18.janvāra domes sēdes 48 darba kārtības jautājumu izskatīšana ritēja gludi un mierīgi, un pat savstarpējās diskusijas drīzāk skanēja kā atvainošanās.

Pozitīvi lēmumi tika pieņemti visos darba kārtības jautājumos (par vairākiem no tiem jau esam rakstījuši pēc pagājušajā nedēļā notikušajām pastāvīgo komiteju sēdēm), lai gan atsevišķus lēmumprojektus opozīcija ("Saskaņa") neatbalstīja, pieklājīgi pamatojot, kādēļ tā dara. Tikpat iecietīgi, toleranti un pieklājīgi koalīcijas deputāti izskaidroja savu viedokli. Šķiet visi ņēmuši vērā latviešu tauta parunu: "Miers baro, nemiers posta". Varētu pat teikt, ka domē valda saskaņa, protams, ne ar lielo "S". Skaidrs arī, ka "Saskaņa" ar lielo burtu nav tā "Saskaņa", kas bija iepriekšējā sasaukumā. To 18.janvāra sēdē vēlreiz apliecināja opozīcijas līderis Valērijs Agešins, paužot prieku, ka esošais koalīcijas sastāvs "ir spējīgs labot iepriekšējā sasaukuma deputātu kļūdas". Bet, kā zināms, iepriekšējā sastāva koalīciju veidoja Liepājas partija un trīs "Saskaņas" deputāti, kas tagad gan mainījuši savu partijas piederību.

Par iepriekšējā sasaukuma kļūdu Agešins nosauca ieceri renovēt tikai tās skolas, kurām nedraud "optimizācija". Iepriekš par tādām, kuras "jāoptimizē" tikušas uzskatītas 15.vidusskola, tad 12.vidusskola un 10.vidusskola. Tagad kļūda esot labota, un renovācija plānota visās pilsētas skolās.

Tomēr Agešinu neapmierinot, ka nav ņemti vērā komitejās izteiktie "Saskaņas" priekšlikumi par nepieciešamību iekļaut "Liepājas pilsētas attīstības pamatnostādnēs 2017.- 2021.gadam" trīs šīs partijas priekšlikumus: par simtprocentīgu atlaidi braukšanai sabiedriskajā transportā pensionāriem, sākot no 75 gadu vecuma; par brīvpusdienām skolēniem līdz 9.klasei un bērna piedzimšanas pabalsts 300 eiro apmērā, nevis 200 – 250, kā apredzēts.

Gan Jānis Vilnītis un Ģirts Kronbergs, gan Liepājas partijas deputāti Gunārs Ansiņš, Vilnis Vitkovskis un Uldis Sesks oponēja Agešinam, skaidrojot, ka "līdzekļu izlietošanai jābūt racionālai", ka Liepājas dome ir apstiprinājusi bezdeficīta budžetu (Vilnītis), ka "jānolaižas uz zemes šeit, Liepājā" (Kronbergs), ka "pamatnostādnes ir politisku kompromisu māksla" un ka pat visi Liepājas partijas programmas priekšlikumi nav tajās iekļauti (Ansiņš), ka "pamatnostādnēs ir liepājniekiem ļoti vajadzīgas lietas, ka tās ir reālas, balstītas uz aprēķiniem" (Sesks) utt.

"Saskaņas" deputāte Ludmila Rjazanova kārtējo reizi mudināja neaizmirst Karostu – gan runājot par bērnu rotaļlaukumu un sporta laukumu attīstību, gan pludmales labiekārtojumu. Vicemērs Savukārt Gunārs Ansiņš kārtējo reizi izskaidroja, ka rotaļlaukumu programma ir apstiprināta un ir jārīkojas saskaņā ar pieņemot lēmumu, proti, šogad bērnu laukums tiks ierīkots Krūmu ielā, bet gada vidū tikšot izveidota darba grupa, kurā aicināta arī Rjazanova, lai izpētītu, kur vislabāk laukumu izvietot Karostā.

Agešina verdikts pirms balsojuma par pamatnostādnēm bija, ka "dokuments ir diezgan kvalitatīvs, bet balsot par to nevaram, jo tad mēs ietu pret savu programmu un vēlētājiem dotajiem solījumiem".

Neliela diskusija izvērtās arī ap jautājumu par amatu savienošanu – Rjazanova rosināja piešķirt kādam citam vietu Olimpiskā centra valdē, nevis Sporta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājam Elanam Strazdiņam, jo "Liepājā ir daudz cilvēku un bezdarbs 6%". Vicemērs Atis Deksnis iebildumu noraidīja, skaidrojot, ka Olimpiskais centrs būs tika ieguvējs, ja tā valdē būs Sporta pārvaldes vadītājs, kas labi pārzina šo jomu.

Par domes sēdē pieņemtajiem lēmumiem informēsim atsevišķi.