67 darba kārtības jautājumi – tik ievērojams izskatāmo lēmumprojektu skaits bija 14.jūnija domes sēdē. Taču deputātiem pietika ar stundu un 15 minūtēm, lai tos izskatītu.

Sēdē, ko vadīja Uldis Sesks, piedalījās 14 deputāti, klāt nebija tikai komandējumā esošais Māris Verpakovskis.

Ātri un gandrīz bez komentāriem tika apstiprināti sagatavotie lēmumprojekti par pašvaldības 2017.gada publisko pārskatu, kā arī Sabiedriskā transporta aģentūras un aģentūras "Nodarbinātības projekti" 2017.gada publiskajiem pārskatiem. Deputāte Ludmila Rjazanova tikai izmantoja gadījuma, ka sēdē ir klāt arī Sabiedriskā transporta aģentūras vadītājs Uldis Zupa, un izteica piezīmi par to, ka pasliktinājies transports uz Šķēdi.

Deputāti akceptēja pilsētas attīstības programmas un plāna 2015.-2020.gadam aktualizēšanu, kas saistīts ar jauna projekta – "Pozitīvo sajūtu telpa mazajiem liepājniekiem" – ieviešanu.

Saistībā ar šo projektu, ko Dunikas ielā 9/11 (8.vidusskola) plānots īstenot līdz šā gada 1.novembrim, bija vēl viens darba kārtības jautājums – par līdzfinansējuma 7 000 eiro un priekšfinansējuma 10 000 eiro no pašvaldības budžeta līdzekļiem piešķiršanu. Te deputātei Rjazanovai arī bija jautājums, proti, vai tiešām vienas lekcijas izmaksas Pozitīvo sajūtu telpā būs 300 eiro? Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere ne visai pārliecinoši skaidroja, ka "tā nav tikai autoratlīdzība lektoram", bet šajā summā ietilpstot arī "mācību procesa nodrošinājums".

Pēc šī balsojuma sekoja lēmumprojekts par Anitas Kuncītes apstiprināšanu 8.vidusskolas direktora pienākumu izpildītājas amatā, un, protams, ziedi gan līdzšinējai direktorei Jevgeņijai Mickēvičai, gan viņas pēctecei.

Vicemērs Gunārs Ansiņš aicināja atbalstīt lēmumprojektu par Peldu ielas rekonstrukciju posmā no Liepu ielas līdz Kūrmājas prospektam, uzskaitot, kādi būs ieguvumi, tostarp tikšot arī novērsta Jūrmalas parka applūšana. Projekta kopējās izmaksas ir visai ievērojamas – 955 073,00 eiro. Šo, tāpat arī lēmumprojektu par Dabas mājas izveidi Zirgu salā, klātesošie deputāti atbalstīja vienbalsīgi. Tika atbalstīts arī lēmumprojekts par Ganību ielas pārbūvi posmā no Kungu ielas līdz Salmu ielai. Lai saņemtu finansējumu, projekts jāiesniedz Satiksmes ministrijai. Līdz ar šā posma sakārtošanu pilsētas galvenā maģistrālā iela, kas savieno Liepāju un Klaipēdu, būs pabeigta pilnā apmērā, uzsvēra Ansiņš.

Vicemērs Ģirts Kronbergs iepazīstināja ar lēmumprojektu par atbalstu mazajām un vidējām komercsabiedrībām, precizējot, ka pēc Finanšu komitejas atbalstītajiem projektiem pievienojies arī Viļus Rozgas uzņēmums, kurš pludmalē vēlas ierīkot kafejnīcu, bet kuram sākotnēji atbalsts liegts it kā nodokļu parāda dēļ. Uzņēmējs pierādījis, ka visi nodokļi ir nomaksāti.

Kronbergs arī aicināja pieņemt "vēsturisku lēmumu" – par zemes reformas pabeigšanu Liepājā. Saistībā ar šo lēmumu Gunārs Ansiņš izteica pateicību būvvaldei "par vairāku gadu darbu".

Deputāti arī akceptēja nelielas izmaiņas nolikumā par kvalitātes balvas piešķiršanu vispārizglītojošām skolām – kā uzsvēra deputāts Gints Ročāns, tas nodrošinās vienlīdzīgākus konkurences apstākļus skolām.

Spraigāku un asāku domu apmaiņu izraisīja jautājums par atļauju Gunāram Ansiņam apvienot domes vicemēra un Liepājas SEZ valdes locekļa amatus ar Baltijas jūras reģiona Telpiskās plānošanas un attīstības komitejas priekšsēdētāja amatu.

Deputāts Valērijs Agešins šajā sakarā pauda savas bažas par Ansiņa veselību darbspējām un darba kvalitāti. Arī Rjazanova vēlējās zināt, vai jaunie pienākumi netraucēs Ansiņam pildīt jau esošos. Gunārs Ansiņš apliecināja, ka veselība viņam esot laba, par to viņš reizi gadā pārliecinoties Liepājas slimnīcas stacionārā, un katram iesakot sekot viņa piemēram. Tomēr Agešina kunga rūpes par vicemēra veselību viņu bija tā samulsinājušas, ka balsojumā par šo lēmumprojektu Ansiņš atturējās, lai gan bija vēlējies nepiedalīties balsošanā. Rjazanova balsoja "pret", bet divi pārējie "Saskaņas" deputāti atturējās.

Deputāti atbalstīja četru pašvaldības dzīvokļu – Dorupes ielā 34-60, Eduarda Tisē ielā 44-19, Eduarda Tisē ielā 50-30 un Eduarda Tisē ielā 61-64 – izīrēšanu Liepājai nepieciešamiem speciālistiem. Valērijs Agešins vēlējās zināt, kādiem speciālistiem tiks izīrēti dzīvokļi un kas lūdzis to darīt – viņi paši vai iestādes, kurās speciālisti strādā. Kā paskaidroja Helvijs Valcis, dzīvokļus izīrēt lūgušas iestādes – Sociālais dienests, Liepājas Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskola, Liepājas Universitāte un Reģionālā slimnīca.

Gandrīz puse darba kārtības jautājumu bija saistīti ar pašvaldības nekustamo īpašumu – telpu nodošanu atsavināšanai (27. – 38.); nosacītās cenas noteikšanu, nodošanu izsolei vai izsoles rezultātu apstiprināšanu (39. – 51.); zemesgabalu iznomāšanu, nomas tiesību pagarināšanu vai to atcelšanu, kā arī lietošanas tiesību aprobežojumu noteikšanu (52. – 67.).