Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Domes sēde – deputātu labas audzināšanas paraugstunda


atlikušas 250 zīmes


Domes sēde – deputātu labas audzināšanas paraugstunda (8)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 18. janvārī, 2018 | BIRKAS: domes sēde , Attīstības plāns , Valērijs Agešins , Jānis Vilnītis , Gunārs Ansiņš , Vilnis Vitkovskis , Uldis Sesks , Liepājas partija , Saskaņa
Izdrukāt Ziņot
Domes sēdi, kā parasti, vadīja mērs Uldis Sesks.
Domes sēdi, kā parasti, vadīja mērs Uldis Sesks.
FOTO: Modris Helds

18.janvāra domes sēdes 48 darba kārtības jautājumu izskatīšana ritēja gludi un mierīgi, un pat savstarpējās diskusijas drīzāk skanēja kā atvainošanās.

Pozitīvi lēmumi tika pieņemti visos darba kārtības jautājumos (par vairākiem no tiem jau esam rakstījuši pēc pagājušajā nedēļā notikušajām pastāvīgo komiteju sēdēm), lai gan atsevišķus lēmumprojektus opozīcija ("Saskaņa") neatbalstīja, pieklājīgi pamatojot, kādēļ tā dara. Tikpat iecietīgi, toleranti un pieklājīgi koalīcijas deputāti izskaidroja savu viedokli. Šķiet visi ņēmuši vērā latviešu tauta parunu: "Miers baro, nemiers posta". Varētu pat teikt, ka domē valda saskaņa, protams, ne ar lielo "S". Skaidrs arī, ka "Saskaņa" ar lielo burtu nav tā "Saskaņa", kas bija iepriekšējā sasaukumā. To 18.janvāra sēdē vēlreiz apliecināja opozīcijas līderis Valērijs Agešins, paužot prieku, ka esošais koalīcijas sastāvs "ir spējīgs labot iepriekšējā sasaukuma deputātu kļūdas". Bet, kā zināms, iepriekšējā sastāva koalīciju veidoja Liepājas partija un trīs "Saskaņas" deputāti, kas tagad gan mainījuši savu partijas piederību.

Par iepriekšējā sasaukuma kļūdu Agešins nosauca ieceri renovēt tikai tās skolas, kurām nedraud "optimizācija". Iepriekš par tādām, kuras "jāoptimizē" tikušas uzskatītas 15.vidusskola, tad 12.vidusskola un 10.vidusskola. Tagad kļūda esot labota, un renovācija plānota visās pilsētas skolās.

Tomēr Agešinu neapmierinot, ka nav ņemti vērā komitejās izteiktie "Saskaņas" priekšlikumi par nepieciešamību iekļaut "Liepājas pilsētas attīstības pamatnostādnēs 2017.- 2021.gadam" trīs šīs partijas priekšlikumus: par simtprocentīgu atlaidi braukšanai sabiedriskajā transportā pensionāriem, sākot no 75 gadu vecuma; par brīvpusdienām skolēniem līdz 9.klasei un bērna piedzimšanas pabalsts 300 eiro apmērā, nevis 200 – 250, kā apredzēts.

Gan Jānis Vilnītis un Ģirts Kronbergs, gan Liepājas partijas deputāti Gunārs Ansiņš, Vilnis Vitkovskis un Uldis Sesks oponēja Agešinam, skaidrojot, ka "līdzekļu izlietošanai jābūt racionālai", ka Liepājas dome ir apstiprinājusi bezdeficīta budžetu (Vilnītis), ka "jānolaižas uz zemes šeit, Liepājā" (Kronbergs), ka "pamatnostādnes ir politisku kompromisu māksla" un ka pat visi Liepājas partijas programmas priekšlikumi nav tajās iekļauti (Ansiņš), ka "pamatnostādnēs ir liepājniekiem ļoti vajadzīgas lietas, ka tās ir reālas, balstītas uz aprēķiniem" (Sesks) utt.

"Saskaņas" deputāte Ludmila Rjazanova kārtējo reizi mudināja neaizmirst Karostu – gan runājot par bērnu rotaļlaukumu un sporta laukumu attīstību, gan pludmales labiekārtojumu. Vicemērs Savukārt Gunārs Ansiņš kārtējo reizi izskaidroja, ka rotaļlaukumu programma ir apstiprināta un ir jārīkojas saskaņā ar pieņemot lēmumu, proti, šogad bērnu laukums tiks ierīkots Krūmu ielā, bet gada vidū tikšot izveidota darba grupa, kurā aicināta arī Rjazanova, lai izpētītu, kur vislabāk laukumu izvietot Karostā.

Agešina verdikts pirms balsojuma par pamatnostādnēm bija, ka "dokuments ir diezgan kvalitatīvs, bet balsot par to nevaram, jo tad mēs ietu pret savu programmu un vēlētājiem dotajiem solījumiem".

Neliela diskusija izvērtās arī ap jautājumu par amatu savienošanu – Rjazanova rosināja piešķirt kādam citam vietu Olimpiskā centra valdē, nevis Sporta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājam Elanam Strazdiņam, jo "Liepājā ir daudz cilvēku un bezdarbs 6%". Vicemērs Atis Deksnis iebildumu noraidīja, skaidrojot, ka Olimpiskais centrs būs tika ieguvējs, ja tā valdē būs Sporta pārvaldes vadītājs, kas labi pārzina šo jomu.

Par domes sēdē pieņemtajiem lēmumiem informēsim atsevišķi.
 


Sludinājums

Secinājums
02:16 | 19/01/18
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

Tad jau Agēšinam arī ir piešķirta godīga,, stebjamā porcija '' pie kopīgās siles.

Pops
08:55 | 19/01/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Miers virs zemes?

?
09:17 | 19/01/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Žurnāliste alkst asiņu?

Tosmārietis
13:05 | 19/01/18
ZIŅOT
(-5)
(6)
+

Ja būtu Hadarovičs turpinājis bučot rokas Agešinam, Saskaņa būtu tā pati Nesaskaņa. Un atbildību tagad Vaļera grib novelt uz iepriekšējo sasaukumu. Pagājušā Saskaņa izdarīja vairāk nekā pašreizējā. Kaut gan Naums tur tikai prātu jauca, nevis strādāja. Šogad redzam augļus.

Davila
07:41 | 20/01/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Labdien,
Nekustamā cilvēki ir tie, kuri zina, kā, lai nāk viņu glābt, lai to līdzīgu, kad tie cieš. Šī Dāma LYSE man deva aizdevumu 50000 eiro bez manis sarežģīt uzdevumu līmenī dokumenti, ko pieprasa bankas, kas kredītu pieteikumiem. Ja jums ir finansiālās grūtībās, sazināties ar viņu. Tāpēc, pateicoties tai, es tagad mana vietējā lielveikalā, tas ir mans pestītājs. Šodien es nezinu, ko darīt, tāpēc, ka ir iemesls, kāpēc es nolēmu, lai liecinātu viņa labā, jūs varat sazināties ar viņu pa e-pastu un sekot tā vadlīnijām, un jūs būsiet apmierināti ar 48 stundas maksimāli. Es varu apstiprināt, un no šī brīža tā ir noticis, ka jums ir nepieciešama aizdevuma, lūdzu, sazināties ar viņu. Tātad jūs, kas nepieciešama, piemēram, man, jūs varat rakstīt viņam un izskaidrot viņam savu situāciju, tas var jums palīdzēt, e-pasts :
lysemarie3@gmail.com

zastoj
09:47 | 21/01/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Pilnīgs zastojs

87
18:58 | 21/01/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Sanāk mūsu ciemā par mūsu naudu barotie Sūnu Ciema `politiķi`, ,,
Priecīgi sasveicinās ...
Skata pēc kaut kam iebilst ...
Apmierinati dodas mājās apmierinat parejos
CIRKS NEKUR NAV AIZBRAUCIS

r
18:59 | 21/01/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Seska rūpju pilnais feiss reali iesparda

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki