Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atkritumu vākšanas punktu izveidei apstiprina konkursa nolikumu


atlikušas 250 zīmes


Atkritumu vākšanas punktu izveidei apstiprina konkursa nolikumu

Ceturtdienā, 19. janvārī, 2017 | BIRKAS: domes sēde , atkritumu šķirošana , Mārtiņš Tīdens
Izdrukāt Ziņot

Ceturtdien, 19.janvārī, Liepājas pilsētas domes sēdē deputāti apstiprināja konkursa nolikumu līdzfinansējuma piešķiršanai sadzīves atkritumu savākšanas punktu izveidei 2017.gadā.

Konkursa mērķis ir sekmēt dalītās atkritumu vākšanas sistēmas ieviešanu un uzlabot Liepājas pilsētas iedzīvotāju dzīves vides kvalitāti, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

"Liepājas pilsēta ir uzsākusi mērķtiecīgu darbu atkritumu saimniecības uzlabošanā un sakārtošanā. Mērķis ir veicināt iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanos, padarīt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus liepājniekiem maksimāli pieejamākus un sakārtot pilsētas vidi kopumā," norāda Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Izpilddirektora vietnieks īpašuma jautājumos Mārtiņš Tīdens." "Pašlaik atkritumu "sētiņas" jau ir uzstādītas vairākos dzīvojamos rajonos, un rezultāti ir labi – cilvēki aktīvāk šķiro atkritumus, ir uzlabojusies kārtība un tīrība. Šķirošanas tvertņu novietošana rēķinus uzreiz nesamazina, bet, atkritumus šķirojot, ir iespējams samazināt atkritumu izvešanas reižu skaitu vai mainīt konteineru tilpumu un tad gan rēķins samazināsies" piebilst M.Tīdens.

Uz līdzfinansējumu var pretendēt daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kuru kopējā platība ir vienāda vai lielāka par 1000 kvadrātmetriem vai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kuru kopējā platība ir vienāda vai lielāka par 800 kvadrātmetriem un kuras ir ieguvušas titulu "Sakoptākais nams" Liepājas pilsētas pašvaldības rīkotajā ikgadējā konkursā "Liepāja pucējas". Līdzfinansējumu rindas kārtībā saņems ikviena daudzdzīvokļu māja, kura būs aizpildījusi pieteikuma formu un izpildījusi konkursa prasības.

Viena atkritumu savākšanas punkta izveides vidējās izmaksas ir aptuveni 1000 eiro. Viena projekta ietvaros paredzēts līdzfinansējums līdz 50% apmērā no sadzīves atkritumu savākšanas punkta izveides izmaksām, bet ne vairāk kā 800 eiro. Kopumā līdzfinansējumam 2017.gadā tiek plānots atvēlēt 50 000 eiro.

Pēc nolikuma apstiprināšanas domes sēdē tas kopā ar pieteikuma formu būs pieejams pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv sadaļā "Pašvaldība". Mēneša laikā (termiņš var tik pagarināts, ja netiks apgūts viss finansējums) pēc konkursa izsludināšanas māju apsaimniekotājiem būs jāiesniedz dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums un aizpildīta pieteikuma forma. Pēc pieteikuma apstiprināšanas apsaimniekotājam būs jāslēdz līgums ar Nekustamā īpašuma pārvaldi par atkritumu punkta izveides līdzfinansējuma saņemšanu. Pēc "sētiņu" izbūves un nodošanas, tiks atmaksāta nauda.

Konkursa "Līdzfinansējuma piešķiršanas sadzīves atkritumu savākšanas punktu izveidei 2017.gadā" mērķis ir veicināt dalītās atkritumu vākšanas sistēmas ieviešanu un uzlabot Liepājas pilsētas iedzīvotāju dzīves vides kvalitāti. Atbalsts sadzīves atkritumu savākšanas punktu izveidei Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā uzlabos dalītās atkritumu savākšanas pakalpojuma pieejamību pilsētas iedzīvotājiem, sekmēs pakalpojuma pieejamības kritērija – uz katriem 700 pilsētas iedzīvotājiem dalītas atkritumu vākšanas punkts – izpildi. Atkritumu apsaimniekošanas sakārtošana veicinās vides uzlabošanos kopumā.

Likums "Par pašvaldībām" uzliek pašvaldībai par pienākumu gādāt par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību. Savukārt Atkritumu apsaimniekošanas likums nosaka, ka pašvaldība organizē visu sadzīves atkritumu, tai skaitā sadzīvē radušos bīstamo atkritumu, apsaimniekošanu, pašvaldība arī pieņem lēmumu par jaunu sadzīves atkritumu savākšanas, dalītas vākšanas infrastruktūras objektu izvietošanu savā administratīvajā teritorijā, un pašvaldība var ieguldīt līdzekļus atkritumu apsaimniekošanas sistēmas izveidē un uzturēšanā, ievērojot atkritumu apsaimniekošanas valsts plānu un reģionālos plānus.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki