Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Cenzūra domes tvitera kontā esot bijusi nejauša


atlikušas 250 zīmes


Cenzūra domes tvitera kontā esot bijusi nejauša (24)

Autors: Kaspars Migla
Trešdienā, 18. decembrī, 2013 | BIRKAS: Dome , sabiedriskās attiecības , Zane Ģirne , Aigars Prūsis , twitter , irLiepaja.lv
Izdrukāt Ziņot
Ja Liepājas domes twitera kontā virs ģērboņa redzat uzrakstu, kā šajā attēlā, tad tas, visticamāk, ir radies nejauši.
Ja Liepājas domes twitera kontā virs ģērboņa redzat uzrakstu, kā šajā attēlā, tad tas, visticamāk, ir radies nejauši.

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zane Ģirne atzina, ka nav iespējams noskaidrot, kurš no darbiniekiem liedzis portālam irliepaja.lv sekot domes tvitera kontam.

Pirmdienas vakarā portāls pamanīja, ka tā tvitera konts nevar sekot līdzi Liepājas domes tvitera kontam. Bija redzams paziņojums "You have been blocked from following this account at the reguest of the user" (Jūs sekošana šim kontam ir bloķēta pēc lietotāja pieprasījuma).

Tātad lietotājs twitter.com/liepajalv bija liedzis lietotājam twitter.com/irliepaja iegūt ziņas, kas nāk no Liepājas domes tvitera konta. Portāls vēlējās noskaidrot, kurš, kad un kāpēc pieņēmis lēmumu portālam irliepaja.lv liegt uzzināt domes aktualitātes ar tvitera kontu starpniecību.

Svarīgi bija arī saprast, vai irliepaja.lv ir vienīgie, kuriem dome noteikusi šādu cenzūru, vai tādu tvitera lietotāju ir daudz. Šāda informācijas saņēmēju šķirošana no pašvaldības puses demokrātiskā valstī tomēr ir pilnīgi nepieņemama. Nav taču privāts konts, kurā var dalīt tvītu saņēmējus "labajos" un "sliktajos", vieniem ļaujot pieeju, bet otrus atstājot aiz borta.

Kaut arī ziņojums no portāla www.twitter.com par liegšanu sekot bija nepārprotams, savā atbildē par šo gadījumu Zane Ģirne uzsvēra ko citu. Proti, ka "Iespējams, liegums personalizētai saziņai uzlikts kļūdaini, tāpēc mikroblogu vietnes lietotājam @irliepaja ir aktualizēta [iespēja] izmantot personalizētās saziņas iespēju. Liegums ir uzlikts nejauši, to neapzinoties, un tas ir uzlikts tikai personalizētai saziņai."

Pēc atgādinājuma, ka uzraksts domes profila kontā liecina ko citu ("You have been blocked from following"), proti, ka liegta ir nevis personalizēta sazināšanās, bet sekošana, portāls saņēma konkrētāku atbildi: "Ņemot vērā, ka visa Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa ir ziņu ievietotāji tvitera kontā, to, kurš nejauši uzlicis liegumu, nav iespējams noskaidrot. Es kā nodaļas vadītāja uzņemos atbildību par notikušo, un izsaku visdziļāko atvainošanos par šo situāciju."

Vienlaikus Ģirne arī uzsver, ka Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas mērķis palicis nemainīgs: "Mums svarīgs sekotāju skaits, lai efektīvi popularizētu Liepājas pilsētu arī interneta vidē. Atgādinām, ka bez mikroblogu vietnes twitter.com, Liepājas pilsētai aktuāls saturs meklējams arī sociālajā portālā draugiem.lv/liepajalv, kā arī video vietnē youtube.com/liepajalv.  Ja kāds globālā tīmekļa lietotājs konstatē, ka viņam nav iespēja iepazīties ar saturu kādā no Liepājas pilsētas plašsaziņas kanāliem, lūdzu par  to ziņot, jo tehniskās problēmas vai pārpratumus iespējams risināt objektīvi un korekti komunicējot."

Jāatgādina, ka tā nav pirmā reize, kad Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas darbiniekiem jātaisnojas saistībā ar šo mikroblogošanas vietni. 21.novembrī rakstījām, ka domes priekšsēdētājs Uldis Sesks Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei paudis nožēlu par situāciju, kas radusies domes sabiedrisko attiecību speciālista Aigara Prūša antisemītiska komentāra dēļ savā tvitera kontā.

Vairāki portāla aptaujāti speciālisti norādīja, ka, iespējams, irliepaja.lv liegts sekot domes portālam tieši minētās publikācijas dēļ. Tomēr portāla rīcībā nav objektīva pamatojuma, lai tā uzskatītu.


Sludinājums

rozamunde
07:21 | 18/12/13
ZIŅOT
(-5)
(6)
+

ha-ha, raksts ne par ko :D

?? - forward
12:23 | 18/12/13
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

interesanti, kurā vietā šī ziņa ir operatīva un objektīva? Kā liepajniekiem.lv var zināt, kurš sāk un kurš beidz sekot tviterī portālam irliepaja.lv?

forward
12:01 | 18/12/13
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

bravo šim portālam. Ziņu operativitātes un objektivitātes ziņā esat apsteiguši miegainos liepajniekus.lv

Domei
10:27 | 18/12/13
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

pēc vēlēšanām un arī pēc šī precedenta būtu ieteicams mainīt Mārketinga daļas vadītāju un sabiedrisko attiecību speciālistu, kas ir ļoti augstprātīgi. Komunikācija ir ļoti neveiksmīga, kas atstāj negatīvu iespaidu uz visu pašvaldības darbu.

marža
10:16 | 18/12/13
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

taisni otrādi, šis ir atkal tipisks piemērs Liepājas Domes valdošās partijas cinismam. Izolēt tos, kuri nav par Tevi. Atgādina Padomju laiku domāšanu.

sveiciens Rožu 6
08:38 | 18/12/13
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Skatos, komentāri no domes ir paši pirmie

htm2
08:30 | 18/12/13
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Bravo!Portāls līmenī!Var redzēt,ka pa velti nedzīvo uz Kesinfelda pleciem!

tā turpināt!
07:51 | 18/12/13
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

domē cenzūra nav vairs savaldāma, sākās viss ar Liepājas himnas cenzēšanu!

htm
08:13 | 18/12/13
ZIŅOT
(-9)
(9)
+

Interesanti,kurš šos murgus uzrakstīja?Laikam jau pašpasludinătā gada liepājniece Pujena cenšas atkal izcelties.

to htm
11:15 | 18/12/13
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

izskatās pēc Domes komentāra- nevis risināt problēmu, bet meklēt "vainīgos"

Interesants gadījums ar tevi
09:01 | 18/12/13
ZIŅOT
(-4)
(9)
+

Tevi interesē, kurš to uzrakstīja, bet neinteresē, kurš domē nodarbojas ar cenzūru?

bulšits
08:17 | 18/12/13
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

Kāds sakars Domes kontam ar Prūša kontu?? Tad jau Prūsim vajadzēja jūs bloķēt,nevis domei. Lai kāds viņš būtu,bet ne tik stulbs,lai no oficiālā konta jūs bloķēt, domājiet taču līdzi.

Izlasi rakstu pirms komentē
08:38 | 18/12/13
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Te nekur nav rakstīts, ka Prūsis būtu to darījis.

Domnieki aizrāvušies!
08:34 | 18/12/13
ZIŅOT
(-3)
(12)
+

Domes darbinieki jau jūtas kā privātfirmas privātdarbinieki!

Y
09:28 | 18/12/13
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

NEJAUŠS VAR BŪT TIKAI PURKŠĶIS.

kūkotājs
10:47 | 18/12/13
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

Pareizi darīja. lai seko, ko tvīto un kūko viņu barotājs. Piemēram, cik centimetru viņam mati atauguši?

apsmejos
14:08 | 18/12/13
ZIŅOT
(-5)
(4)
+

Bet par kādu cenzūru vispār ir runa? Tviterī katrs brīvi izvēlās kam sekot un kādus sekotājus izvēlēties! Ja kāds apvainojās, ka viņa sekošanu noraida, tā ir viņa problēma! Kur, kur, bet tviterī nu gan nevienam nav nekādu pienākumu paskaidrot, kāpēc viņam ir tāds vai citāds sekotāju skaits. Tas jau kļūst smieklīgi.

apsmejos
16:04 | 18/12/13
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Kāda ģirne?! Kāda dome?! Varbūt tu tur raksti no irliepaja draugu loka, bet man nekāda sakara nav ne ar jūsu iestādi, ne ar domes! Nepatīk, kad pasaka kā ir? Uzeiz kaut kādas ģirnes piesauc. Tviterī katrs seko kam grib un ko negrib redzēt, vai nobloķēt. Tas attiecās uz visiem, nerunāju par konkrētiem kontiem. Kopš kura laika tviterī kādam jābūt obligāti pieejamam visiem? Ierakstīts viņu noteikumos? Pāķi, sazinieties ar tvitera adminiem un pasūdzieties, redzēsiet,ko jums atbildēs! Cirvji.

to apsmējos
15:49 | 18/12/13
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

izskatās, ka tas ir pašas Ģirnes neveiksmīgs mēģinājums attaisnot savu rīcību. Tas nav privāts twiterkonts, kur var izvēlēties vai noraidīt sekotājus. Tas ir pašvaldības konts, kurš ir publisks un tam jābūt pieejamam ikvienam- vai tas ir atbalstītājs vai taisni otrādi kritizētājs

Tiesa gan
15:44 | 18/12/13
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Viss ko dara domes sabiedrisko attiecību speciālisti ir smieklīgs!

jap
15:42 | 18/12/13
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Vispār viņiem vajadzētu nomainīt cilvēku, kas raksta no Seska twitter konta un ielikt kādu, kas prot rakstīt daudzmaz normālā latviešu valodā. Tādu gramatikas neprasmes un šausmīga stila ārprātu, kāds ir šajā kontā, reti gadās redzēt. Nedomāju, ka pats mērs ir informēts, ka viņa kontā, piemēram, sugas vārds "liepājnieki" regulāri tiek rakstīts ar lielo burtu. Bet tie ir tikai ziediņi, tur ir daudz trakākasd "pērles" - palasiet paši, sapratīsiet.

Mēness
17:04 | 18/12/13
ZIŅOT
(-5)
(7)
+

Jūtami ka portālā Irliepaja muļķīgakie rakstini ir pilnmēness laikā,!

zeke
20:54 | 20/12/13
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

da nu sviests tas ir!!!
var jau protams teikt ka tas ir pašvaldības konts un tāpēc tā nebija smuki darīt, bet - jebkurš varēja piereģistrēt šādu kontu un likt ziņas par pilsētu, tā ka nav nekādu speciāli nosacījumu pašvaldību vai valsts iestāžu kontiem! kad tādi būs tad arī teikt ka publisks atklāts utt, a tikmēr ko ribu to bloķēju!
tad jau ja piemēram liepājas konta pārvaldnieks izdomātu sekot man un es viņu bloķētu tad tie ar uzreiz dzītu liepājas lapā ka es tāds un tāds jo redz te taču viss publiski utt!
bet te jau liekas galvenais ir pacepties kādam :D

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki