Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Būs dzīvokļa pabalsts bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem


atlikušas 250 zīmes


Būs dzīvokļa pabalsts bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem

Ceturtdienā, 15. janvārī, 2015 | BIRKAS: maznodrošinātie , sociālā palīdzība , sociālais dienests , pabalsti
Izdrukāt Ziņot

Liepājas pašvaldībā šogad plānots ieviest jaunu sociālā pabalsta veidu – ikmēneša dzīvokļa pabalstu bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem.

Kā informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, 15. janvārī saistošo noteikumu projektu "Par dzīvokļa pabalstu bērnam bārenim un bērnam, kurš palicis bez vacāku gādības" akceptēja deputāti Sociālo lietu, veselības un sabiedriskās kārtības un Finanšu komitejā, to vēl jāpstiprina Domes sēdē 22. janvārī.

Projekta mērķis ir materiāli atbalstīt pilngadīgus bāreņus un bērnus, kuri palikuši bez vecāku gādības arī pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās, nodrošinot viņiem ikmēneša atbalstu īrējamās dzīvojamās telpas izdevumu segšanai.

Pabalstu norēķiniem par īri un komunālajiem pakalpojumiem varēs saņemt bērni bāreņi un bērni no 18 līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, kuri palikuši bez vecāku gādības, un par kuru ārpusģimenes aprūpi lēmumu ir pieņēmusi Liepājas pilsētas bāriņtiesa. Pabalsts pienāksies arī tad, ja viņi dzīvo citā vietā Latvijā. Maksimālais dzīvokļa pabalsta apmērs apkures sezonā noteikts 54,55 eiro apmērā, vasarā – 30,55 eiro. Gadā viens klients varētu saņemt pabalstu aptuveni 510 eiro apmērā.

Pabalstu piešķirs uz īres līguma pamata daļējai izdevumu segšanai. Pabalstu aprēķinās un izmaksās ik mēnesi pēc faktiskiem izdevumiem, bet nepārsniedzot noteikumos paredzētos normatīvus. To pārskaitīs pakalpojumu sniedzējam, izņemot gadījumus, kad jāmaksā par malkas iegādi.

Ja klients izvēlēsies saņemt šo pabalstu, viņš zaudē tiesības saņemt palīdzību pašvaldībai piederošas vai tās nomātās dzīvojamās telpas izīrēšanā, sociālā dzīvokļa izīrēšanā, kā arī dzīvokļa pabalsta saņemšanā pēc vispārējās kārtības saskaņā ar likumu "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"
Šobrīd Liepājā ir 174 bērni bāreņi un bērni vecumā no 18 līdz 24 gadiem, kuri palikuši bez vecāku gādības, un par kuru ārpusģimenes aprūpi lēmumu pieņēmusi Liepājas pilsētas bāriņtiesa. Mājokļu nodaļā dzīvokļu rindā šobrīd ir 43 bāreņi, no kuriem daļa ir izbraukuši no Latvijas, daļa lūguši atlikt dzīvokļa piešķiršanu līdz mācību beigām. Plānots, ka jauno dzīvokļa pabalstu varētu pieprasīt līdz 100 personām. Pašvaldības budžetā šī pabalsta izmaksām 2015.gadā būs nepieciešams aptuveni 50 000 eiro.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki