Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Darba vizītē viesojas Korejas Republikas misijas vadītājs


atlikušas 250 zīmes


Darba vizītē viesojas Korejas Republikas misijas vadītājs

Autors: Kristīne Čabikina, Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Otrdienā, 11. septembrī, 2018 | BIRKAS: Dome , vizīte , Gunārs Ansiņš
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas dome

Papildināts. Liepājas domē darba vizītē otrdien, 11. septembrī, viesojās Korejas Republikas misijas vadītājs Latvijas Republikā, pilnvarotais lietvedis Songdžins Hans (Seong-Jin Han).

Misijas vaītājs vizītes laikā tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieku pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunāru Ansiņu.

Tikšanās laikā ar domes vadību galvenokārt tika pārrunāti ekonomiskās sadarbības jautājumi. Tika runāts par investīciju iespējām Liepājā, par SPA un kurortoloģijas nozares attīstību pilsētā un sadarbības partneru meklēšanu šīs nozares attīstības sekmēšanai.

Korejas Republikas misijas vadītājs Latvijas Republikā pozitīvi novērtēja Liepājas ekonomisko attīstību un aktivitāti, akcentējot sadarbības iespējas loģistikas nozarē un izglītībā. Ļoti daudz Korejas studentu katru gadu dodas studēt uz ārzemēm. Liepājas Universitātei jau ir noslēgti vairāki sadarbības līgumi ar Korejas augstskolām un pašlaik universitātē studē vairāki studenti no Dienvidkorejas.

Runājot par tūrisma plūsmas veicināšanu no Korejas, Songdžins Hans norādīja, ka liela pilsētas priekšrocība ir lidosta. Laikā, kad uz Baltiju lidojošo tūristu skaits aug, lidostas esamība padara Liepāju par daudz pievilcīgāku un ērtāku galamērķi.

Viesojoties Liepājā, vēstniecības pārstāvji apmeklēja arī Liepājas Speciālo ekonomisko zonu un tikās ar Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītāju Gati Ginteru, devās uz uzņēmumu “Lesjofors Gas Springs”, kurā ir korejiešu investīcijas, kā arī viesojās Liepājas Universitātē. Songdžina Hana galvenais vizītes mērķis ir iepazīt sadarbības partnerus un Liepāju kā vienu no lielākajām Latvijas pilsētām kopumā, kā arī jaunu kontaktu dibināšana.

Papildināts. Vēlāk Korejas Songdžins apmeklēja Liepājas Universitāti, kur tikās ar universitātes rektori Daci Markus un četriem ārzemju studentiem no Handongas Globālās Universitātes Dienvidkorejā, kuri LiepU studē datorzinātnes un uzņēmējdarbību.

Tikšanās laikā vēstnieks tika iepazīstināts ar Liepājas Universitāti, studiju iespējām un pieejamajām tehnoloģijām, kā arī informēts par jau esošajām sadarbībām ar Dienvidkorejas augstākās izglītības iestādēm.   

Nepiespiestā atmosfērā tikšanās dalībnieki pārsprieda izglītības jautājumus. Vēstnieks interesējās par Erasmus+ programmas darbību universitātē, studentu labsajūtu Liepājā, kā arī turpmāku sadarbību.

Songdžins Hans, uzrunājot studentus atgādināja, ka viņi ir Korejas pārstāvji Liepājā, aicināja tos izmantot šīs pilsētas un Latvijas piedāvātās iespējas, baudīt Baltijas jūru, ceļot un apskatīt tuvākās pilsētas.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki