Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Gada pēdējā: gandrīz saskaņā, gandrīz bez jautājumiem


atlikušas 250 zīmes


Gada pēdējā: gandrīz saskaņā, gandrīz bez jautājumiem (12) Liepājas domes 2018.gada 20.decembra sēde

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 20. decembrī, 2018 | BIRKAS: domes sēde , Jānis Vilnītis , budžets , Uldis Sesks , Gunārs Ansiņš , Modris Šveiduks , Atis Deksnis
Izdrukāt Ziņot
Lindai Matisonei turpmāk domes sēdēs blakus sēdēs Modris Šveiduks.
Lindai Matisonei turpmāk domes sēdēs blakus sēdēs Modris Šveiduks.
FOTO: Modris Helds

20.decembra domes sēde bija pēdējā šajā gadā, bet pirmā – jaunajam deputātam Modrim Šveidukam, kurš ieņēma mandātu nolikušā Ģirta Kronberga vietu.

Sēdē piedalījās visi 15 deputāti, tikai viens no viņiem – Māris Verpakovskis – to darīja videokonferences režīmā no Rīgas. Joprojām mazliet neierasti bija redzēt galda galā sēžam Jāni Vilnīti, nevis Uldi Sesku, kura vieta pie domes sēžu galda tagad ir blakus vicemēram Gunāram Ansiņam, kurš savukārt, kā agrāk ieņem vietu pie mēra labās rokas (vicemērs Atis Deksnis – pie kreisās).

Vai nu neticamais darba kārtības jautājumu skaits – 69 (vienu, par 2019. gada Attīstības budžeta pieprasījumiem, visi vienprātīgi nolēma atlikt līdz valsts budžeta pieņemšanai) vai dažādiem notikumiem piesātinātā simtgades gada nogurums, kas lika sevi manīt, taču līdz pat 22.jautājumam – par internātpamatskolas likvidēšanu – neizskanēja neviens jautājums vai komentārs, un visi balsojumi bija absolūti vienprātīgi.  Varētu pat teikt, ka domes sēžu zālē valdīja zināma miegainība. Bet bija patīkami beidzot skaidri dzirdēt priekšsēdētāja un deputātu balsis jaunajos mikrofonos, ar kuriem nesen aprīkota domes sēžu zāle. Tagad runātāju teiktais arī tiekot tieši no mikrofoniem ierakstīts, iepriekš to darīja ar citas tehnikas palīdzību. Domes sēžu audioieraksti noklausāmi šeit. Tiesa, kā sacīja Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, ierakstu ievietošana mājaslapā notiekot ar lielu kavēšanos, dažkārt – mēneša laikā.

Internātpamatskolas likvidēšanas jautājumā izteicās gan "Saskaņas" deputāti Pāvels Sereda un Ludmila Rjazanova, gan koalīcijas deputāti Gints Ročāns, Atis Deksnis un Jānis Vilnītis. Domstarpību nebija, un visi nobalsoja "par".

Nākamais jautājums izskanēja par darba kārtības 29.punktu – amatu savienošana, un, balsojot par šo lēmumprojektu, sēdes laikā pirmoreiz vairs nebija visu deputātu vienprātības. Jautājumu uzdeva "Saskaņas" deputāte Ludmila Rjazanova, vaicājot Jānim Vilnītim, vai viņš spēs apvienot Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valdes locekļa, politisko partiju apvienības "Latvijas Reģionu Apvienība" valdes locekļa un biedrības "Liepājnieki" valdes priekšsēdētāja amatus.

Vilnīša atbilde bija, ka vēl nesen viņam amatu bijis vēl vairāk, bet, pirms ieņemt mēra krēslu, viņš no daudziem ir atteicies, tāpēc nekādu grūtību nebūšot. Tomēr nosacītā opozīcija nepaļāvās uz Vilnīša sacīto, un balsojums bija 11 "par", 2 "pret" un 1 – "atturas" (Jānis Vilnītis balsojumā nepiedalījās).

Uldim Seskam jautājumi netika uzdoti, balsojot par atļauju savienot Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka stratēģiskās plānošanas jautājumos, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētāja, biedrības "Latvijas Ostu asociācija" valdes locekļa, biedrības "Latvijas Olimpiskā komiteja" Izpildkomitejas locekļa un politiskās partijas "Liepājas partija" valdes priekšsēdētāja amatus. Taču arī šajā gadījumā "par" bija 12 balsis, pret – divas (Uldis Sesks nebalsoja).
 
Vienprātības nebija arī balsojot par nākamā gada budžeta projektu. Lai gan deputāts Sereda norādīja, ka budžeta projektā "daudzkas ir atbalstāms" un arī Rjazanova atzina, ka ņemti vērā vairāki "Saskaņas" ierosinājumi, opozīcija tomēr nevarot balsot "par", jo tai neesot bijis ļauts piedalīties budžeta izstrādē. Līdz ar to visi četri "Saskaņas" deputāti draudzīgi nobalsoja "pret", savukārt 11 koalīcijas deputāti – tikpat draudzīgi "par".

Turpmākie sēdes darba kārtības jautājumi tika izskatīti un apstiprināti lielā vienprātībā. Domes sēde noslēdzās pulksten 14.44 ar Ziemassvētku dāvanas – Liepājas kalendāra – pasniegšanu katram deputātam.

Domes priekšsēdētājs arī paziņoja nākamās sēdes datumu – 2019.gada 24. janvārī pulksten 11. Tieši šādā laikā, nevis pulksten 13 kā līdz šim, turpmāk notikšot domes sēdes. Vilnītis bija sagatavojis arī komiteju sēžu grafiku nākamajam gadam.

Pēc sēdes mērs un viņa vietnieki bija gatavi atbildēt uz žurnālistu jautājumiem.Attēli:

Sludinājums

kur
18:33 | 20/12/18
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

kur tad modrīš ineta, laikam tagad iet kursos, kur māc runāt bez kļūdām. citādi liekas ka inetai ir 3 klases.

Fiba
04:55 | 21/12/18
ZIŅOT
(-6)
(11)
+

Modris Šveiduks domāšanas ziņā ir vēl lielāka katastrofa nekā Kronbergs. Kur mūs mērs šos kadrus salasijis?! Vienīgais Matisones kudze no Vilnīša komandas draudzējas ar galvu.

Miba
17:16 | 21/12/18
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Kāpēc tu domā, ka Matisone draudzējas ar galvu? Viņa neko nav paveikusi. Viņai visu gatavu jau iedeva rokās!

hm
08:44 | 21/12/18
ZIŅOT
(-4)
(6)
+

un vilnītis arī draudzējas ar to galvu

juio
07:07 | 21/12/18
ZIŅOT
(-4)
(12)
+

Reti nepatīkams tipāžs . Tā pat kā bračka . Skops ar tā pat kā bračka.

Starpnieks
08:47 | 21/12/18
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

Šveiduks blusu aizdzīs par vienu eiro no Rīgas uz Liepāju, bet Domē lemj par miljoniem.

gder
17:30 | 21/12/18
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Ko viņš tur lems ? Pats ta ne pār lūpu nevar pārspļaut . Ko liks tā balsos VIENĪGI

precizējums
09:05 | 21/12/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

un no liepājas uz rīgu atpakaļ

Stāvgrauzis
08:53 | 21/12/18
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

a ko tā seska galvenā revidente dara domes sēdē, viņai taču jāsēž un jāpēta dokumenti-kur kas netgriezniski aizplūdis un visus faktus jāliek galdā.

:)))))
09:02 | 21/12/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Visdrīzāk viņai jāklausa tas Straume....jādomā par valsti .....

Šoriņš
18:07 | 29/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vilnītis ieviesīs jaunu kārtību -galvenai revidentes domes sédē būs jāatskaitās par izpētītajiem dokumentiem - kur kas aizplūdis!

Šoriņš
18:07 | 29/12/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Vilnītis ieviesīs jaunu kārtību -galvenai revidentes domes sédē būs jāatskaitās par izpētītajiem dokumentiem - kur kas aizplūdis!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki