Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Domes priekšsēdētājs darba vizītē apmeklējis Tartu


atlikušas 250 zīmes


Domes priekšsēdētājs darba vizītē apmeklējis Tartu

Piektdienā, 31. maijā, 2019 | BIRKAS: Dome , vizīte , Jānis Vilnītis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

28. un 29.maijā Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis darba vizītē apmeklēja Tartu, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Vizītes laikā priekšsēdētājs tikās ar Tartu mēru Urmasu Klāsu un viņa vietniekiem, pārrunājot Tartu pilsētas pēdējo gadu attīstību un īstenotos projektus, tostarp informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, kā arī iepazinās ar Tartu uzņēmējdarbības vidi un apmeklēja vairākus pilsētai un visam reģionam nozīmīgus objektus.

Tartu pozicionēta kā pilsēta ar pārdomātu un ilgtspējīgu pilsētvidi, kurā tās iedzīvotājiem ir iespēja izmantot dažādu pilsētā īstenoto informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) projektu ieguvumus ar mērķi uzlabot pilsētnieku ērtības un dzīves kvalitāti.

“Smart City – tas ir ceļš, kuru iet Tartu, tādēļ bija vērtīgi klātienē redzēt un dzirdēt, ar kādiem izaicinājumiem nākas sastapties, kāds ieguvums pilsētai ir no jau realizētajiem projektiem, un kādus attīstības projektus IKT jomā Tartu plāno nākotnē. Viena no gūtajām atziņām, ko uzsver arī Tartu vadība – digitālās tehnoloģijas ir tikai rīks, lai paplašinātu pilsētnieku iespējas. Jebkurš projekts īstenots tā, lai rezultāts būtu praktisks un to izmantotu iespējami plašāks cilvēku loks; mērķis ir atvieglot un uzlabot iedzīvotāju dzīves kvalitāti un ērtības,” vērtē Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Viens no projektiem, ko šobrīd īsteno Tartu pašvaldība, ir velo infrastruktūras paplašināšana un 750 velosipēdu – no tiem 520 elektrovelosipēdi – iegāde ar mērķi veicināt aktīvu dzīvesveidu un samazināt privātā transporta izmantošanu, kas ir lielākais CO2 izmešu avots pilsētā. Visā pilsētas teritorijā izvietoti velosipēdu uzlādes punkti, kas ērti ļauj nomas velosipēdu paņemt un nodot jebkurā vietā. Elektrovelosipēda gada abonements izmaksā 30 eiro un to iespējams izmantot, pārvietojoties arī sabiedriskajā transportā. Vides ilgtspēja un energoefektivitāte ir vieni no prioritārajiem pilsētas jautājumiem – daļai sabiedriskā transporta līdzekļu īstenota pāreja uz gāzes dzinējiem, bet, realizējot māju siltināšanas projektus, vienlaicīgi ar siltumsistēmu tiek modernizēta vai izveidota arī ēkas ventilācijas sistēma.

Tikšanās laikā Liepājas delegācija apmeklēja Tartu Universitātes Datorzinību institūtu, iepazīstoties ar studiju virzieniem un mācību programmām. Tartu Universitātē, kas ir ne vien lielākā un senākā universitāte Igaunijā, bet arī spēcīgs Baltijas valstu izglītības centrs un ierindojas 300. vietā starp labākajām pasaules universitātēm, mācības notiek angļu valodā un gandrīz puse no visiem pasniedzējiem ir ārvalstu lektori – tas būtiski paaugstina mācībspēku kvalifikāciju un studentu konkurētspēju pasaules darba tirgū.

Iepazīstot Tartu Universitātes un vēl citu 10 Tartu augstākās izglītības iestāžu darbības principus, J.Vilnītis atzinīgi vērtē, ka mācību iestādes savā starpā nekonkurē par iespējami lielāku studentu skaitu, bet gan koncentrējas, lai studentu zināšanas un kvalifikācija būtu iespējami augstāka.

Vizītes laikā apmeklēts tika arī SPARK Demo centrs, kas darbojas līdzīgi kā Liepājas biznesa inkubatori, radot vidi un zināšanu bāzi jaunām idejām, risinājumiem un  ir atbalsts jaunajiem uzņēmējiem veiksmīgākai biznesa uzsākšanai. Paralēli centrā darbojas arī darbnīcas, kurās interesentiem ir pieejamas nepieciešamās iekārtas, instrumenti un darba materiāli, lai speciālistu uzraudzībā izmēģinātu dažādas amatu prasmes.

Liepājas delegācija tikās arī ar zinātnes centra AHHAA vadību un apmeklēja Igaunijas Nacionālo muzeju – abas ēkas ir viens no iecienītākajiem tūristu galamērķiem. Gan zinātnes centra, gan muzeja izveidē būtisku atbalstu sniegusi Igaunijas valdība. Vizītes noslēgumā Liepājas domes pārstāvji apmeklēja arī Tartu lidostu, kas izmēra ziņā ir līdzvērtīga Liepājas lidostai, tomēr no Liepājas lidostas to atšķir pārvaldība – Tartu lidosta ir Igaunijas valsts īpašumā.

Kopā ar domes priekšsēdētāju darba vizītē Tartu apmeklēja priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos, pašvaldības administrācijas un Liepājas SEZ pārvaldes pārstāvji.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki