiskās veselības aprūpes pieejamības uzlabošanas plāna 2019.-2020.gadam”, sacīja Viņķele.

Kā skaidro ministre, plāns paredz, ka turpmākajos divos gados tiks būtiski modernizēta un uzlabota psihiskās veselības aprūpes pieejamība Latvijā, nodrošinot agrīnu diagnostiku, savlaicīgu ārstēšanu un medicīnisko rehabilitāciju.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki