Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Gunārs Silakaktiņš: Liepājas vēsturē nebijis solis


atlikušas 250 zīmes


Gunārs Silakaktiņš: Liepājas vēsturē nebijis solis (52)

Autors: Gunārs Silakaktiņš
Sestdien, 24. novembrī, 2018 | BIRKAS: Dome , Uldis Sesks , Hermanis Adolfi , Gunārs Silakaktiņš
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas dome

Nupat notikusī pilsētas mēra amata maiņa, par kuru kopš pēdējām vēlēšanām tik daudz tika runāts un uzklausītas visdrūmākā scenārija prognozes, beidzot notikusi.

Liepājas vēsturē nebijis solis, kad bijušie oponenti mainās vietām un, džentelmeniski uzteicot vienam otru, sabīda krēslus.

Uldis Sesks, bez maiņas esot mēra krēslā 21 ar pusi gadus, ir visilgāk prezidējošais Liepājas pašvaldības vadītājs. Man atmiņā vārdi no viņa runas Rožu laukumā, sagaidot 2000. gadu: "Tieši pirms 100 gadiem Liepājai bija spožs ekonomiskās pilsētas uzplaukums un liepājnieki jauno gadsimtu sagaidīja ar lielām cerībām un pārgalvīgiem plāniem. Tolaik pilsētas mērs bija Hermanis Adolfi – pretrunīga, bet ar tālredzīgu domāšanu apveltīta personība."

Divtūkstošajā gadā, protams, nevarēja paredzēt, ka Uldis Sesks pārspēs tobrīd visilgāk prezidējošo Adolfi par gandrīz septiņiem gadiem.

Toreiz, 1900.gada maijā tikai nedaudzi prata novērtēt ilggadējā Liepājas Galvas veikumu un viņa amata atstātās pilsētas pārvērtības un mantojumu, ko arī šodien joprojām izmantojam. Bijušais Galva tika ierauts reālu vai izdomātu intrigu un nejēdzīgu pārmetumu juceklī. Tomēr gan bijušais Aizputes, gan Liepājas mērs saviem laikabiedriem uzrakstīja pamācošu grāmatu par savu, liepājnieku un Liepājas dzīvi.*

Jo spilgti atmiņā 1997.gada Apvienotā saraksta triumfs un Ulda Seska tapšanu par domes priekšsēdētaju. Cik ļoti bija jūtama viņa neredzamo bīdītāju, Ulda Pīlēna un nekronēto oligarhiņu tēli. Pa šiem gadiem U. Sesks tik ļoti ir audzis pats, ka spējis atbrīvoties no aizbildnieciskiem tēliem un piepulcējis ap sevi gudru, darbaspējīgu un uzticamu ļaužu komandu.

Ar Ulda Seska amata maiņu, lai arī vēl neapjausti, aiziet kārtējais Liepājas vēstures  laikmeta posms. Tādēļ, lai arī irliepaja.lv daudzas reizes ir bijusi visai nesaudzīga un kritiska pret bijušo mēru un viņa lēmumiem, tā saka viņam PALDIES par darīto, jaunradīto un saglabāto Liepājai.

*Adolfi H.A. "Leben, Gedanken, Weltanschauung  eines Kurlanders (1841.–1913.) Riga. 1923.

 


Sludinājums

Vārna zarā sēž
06:09 | 24/11/18
ZIŅOT
(-30)
(27)
+

Sākusies traģiska un melna svītra Liepājai. Vilnītis pa visu šo gatavošanās par mēru laiku sekretāri pat nav atradis, nemaz nerunājot par citu komandu, un nu jau gatavs jebkuru pieņemt darbā, lai tikai vieta aizpildīta. Nemaz nerunājot par tiem cilvēkiem, kas ir viņa biedrības komanda un sniedz “noderīgus” ikdienas padomus. Kā ar tādiem cilvēkiem viņš domā attīstīt pilsētu? Kaut kā plāno novilkt atlikušo laiku un izšļūks uz citu padarītā un slēpsies aiz viņa darbiem? Ļoti vājš jaunajam mēram sākums. Izmisuma, nekompetences pilns.Paredzams, ka šis mērs Liepājas vēsturē ieies kā īsu brīdis valdījis personāžs, kurš ir tikai apmierinājis savu nepārvaramo kāri pēc amata. Labums pilsētai no viņa nebūs nekāds, būs tikai daudzus saā starpā sanaidojis, pirmkārt pats savas biedrības iekšienē.

Liepājniece
19:46 | 24/11/18
ZIŅOT
(-11)
(18)
+

Kam ir izdevīgi, ka tiek pieļauti anonīmi komentāri? Vai tiešām no tā ir lielāki reitingi portālam? Lielie Latvijas portāli jau pārgājuši uz reģistrètiem komentētājiem. Tas noteikti nāktu par labu arī liepājniekiem. Tas ir ieteikums!

Liepājniekam
15:50 | 24/11/18
ZIŅOT
(-3)
(17)
+

Nedomāju, ka kāds speciāli bedri raks vai rok, drīzāk vienkārši nepalīdzēs, stāvēs malā un smīkņās, tipa redz kā tie jaunie neko nejēdz. Bet nekas, gan jau iemācīsies un šī koalīcija jebkurā gadījumā ir vislabākā iespējamā kāda šajā sasaukumā iespējama. Cerams, ka visi aizvainojumi tiks norīti un personīgās ambīcijas noliktas otrajā plānā lai kopīgi strādātu pilsētnieku labā. Un gan jau laiks rādīs kas ir kas.

piena muižas govs
14:07 | 24/11/18
ZIŅOT
(-8)
(15)
+

Vārnai zarā, vai varbūt ķirsī... Nu nevajag tik dikti uztraukties par svešu komandu, tā var piens sarūgt tesmenī un saskriet smadzenēs.Manam saimniekam jau arī sakāpa galvā... Jā, jā, un arī vārnām izaug tesmeņi, jo īpaši tām, kas pārāk ilgi pie siles norijušās... :D

Vārnai
13:59 | 24/11/18
ZIŅOT
(-8)
(21)
+

Tas tikai nozīmē to, ka jaunajam mēram nav svarīga kafijas pienešana no pirmās dienas kā vienam otram domes kundziņam . Gan jau atradīs gan sekretāri, gan pārējos biroja cilvēkus. Gan jau ka gribētāju netrūkst, galvenais- izvēlēties profesionāļus. Lai veicas.

Laiks apdomāties
11:35 | 24/11/18
ZIŅOT
(-4)
(6)
+

turpināsim smaidīt un gultā likties

Liepajnieks
10:49 | 24/11/18
ZIŅOT
(-9)
(21)
+

Lai veicas Vilnīša kungam. Uzmanieties no tām abām odzēm, kas rok un raks bedri pie pirmās izdevības. Es domāju par bijušo projektu koordinatoru un tagad jauno Tūrisma miniistru, kurš gan grib lai viņu sauc par Stratēģiskās plānošanas vietnieku. ( Te pat kaķiem jāsmejas par šo nosaukumu). Piemērotāks manuprāt būtu Stratēģiskās shēmošanas vietnieks.

Vārna zarā sēž
08:07 | 24/11/18
ZIŅOT
(-12)
(16)
+

Cik muļķīgi un naivi ir iedomāties,ka jebkurš oponents jaunajam mēram ir pašvaldības darbinieks...Vai spēj iedomāties,ka notiekošais domē rūp ne tikai tur strādājošajiem?Šis nav Liepājas papīrs,kur var darīt kā grib.Lēmumi domē ietekmē daudzus arī ārpus pašvaldības sienām.

Laiks apdomāties
07:56 | 24/11/18
ZIŅOT
(-8)
(23)
+

vienmēr interesanti palasīt ar pašvaldību saistīto personu domu graudus. Tikai atcerieties, ka jūs neesiet neredzami un nezināmi. Var apliet ar samazgām un meliem aizkadrā, bet kādu dienu taču sejā tiem, par jūs šeit ķengājiet, būs arī jāpaskatās. Vai pietiks dūšas pateikt acīs viņiem - Tu neko nespēj, tu tikai kāro amatu,... jeb turpināsiet smaidīt un izlikties?

Medveģevs ar
07:49 | 24/11/18
ZIŅOT
(-4)
(8)
+

Putinu!

Arturs
09:00 | 24/11/18
ZIŅOT
(-19)
(25)
+

Gan jau Vilnītis turpinās ierasto praksi no Papīra fabrīķa un savāks savu stukaču un ziņotāju komandu, kuri ziņos par visu, arī par pašvaldības cilvēku ģimenes dzīvi un tikumību...Divkosība un Dieva vārda lišķota izmantošanu mūsu Domē varētu kļūt par visa labā izpostīšanas sākumu. Es ļoti ceru, ka tā nenotiks. Klasisks piemērs Jāņa Vilnīša morāles pagrimuma rādītājs ,ir sava politiskā līdzgaitnieka un uzticības personas Ģirta Kronberga upurēšana un pazemošana, lai kļūtu par mēru. Gribētos ticēt, ka Vilnītis ir jau izsūdzējis grēkus Dievam un lūdzus piedošanu Dievam par šo zemisko izrēķināšanos ar savu politisko līdzgaitnieku Kronbergu, lai iztaptu Seskam un saņemtu no Seska atļauju mēra krēslu.

naivi domā
12:07 | 25/11/18
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Stukaču komanda jau paliks tā pati, kas bija. Kāda vajadzība dibināt jaunu, ja mērs tikai pārsēdies vietnieka krēslā. Ja jau pamainīja pat noteikumus, lai notiktu vienīgi krēslu maiņa, tad skaidrs, ka vārna vārnai acīs neknābs. Un teātris un cirks ar iluzionistiem turpināsies.

Basā Galva
12:58 | 24/11/18
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Dina, tā tu?

Tam: Atkal
12:55 | 24/11/18
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

KV žurnālistes vīrs- tas tu?

Nezinis
11:59 | 24/11/18
ZIŅOT
(-4)
(8)
+

Neesi bišķi sajaucis? Tas jau bija iepriekšējā mēra darba stils, ja kas

Atkal
11:18 | 24/11/18
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Pelski Tu?!

No blakus mājas
09:23 | 24/11/18
ZIŅOT
(-20)
(15)
+

Par Jāņa Vilnīša komandas veidošanu labāk tiešām paklusēt... Viņam apkārt (ar retiem izņēmumiem Liepājas papīrā) ir tikai divkosīgi, netalantīgi, neprofesionāļi pielīdēji, kuriem to vien vajag kā apmelot citus, vērpt intrigas un vairot savstarpējās nesaskaņas. Vilnītis ar Ati Deksni to vien gaida, kad varēs visus savus radiniekus un puskokā lēcējus iesēdināt kādā amatā. Saprašana nekāda, bet par lielāko veikumu viņi uzskata spēju radīt nesakaņas un intrigas. Pat savu līdzgaitnieku Kronbergu upurēja.

zakelis1
09:57 | 24/11/18
ZIŅOT
(-1)
(13)
+

neviens nav neaizvietojams, tai skaitaa sesks un vilniitis....

Redz kā
10:50 | 24/11/18
ZIŅOT
(-10)
(11)
+

Silakaktiņš apgrieza kažoku- pretīgi.

liepājnieks
07:31 | 25/11/18
ZIŅOT
(-4)
(8)
+

Domāju Silakaktiņa rīcība godīga. Toties tagad ir savairojušies Vilnīša pielīdēju un slavinātāju armija, kur nesen kā līda ..pakaļā" Seskam, bet tagad lien Vilnīša ,,pakaļā" vēl intensīvā nekā Seska p.... Visu cieņu Silakaktiņam un šim portālam.

Abet
11:15 | 24/11/18
ZIŅOT
(-18)
(24)
+

1997.gadā, kad U.Seskam uzticēja vadīt pilsētu, situācija bija vnk traģīska. Katastrofālā stāvoklī ceļi, stagnējušās teritorijas Karosta un Tosmare, nesakoptās mājas un veseli mikrorajoni bez apgaismojuma, bankrotējusi siltumapgāde un komunālā saimniecība, tukšā kase un vēl var turpināt. Izveidojot pareizu komandu un gadiem nepārtraukti strādājot viņam izdevas pārvarēt visas grūtības un ļoti daudz panākt. Tas kas viņu rekomendējis U.Pīlēns vērtējams tikai pozitīvi, jo kā jau zināms, gudri cilvēki vāc apkārt tādus pašus. Vai patreizējie 'līderi' būtu spējīgi to visu izdarīt? Mana itbilde - labi ka tolaik mums ir paveicies ar vadītāju. Paldies Tev Uldi!

Vajagnedaudzdomātargalvu
16:23 | 25/11/18
ZIŅOT
(-5)
(17)
+

Ir mazliet dīvaini, ja te kā kaut kāds īpašs nopelns tiek pasniegts tas, ka 20 gados ir attīstīta pilsēta, kas pašvaldībai ir jādara PĒC LIKUMDOŠANAS. Tas tikai vēl trūka, ja nebūtu šāda attīstība šajos 20 gados - daudzas pilsētas un novadi ir attīstīti vēl labāk. Visa Latvija kopumā ir attīstījusies līdz nepazīšanai. Tāpat jau Liepājai vēl joprojām iet švaki un tā saņem miljonus no pašvaldību izlīdzināšanas fonda, nevis tajā iemaksā. Nevajag te liet cukura sīrupu. Domāju, ka jebkurš cits mērs tik ilgā laika posmā būtu panācis tos pašus, bet, iespējams, vēl labākus rezultātus.

khe khe
23:32 | 24/11/18
ZIŅOT
(-6)
(9)
+

Abet, nevajag liet! Pilns internets ar informāciju par ``traģīskajiem `` stāvokļiem - kā tie speciāli tika plānoti un radīti, lai tiktu pie kampšanas, lai pārietu no parastā komunisma (kolhozu, sovhozu sabiedrības - valsts kapitālisma) uz buržuāzisko (brīvā tirgus vai citādi spekulatīvo) komunismu. Un kāda jēga no kādām atjaunotām un apgaismotām ielām par parāda naudu, ja to vietā rodas un rodas citas ar neskaitāmām tukšām un pamestām un laika zobam nolemtām sakamptajām, ja jāizstumj no valsts savus iedzīvotājus un ar meliem un viltu viņu vietā sūknē pasaules staiguļus. Pilni informatīvie lauki ar brēkām, cik zems ir izglītības, veselības un tiesībaizsardzības līmenis. Abet jūs te gvelžat. Pilnīgi pa tukšo. Kauns lasīt.

Genādijs
13:33 | 24/11/18
ZIŅOT
(-2)
(10)
+

Jā, novērtēja automehāniķa talantu.

Pašam
11:19 | 24/11/18
ZIŅOT
(-5)
(18)
+

Nešķebina no šīs medus upes?

Ješka parastais
13:12 | 24/11/18
ZIŅOT
(-3)
(17)
+

Toties pilsētas parāds šobrīd ir 70 milj,uzmini kam tie būs jāatdod

Eho
14:56 | 24/11/18
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Ļauj minēt. Vilnītim?

Sīkums
13:19 | 24/11/18
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

Tas nav nekas, salīdzinājumā ar kādu Baso Galvu, kura saviem radiem un paziņām ir vēl vairāk parādā.:))

Genādijs
13:40 | 24/11/18
ZIŅOT
(-4)
(23)
+

Mums nevis paveicās ar U.Sesku, bet gan ar Eiropas struktūrfondu naudu. Jābūt ģēnijam, lai šo naudu neapgūtu

Jančuks
14:40 | 24/11/18
ZIŅOT
(-5)
(16)
+

GAnsiņš un Ko tagad savu žulti lej ārā, jo netika pie šprices. Visi "lielie" tagad samīzušies par savām siltajām vietām, jo sāk zust siltums zem pakaļas. Ziema klāt! Samierinaties!

5
17:44 | 24/11/18
ZIŅOT
(-7)
(18)
+

Mjā.....siles strēbēji ir sabijušies ne pa jokam . Nekas, varēsiet izbaudīt Liepājas jauko dzīvi bez regulāriem pārskaitījumiem no Valsts Kases.

Skūtgalvis
17:28 | 25/11/18
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

Basā Galva vēl komā....Atžirgs ap 23.00... Tauta gaida! Saņemies!

Dagoberts
20:12 | 24/11/18
ZIŅOT
(-4)
(13)
+

Lai gan Vilnīti neuzskatu par piemērotu mēra krēslam - visu cieņu vīriem!
Tagad gaidām, kad un kā Vilnīša solītā vēdināšana notiks. Seska palikšana turpat blakus (kas droši vien nav nepareizs lēmums!) liecina, ka vēdināšanas jauda jau tiek samazināta vēl pirms sākšanās.

Dagoberts
10:55 | 25/11/18
ZIŅOT
(-4)
(11)
+

"Ģimenes draugu bērniem arī jau vietas noskatījis." - visi iegūtu, ja Tu nosauktu konkrētus bērnus un konkrētas vietas.
A tagad ir tikai "bla-bla-bla draņķa Vilnītis".

Mana pārliecība ir, ka Vilnītim nav harizmas. Nav brīnums, ka harizmas trūkums tiek kompensēts ar baznīcas dogmām. Bet cilvēks bez harizmas kā pilsētas galva nekam neder. Taču tas ir jau cits stāsts.

analīze
10:16 | 25/11/18
ZIŅOT
(-9)
(7)
+

Mjā, tas jau vien ir rādītājs, ka Vilnītis sev apkārt saliek cilvēkus nevis vadoties pēc profesionalitātes, bet pēc radniecības pakāpes. Ģimenes draugu bērniem arī jau vietas noskatījis. Saprašanas nekādas, vienīgais kritērijs draudzīgas ģimeniskas saites.

Y
07:21 | 25/11/18
ZIŅOT
(-9)
(9)
+

Ņemot vērā, ka Jāņa otrā pusīte Zane ir Jāņa galvenā priekšniece, tad iesaku liepājniekiem izdarīt secinājumus.

Vaļera
21:31 | 24/11/18
ZIŅOT
(-12)
(13)
+

Agri norakstāt Sesku! Pēc 2.5 gadiem gaidīsim atpakaļ!

arnolds
22:30 | 24/11/18
ZIŅOT
(-8)
(12)
+

Eiropas resursi beigušies, Vilnītis strēbs aeakulēna negaršīgo putru! Cīnies, Vilnīti!

Emigrants
10:03 | 25/11/18
ZIŅOT
(-3)
(13)
+

Nepārprotami, līdzšinējā domes komanda ir apguvusi miljoniem ES naudas. Bet kāpēc tad tajā pašā laikā liepājnieki bēg uz Rīgu, Angliju, Īriju un citur?! Tikai nesakiet, ka valsts ir pie tā vainīga vai kaut kādas globālās ekonomiskās krīzes. Ja pilsētas vadība ar savu politiku nespēj noturēt savas pilsētas iedzīvotājus, tad tur pat ES naudas apgūšana nelīdzēs.

Dagoberts
15:58 | 25/11/18
ZIŅOT
(-5)
(8)
+

Da beidz!
Pie tā toč ir valsts vainīga, jo nav spējīga radīt nosacījumus saviem pilsoņiem, lai šamie nekur nemuktu. Mūk ne jau tikai no Liepājas. Mūk no visas Latvijas.

Tas ir baisi sāpīgs stāsts, jo šo 25+ gadu laikā savējie ir totāli laupījuši savējos. Savējie ir veikuši genocīdu pret savējiem.

Vēsturē min leģionāru - padarmijas pretstāvēšanu, kad savējie šāva uz savējiem: brālis uz brāli, dēls uz tēvu, utt Jā, baisi! Bet tagad ir miera laiki... It kā ...

smiekls
19:07 | 25/11/18
ZIŅOT
(-6)
(2)
+

Savējie laupījuši savējos??? Tur daudz jāpīpē, lai tādas gudrības uzkūpētu.

nā ni
21:53 | 25/11/18
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

``smiekl``, domāt jau arī drusku vajag. Kas kuram savējais. Ja aizdzīvojamies līdz tam, ka tauta nav savējie vai līdz tam, ka nemaz nezinām, ka esam tauta, vai otrādi - ka mēs cits citam nemaz neesam tauta, bet vienkārši pūlis, masa, bars, tad - nā ni. Laupām, ka pelni put. Cits citam. Arī ``savējie`` tad ir tikai bars.

Dagoberts
20:47 | 25/11/18
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Kas tad ieviesa to pašu OIK, ja ne savējie??
Un kas no tā cieta un joprojām cieš, ja ne savējie?? Ja tā nav laupīšana, tad kas tas ir??
Tādu piemēru LV ir kaudzēm.
Ir daudz jāpīpē, lai to neredzētu. Vai pašam jābūt pie siles, lai negribētu redzēt. Vajadzīgo pasvītro pats!

pārgudrajam d
21:29 | 25/11/18
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Te nu paceļas jautājums- kurš kuram ir savējais? Tie vecās varas un vecumvecās partijas uzticamie kadri, kuri zaga un zog tagadējo Latvijas valsti, kuri, tikai mazliet atbīdīti no saeimas siles, ar varu laužas atpakaļ. Tādu piemēru ir kaudzēm. Padomā, kurš esi tu pats.

Dagoberts
21:47 | 25/11/18
ZIŅOT
(-3)
(7)
+

Kurš kuram savējie, jautā?
Latvieši latviešiem! Neder? Tad pilsoņi pilsoņiem!
Neviens no malas šo laupīšanu neveic. Vienā valstī dzīvojam laikam, ne? Tas ir elementāri, cik nu elementāri vispār kas var būt. Cik ir jāizpīpē, lai to nesaprastu??
Var, protams, gudri sākt piesaukt vecumveco partiju, bet arī tur taču bija un ir tautieši. Jeb tie tur no Marsa nokrita??
Un vai marsieši vada šo valsti jau 25+ gadus??

Lai Tev jauks vakars!
Kad rīt izies sapīpētais dullums, padomā par šo vēlreiz!

EllinasFinances@gmail.com
01:51 | 05/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2.%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: EllinasFinances@gmail.com ,,,

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki