Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Deksni atbrīvo no izglītības jomas, Vilnītis uzņemas atbildību


atlikušas 250 zīmes


Deksni atbrīvo no izglītības jomas, Vilnītis uzņemas atbildību (17)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 24. janvārī, 2019 | BIRKAS: Dome , Jānis Vilnītis , Atis Deksnis , Izglītības pārvalde , izglītība
Izdrukāt Ziņot
Atis Deksnis turpmāk būs domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos.
Atis Deksnis turpmāk būs domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos.
FOTO: Modris Helds

Jānis Vilnītis jau stājoties domes priekšsēdētāja amatā, deklarēja, ka viena no viņa prioritātēm būs izglītības kvalitāte. Ar 24.janvāra domes lēmumu izglītības joma nodota Vilnīša gādībā.

Līdz šim izglītība bija vicemēra Ata Dekšņa atbildības joma, tagad, arī ar 24.janvāra domes sēdē pieņemto lēmumu par grozījumiem pašvaldības nolikumā, viņš no šīs atbildības lielā mērā atbrīvots. Mainīts arī amata nosaukums, un tagad Deksnis ir domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos.

Tomēr, kā preses brīfingā ceturtdien, 24.janvārī, pēc domes sēdes sacīja Deksnis, viņš neesot pilnīgi atteicies no izglītības jomas, jo turpināšot vadīt gan pastāvīgo Izglītības, kultūras un sporta komiteju, gan arī pabeigt iesāktos darbus.

Vilnītis vēlreiz apliecināja, ka viņam joprojām "galvenais ir izglītības kvalitāte", un viņš turpinās sekot līdzi skolu reitingiem, jo "nav citas vērtēšanas sistēmas". Vilnītis atzina, ka neizbēgama būs skolu optimizācija, tāpat viņa uzmanības lokā būšot pirmsskolas izglītība un sākumskolas. Domes priekšsēdētājs arī gaida priekšlikumus no Izglītības pārvaldes. Tāpat Vilnītis izteica vēlmi, lai Liepājas Universitāte un astoņas augstāko mācību iestāžu filiāles, kas atrodas Liepājā, nekonkurētu, bet "strādātu roku rokā", piesaistot jauniešus studijām Liepājā.

Vilnītim ar domes lēmumu turpmāk būs ne vien jāpārrauga informācijas sniegšana iedzīvotājiem un pilsētas sadarbības partneriem (respektīvi, viņa pakļautībā būs domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa), bet arī jākoordinē izglītības sistēmas attīstība pilsētā, tai skaitā pedagoģisko darbinieku tālākizglītība un izglītības metodiskais darbs, kā arī jāveido sadarbība ar profesionālās izglītības kompetences centriem un augstākajām mācību iestādēm; jāpārrauga bērnu un jauniešu iesaistīšana interešu izglītībā un saturīga brīvā laika pavadīšanā.

Tāpat Vilnīša kompetencē turpmāk būs sadarbības vadīšana ar pašvaldības sadraudzības pilsētām un citiem ārvalstu partneriem.

Sludinājums

Maza jēga no abiem
15:35 | 24/01/19
ZIŅOT
(-11)
(15)
+

No abiem maza jēga. Ne Jānis spēs ko pacelt, ne Atis ko izdarīs savās jomās. Labi cilvēki, bet nav īstajās vietās.

Josef
03:49 | 29/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai esat finansiāli uz leju vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai izveidotu savu biznesu vai veiktu uzņēmējdarbību augstākā līmenī? Mēs piešķiram aizdevumu kā zemu 2% likmi, mēs piedāvājam biznesa aizdevumu, mājokļa aizdevumu utt. Ja interesē, sazinieties ar mums pa e-pastu: progresiveloan@yahoo.com VAI Zvanu / WhatsApp: +16626183756 lai iegūtu plašāku informāciju, varat arī sazināties ar mums mūsu tīmekļa vietne: https://progresivefunding.wordpress.com

Liepajina
15:43 | 24/01/19
ZIŅOT
(-7)
(13)
+

Kā tu nesaproti. Tā ir "stratēģiskā plānotāja" apzināta stratēģija kā vēl vairāk pamest Vilnīti zem tanka.

:(
15:50 | 24/01/19
ZIŅOT
(-12)
(16)
+

Izrādās, ka Metalurga personāldaļas darbinieks ir universāls. Neko nespēja izdarīt izglītības jomā, tagad čakarēs kultūru un sporta jomu.

Goba
16:33 | 24/01/19
ZIŅOT
(-1)
(16)
+

Nu izglītības jomā valstij ir jāsāk ar sevi, kā saka Kaimiņš

miguža
20:07 | 24/01/19
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Vai joprojām ir īpašs vietnieks tūrisma jomā? Varbūt to var Deksnim piešķirt un nevajag tērēties atsevišķam trešajam vietniekam?

Darīts!
23:21 | 25/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Jau piešķīra Seskam

manirapnicis
20:09 | 24/01/19
ZIŅOT
(-3)
(19)
+

Ak... kad mēs beidzot sāksim skatīties, kuriem tiešām ir profesionālas prasmes, zināšanas, idejas un spējas konkrēto jomu vadīt un virzīt. No Dekšņa nav nekādas jēgas ne izglītībā, ne kultūrā, ne sportā. Izdāļāt diplomus un muļķīgi smaidīt, un apmeklēt pasākumus var jebkurš. Kādi ir reālie domnieka darbi, sasniegumi, vīzija? Domē ievēlēja, konkrētā partija vietiņu izcīnīja, vienam no savējiem amatu iedeva, un tas tagad "atsēž" līdz nākošajām vēlēšanām. Un par Vilnīti... Tiešām viņam ir tik daudz laika, lai pievērstos, iedziļinātos un veiktu reformas un attīstību tik būtiskā nozarē kā izglītība? Vai ambīcijas nav lielākas par spējām? Kāda viņam pašam izglītība/ pieredze šajā jomā? Droši vien mauks "no personīgās pieredzes" un entuziasma... Pēc divarpus gadiem vēlēšanas, tad jau atkal manīs, kurš cits varēs pārņemt nozari.

mechāniķis par pilsētas mēru!:DDDD
21:37 | 24/01/19
ZIŅOT
(-5)
(6)
+

Ko vēl gribat , tik "izglītotam" subjektam pieļaut, ka ir mūsu pilsētas mērs! Totāls apkaunojums manā skatījumā!
1993. gads Latvijas Lauksaimniecības akadēmija
Inženierzinātņu Bakalaura grāds, inženieris-mehāniķis!:DDDDDDDDDDDD

hfhff
17:10 | 25/01/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

90 gadi nekāda izglītīa bardaks un iespējas Tagad daļa mio sarakstā ar vienu rievu pierē un pakaļā Abas vienādas Bet tev naudas NAV .

dgyyuhn
06:55 | 25/01/19
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Viņam taču tagad jauna padomniece izglītības jautājumos Izbijusi sekretāre, sociālais darbinieks ( kas vispār nav nekāda izglītība ,bet papīrs ko atrādīt )

nē nu jā
01:13 | 25/01/19
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

mērs vairāk vai mazāk ir politisks amats, tur var būt idiploms jebkurā jomā. taču, lai uzņemtos atbildību par izglītības jomu, sapratnei par to ir jābūt diezgan konkrētai, un ne jau klaču līmenī.

Nesapratu
22:28 | 24/01/19
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Tu gaidi,ka mums te Oksfordas,Harvardas un Kembridžas absolventi biezā slānī salidos? Kāpēc mēram nedrīkst būt Lauksaimniecības Universitātes izglītība? Kur problēma,padalies savā sāpē,gudriniek!

tā ir
09:23 | 25/01/19
ZIŅOT
(-4)
(12)
+

Mēram vismaz kādu nopietnu augstskolu vajadzētu būt beigušam, vismaz izglītības, tieslietu vai ekonomikas novirzienos. Viens mehāniķis jau vadīja pilsētu, nu nākamais mehāniķis. Un tā grimstam arvien dziļāk purvā.

Skumji
14:28 | 27/01/19
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Katram tomēr ir jādara tas, ko viņš vislabāk prot un saprot.
Reitingu studēsana par eksāmanu rezultātiem ir pilnigi lieka. Pasaule šobrīd virzās uz pilnīgi pretējo pusi. Kritēriji izglītibā ir ne tikai atzīmes. Manas klases teicamnieki 85% ir stipras viduvējibas kamēr tie kas knapi sekmigi bija rada valstij puevienotu vērtību gan pētījumis gan uzņēmējdarbībā.
Man personīgi bija pieredze kā izglitības pārvalde lobēja ģimnāziju kādā skolēnu izglītības kvalitātes reitingu pasākumā, kopš tās reizes ar nožēlu skatos uz pilsētas izglītības sektora skolēnu pasākumiem.Mans reitings pilsētas it kā labākai skokai noslidēja uz mīnus 20. Nožēlojami.
Singapūra, kam ir visefektīvākā izglītība pasaulē no reitingiem un eksāmeniem atsakās vispār.
https://www.weforum.org/agenda/2018/10/singapore-has-abolished-school-exam-rankings-here-s-why/
Mans rāditājs ir tas vai skola māca bērnu domāt, līdzuzņemties atbildibu oar saviem darbiem, māca mācīties būt radošam...maniem bērniem IR pašas labākās skolas

Josef
03:49 | 29/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai esat finansiāli uz leju vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai izveidotu savu biznesu vai veiktu uzņēmējdarbību augstākā līmenī? Mēs piešķiram aizdevumu kā zemu 2% likmi, mēs piedāvājam biznesa aizdevumu, mājokļa aizdevumu utt. Ja interesē, sazinieties ar mums pa e-pastu: progresiveloan@yahoo.com VAI Zvanu / WhatsApp: +16626183756 lai iegūtu plašāku informāciju, varat arī sazināties ar mums mūsu tīmekļa vietne: https://progresivefunding.wordpress.com

Lawler
02:08 | 31/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via Email: EllinasFinances@gmail.com ,,,

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki