Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Izdots jauns buklets par Liepāju valsts simtgades kontekstā


atlikušas 250 zīmes


Izdots jauns buklets par Liepāju valsts simtgades kontekstā

Pirmdienā, 05. novembrī, 2018 | BIRKAS: Dome , vēsture , grāmata
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas dome

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija izdevusi jaunu, reprezentatīvu informatīvo materiālu "Latvijas 100 Liepājā”, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Tas izdots, atceroties laiku, kad Liepāja 1919. gadā no janvāra līdz jūnijam bija Latvijas valsts galvaspilsēta, kur uzturējās Latvijas Pagaidu valdība Kārļa Ulmaņa vadībā, kā arī skatoties pilsētas tagadnē un nākotnē,

"Kā kādreiz Liepāja deva patvērumu Latvijas valdībai, tā šodien tā dod spēku gūt panākumus kā sportistiem, tā uzņēmējiem, idejas un iedvesmu māksliniekiem un vienmēr viesmīlīgas mājas pilsētas viesiem no tuvām un tālām zemēm. Liepāja ir pilsēta, kas vienmēr mums atgādinās, ka brīvība ir mums pats dārgākais, un nav tāda pārspēka, kas to varētu latviešu tautai atņemt,” tā informatīvā materiāla ievadā saka Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Liepājas iedzīvotāju mentalitāti, šeit valdošo radošu vidi, pievilcību un brīvo garu uzteic arī Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis un Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde.

"Liepāja un liepājnieki ir atstājuši nezūdošu ierakstu Latvijas tapšanas grāmatā: liepājnieks Miķelis Valters kā Latvijas valdības pirmais iekšlietu ministrs, liepājnieks Kārlis Zāle kā Brīvības pieminekļa autors, Liepāja kā drošs patvērums Pagaidu valdībai. Laikā, kad visā valstī nebija droši, tieši Liepājā veidojās neatkarīgās Latvijas pamats – tieši te jaunā Pagaidu valdība Kārļa Ulmaņa valdībā kala Latvijas nākotni, nodrošinot Liepājai galvaspilsētas statusu. Kaut vai tikai uz laiku, bet tomēr! Latvijas galvaspilsēta – Liepāja!” materiālā uzsver Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Informatīvā materiāla ietvaros hronoloģiskā secībā apskatīti Latvijas 100 gadi Liepājā, minot nozīmīgākos katra gada faktus un notikumus, kas risinājušies Liepājā un apskatīts Liepājas kā Latvijas galvaspilsētas laiks. Materiālā ir sniegts atskats gan uz nozīmīgajiem pagātnes notikumiem un Liepājas lomu Latvijas neatkarības atjaunošanā, gan aprakstīta Liepājas šodiena. Materiālā lasāmas arī nozares profesionāļu (piemēram, arhitekta Folkera Gīnkes, uzņēmēja, UPB padomes priekšsēdētāja Ulda Pīlēna, koncertzāles "Lielais dzintars” mākslinieciskās vadītājas Baibas Barkevičas u.c.) pārdomas par Liepājas spēcīgākajiem un spilgtākajiem akcentiem, kā arī liepājnieku ieteikumi, ko Liepājā saglabāt nākamajiem 100 gadiem. Tāpat simtgades informatīvā materiāla lasītāji var iepazīties ar Latvijas simtgades pasākumiem, ko ieplānot apmeklēt Liepājā.  

Informatīvais materiāls izdots 2500 eksemplāru lielā tirāžā un no trešdienas, 7.novembra, būs pieejams Liepājas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā un  Liepājas latviešu biedrības namā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki