Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ārkārtas sēdes vietā – diskusija: "Kā būtu, ja būtu"


atlikušas 250 zīmes


Ārkārtas sēdes vietā – diskusija: "Kā būtu, ja būtu" (24)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 08. septembrī, 2016 | BIRKAS: Finanšu komiteja , Dome , atkritumi , Liepājas RAS , Ragn-Sells , Mārtiņš Tīdens , Ģirts Kronbergs , Jānis Vilnītis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas RAS

Pastāvīgās Finanšu komitejas pēdējais, informatīvais darba kārtības jautājums par atkritumu apsaimniekotāju izvērtās diskusijā, kas aizstāja opozīcijas pieprasīto domes ārkārtas sēdi.

Uz komitejas sēdi bija uzaicināts izpilddirektora vietnieks un domes izveidotās konkursa "Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģionā" iepirkumu komisijas vadītājs Mārtiņš Tīdens, atkritumu poligona Ķīvītes apsaimniekotājas SIA "Liepājas RAS" valdes loceklis Normunds Niedols un atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācijas vadītājs Armands Nikolajevs.

Tīdens īsumā informēja par to, kā pašvaldība nonākusi līdz konkursa rīkošanai (īstenojot pirms diviem gadiem apstiprināto atkritumu apsaimniekošanas plānu), kā pēc tam izveidojusi iepirkumu komisiju, kas izstrādāja konkursa nolikumu, izsludināja konkursu, vērtēja pretendentus, atlasīja uzvarētājus, kuri savukārt vakar, 7.septembrī, parakstīja līgumu ar pašvaldību.

Niedola uzstāšanās bija vēl īsāka – viņš atzina, ka konkurss un līguma slēgšana ar uzvarētājiem ir "loģisks solis" pēc atkritumu apsaimniekošanas plāna apstiprināšanas, un "esmu priecīgs, ka tiktāl esam tikuši".

Nikolajevs pastāstīja, kā atkritumu apsaimniekošanu risina citur Latvijā un apliecināja, ka pašvaldības izraudzīto apsaimniekotāju piedāvātā cena atbilst vidējai cenai Latvijā. Viņš arī atzina, ka Valts kontrole (VK) nepiekrīt asociācijai, kura gribētu, lai iepirkumos izraugās tās firmas, kuru piedāvājums ir vistuvāk ekspertu iepriekš aprēķinātai cenai ar tajā iekļautiem visiem izdevumiem – VK prasot, lai izvēlas zemākās cenas piedāvātāju.

Asociācijas vadītājs arī brīdināja, lai pašvaldība gatavojas tam, ka atkritumu apsaimniekošanas tarifi varētu pieaugt, jo līdz 2020.gadam ir jāsasniedz ES izvirzītais mērķis atkritumu šķirošanā, bet mērķa sasniegšanai paredzētās investīcijas ir nepietiekamas. Šai replikai domes priekšsēdētājs iebilda, ka Liepājā "ir izraudzīti atbildīgi uzņēmumi – cerēsim, ka cena nepieaugs".

Runājot par iepirkuma pretendentiem, Nikolajevs nevēlējās ieslīgt to analīzē, jo "visi ir asociācijas biedri".

"Tas ir neizbēgami, ka iepirkumi tiek veidoti tā, ka vienmēr ir šie strīdi," atzina asociācijas vadītājs.

Uz Ulda Seska jautājumu, vai Liepājas domes "iepirkums atbilst kaut kādām stratēģijām", Nikolajevs atbildēja apstiprinoši.

Kā zināms, Liepājas domes iepirkuma uzvarētāju skaitā nebija SIA "Ragn-Sells", kas piedāvāja ievērojami zemāko cenu. Kompāniju šāds lēmums nepamierināja, un tā sūdzējās gan Iepirkumu uzraudzības birojam, kas sūdzību noraidīja, gan vērsās ar atklātu vēstuli pie domes deputātiem, kā arī brīdināja, ka vērsīsies tiesā, ja iepirkuma rezultāti netiks pārskatīti.

Pēc vēstules saņemšanas domes opozīcijas deputāti rosināja sasaukt ārkārtas domes sēdi un apturēt augusta sēdē pieņemto lēmumu par līguma slēgšanu ar konkursa uzvarētājiem, lai izvērtētu, vai liepājnieki tiešām saņems "kvalitatīvu piedāvājumu par labu cenu". Formālu iemeslu dēļ domes priekšsēdētājs noraidīja opozīcijas iesniegumu.

Finanšu komitejas sēdē Vilnītis vēlējās saņemt "konkrētu atbildi", kāpēc iepirkumu komisija izslēdza "Ragn-Sells", kas, iespējams, būtu izdevīgākais risinājums liepājniekiem. Pēc Vilnīša otrreizēja atgādinājuma, ka tā arī nav dzirdējis konkrētus iebildumus, Tīdens paskaidroja, ka komisija vērtējusi saimnieciski izdevīgāko, nevis zemākās cenas piedāvājumu. "Ragn-Sells" arī neesot pietiekami liela pieredze šajā jomā, un kompānijai nav varējusi pierādīt, ka tai būs pietiekami jaudas, lai tiktu galā ar atkritumu apjomu.

"Iedomājieties, kā būtu, ja komisija būtu pieņēmusi "Ragn-Sells" piedāvājumu, un pēc tam uzņēmums netiktu galā..."

Opozīcija vēlējās zināt, vai ir izvērtēti visi riski, vai pašvaldība necietis zaudējumus, ja "Ragn-Sells" griezīsies tiesā. Domes juristes skaidrojums bija, ka, gadījumā, ja tiesā uzvarētu "Ragn-Sells", pašvaldībai būtu jāatlīdzina kompānijai radītie zaudējumi, taču tādu neesot.

Kad sēdes vadītājs, atgādinājis, ka augustā visi deputāti nobalsojuši par līguma slēgšanu ar iepirkuma uzvarētājiem, jautāja, vai opozīcija joprojām pastāv uz nepieciešamību sasaukt ārkārtas sēdi, Vilnītis atzina, ka loģiskākais būtu sagaidīt tiesas lēmumu, taču ārkārtas sēdi vairs nepieprasīja.

Deputāts Uldis Hmieļevskis kolēģiem ieteica citkārt savlaicīgi iepazīties ar sagatavotajiem lēmumprojektiem un dokumentiem, kas ar tiem saistīti, lai pēc tam nebūtu jāprasa ārkārtas sēdes.

Atbildēja deputāts Ģirts Kronbergs, uzsverot, ka "kategoriski piekrīt" kolēģim, tikai bieži vien opozīcijai šī iespēja netiekot dota.

Sludinājums

nu nevar būt?
20:06 | 08/09/16
ZIŅOT
(-14)
(3)
+

Ka tā saucamā domes opozīcija atkal ir nopūdelējusi!

OM
08:55 | 09/09/16
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

paldies opozīcijai, ka atverat acis iedzīvotājiem. Cik viltīgi gan domnieki centās iesmērēt it kā lētākus tarifus, bet izrādās, ka tas nebūt nav lētākais variants. Izskatās, ka koalīcija lobē uzņēmējus intereses, opozīcija- iedzīvotāju. Vilnīša kungs- visu cieņu par to, ko Jūs darāt!

Maizes klaips
21:47 | 08/09/16
ZIŅOT
(-5)
(7)
+

Vai tad Liepājā ir opozīcija?

Njā
20:56 | 08/09/16
ZIŅOT
(-2)
(15)
+

Tulks šoreiz būs ieberzies. Parādīja, ka liepājnieku intereses pie vienas vietas. Nebalsošu par Tulka partiju nekad vairs.

kaija
20:37 | 08/09/16
ZIŅOT
(-14)
(5)
+

lupatas, ne opozīcija

Varis Daugavietis
08:31 | 09/09/16
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Tulsprātība un stulbums pēc nozīmes ir vienādi vārdi

Tualetes papīrs
21:47 | 08/09/16
ZIŅOT
(-14)
(3)
+

Izrādās, ka Vilnītis ar Kronbergu ir ne tikai stulbi, bet arī vēl piedevām absolūti tukšpauri.

suns
21:39 | 08/09/16
ZIŅOT
(-13)
(2)
+

Papira fabrīķī ir tilai papīra veči, kuri var pačurāt tikai sēžot uz silta poda,

Liepājnieks
21:22 | 08/09/16
ZIŅOT
(-1)
(19)
+

Šoreiz skaidri redzams, kam rūp uznēmēju intereses, kam - liepājnieku. Kauns Tulka partijas locekliem.

Kamzolim
21:55 | 08/09/16
ZIŅOT
(-2)
(13)
+

Izdevīgāko kam- Tev? Varbūt, bet ne liepājniekiem, kuri skaita naudu savos maciņos

kamzolis
21:44 | 08/09/16
ZIŅOT
(-11)
(3)
+

par ko tiesi kauns???? par to, ka izvelejas izdevigako piedavajumu? Iedzilinies tacu lietas.

Tulkotākjs
21:34 | 08/09/16
ZIŅOT
(-4)
(16)
+

Tulks ir iebērzējies visos uzņēmumos, kuru uz'ēmumdarbība ir atkarība no domes politiskās nostājas. Liepāja ir nolemta viena cilvēka ģimenes iegribai ar visām no tām izrietošām sekām.

Varis Daugavietis
03:09 | 09/09/16
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Nekādīgi, tīri psiholoģiski, negribu pieekrist Kamzoļa kungam, ka paranoja kā šizofrēnijas sindroms kādu var piebeigt.. Šizofrēnijas būtība ir personības dubultošanās, kura daudzās nodarbes veidos ienes arī nosacīti pozitīvas saknes, piemēram, dzejā vai mākslā. Liels risks saslimt ar šo personības dubultošanās kaiti ir aktīviem politiķiem, kuri ir sajaukuši savu biznesu ar publiskā sektora biznesu un šīs preteunīgās simbiozes rezultāta šie politiķi ir ieguvuši psihaloģiski neatgrieznisku spriedzi jeb trauksmi izsekošanas murgu veidā. Rezultātā tiek zaudētas darba spējas politiskajā laukā un laulības dzīvē. Šādiem cilvēkiem visbiežāk smadzeņu centros ar laiku parādās paniskas bailes, ka viņus neapcietinā utt. Diemžēl šādi slimnieki pārāk vēli kļūst par mūsu Piejūras slimnīcas slimnieku brālības biedriem.

kamzolis
21:45 | 08/09/16
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Nav bail, ka paranoja Tevi nobeigs?

hm
21:45 | 08/09/16
ZIŅOT
(-3)
(11)
+

Sesks kļūvus par gružu milljonāru, vismaz lidz pensijai

Hm
09:53 | 09/09/16
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

kuņģa čūla tāda kaunīga...

Kuņģa cūla
22:19 | 08/09/16
ZIŅOT
(-11)
(3)
+

....kamēr tu turpināsi tupēt sasmirdušā istabā, aizrijies pats ar savu žulti!

Minka
22:25 | 08/09/16
ZIŅOT
(-9)
(7)
+

Es joprojām nesaprotu, kāpēc tie divi āksti sevi nekaunas saukt par opozīciju. Nav pašiem kauns iziet uz ielas pēc šādiem gājieniem?

liepājnieks
02:15 | 09/09/16
ZIŅOT
(-1)
(13)
+

Sesks kļuvis par lielu spēlētāju dažādos biznesos pateicotis izpostītam KNABam

Sudrabkalns
08:46 | 09/09/16
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Liepājniekiem ir daudzas Laimes- maza laimīte, liela laime un SESKS

:)
08:53 | 09/09/16
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Izskatās, ka tas VARIS DAUGAVIETIS ir sācis kursu uz atveseļošanos.

liga
11:59 | 10/09/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Hi, esmu šeit, lai dalītos maz liecību par to, kā es saņēmu reālu aizdevumu no Finanšu mājās, es nekad uzskatu, ka uz tiešsaistes aizdevumu aizdevēji var būt vēl reālu un legit tas ir tāpēc, ka man ir zaudējuši tik daudz maksa scammers dēļ avansa maksa tiek lūgts pēc viņiem. bet Dieva godība finanšu aizdevuma mājām palīdz man ar visu aizdevumu man vajadzēja tie ir reāls un legit. viņi man aizdot $ 15000 USD, kas i izmanto mans dēls operācijas. šis aizdevums uzņēmumam ir reālā dot viņiem mēģināt, ja jums ir nepieciešams kredīts, un jūs nekad nožēlu sazināties ar viņiem, tas ir uzņēmums, e-pasta adrese ir financialhome34@outlook.com

Jautājums Strelčenokam
08:59 | 11/09/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Cik % no tā gružu biznesa pieder Uldim Seskam Māriņa dēlam ???!!!

Jaunliepāja
17:48 | 11/09/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Streļčenokam nav laika,jākaro savā starpā! Tur ir sava opozīcija! Ies vēl te nodarboties ar sīkumiem!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki