Atšķirībā no jaunievēlētās domes sēdes pirms četriem gadiem, šajā reizē zāle nebija stāvgrūdām pilna, nebija "ķeblīšu akcijas", rejoša suņuka, vestibilā nedrūzmējās pašvaldības policija.

Zālē bija pulcējušies galvenokārt žurnālisti, domes darbinieki, vairāki uz deputāta krēslu kandidējušie pašvaldības iestāžu vadītāji un citi Liepājas partijas vēlēšanu listes kandidāti, arī domē neievēlētie bijušie deputāti (bez Jurija Hadaroviča) un tikai pa vienam diviem "Saskaņas" vai Latvijas Reģionu apvienības atbalstītājam.

Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Simona Petrovica sēdi vadīja raiti, un bez aizķeršanās nosauca visus piecpadsmit ievēlētos deputātus, nesajaucot ne partijas piederību, ne citus faktus (atgādināšu, ka iepriekšējā vadītāja tieši pēc ļoti neveiksmīgi novadītas jaunās domes pirmās sēdes savu amatu atstāja). Paziņojusi, ka ar šo sēdi beidzas iepriekšējās domes pilnvaras, Petrovica veltīja izjustu uzrunu jaunievēlētajai domei, netieši citējot Prezidenta Vējoņa sacīto par politiķu paveiktā mēru un pat pieminot Napoleona ceļu pāri Alpiem. Ticīgo liepājnieku vārdā jaunos deputātus sveica reliģisko konfesiju pārstāvji, cita starpā aicinot neaizmirst, kurš ir "kungs" un kurš "kalps", proti, ka deputāti ir tikai "kalpi", bet "kungs" – tauta.

Turpmākā sēdes darba kārtība ritēja tikpat gludi, nemainoties balsojuma proporcijai – 11 pret 4, agrākās 10 pret 5 vietā.

Par to, lai sēde neliktos pārlieku vienmuļa, gādāja vienīgi opozīcijas līderis Valērijs Agešins, ierosinot iztikt ar vienu domes priekšsēdētāja vietnieku triju vietā. Pamatojumam "Saskaņas" pārstāvis izmantoja Jāņa Vilnīša apmēram pirms pusgada izteiktos argumentus, kad toreizējā opozīcija bija sasaukusi ārkārtas domes sēdi ar mērķi likvidēt mēra trešā vietnieka amatu. Toreiz opozīcijas iebildums bija, ka Jurija Hadaroviča un viņa "svītas" uzturēšana četru gadu garumā pašvaldībai izmaksā ap pusmiljonu eiro, bet ieguvums ir tikai ap 15 000 eiro apmērā piesaistītu investīciju.

Atbildot Agešina ierosinājumam, Vilnītis atzina, ka uzstādījums bijis pret tēriņiem, kas daudzkārt pārsniedz pienesumu, tāpēc "trešajam vietniekam būs jāpierāda, ka tā nav tikai krēsla aizņemšana".

Atšķirībā no pirmsjāņu sēdes pirms četriem gadiem, kad zāles vienā spārnā sēdēja koalīcija – toreiz Liepājas partija un "Saskaņa", bet pretējā pusē – opozīcijā esošie Reformu partijas deputāti, šoreiz visi piecpadsmit tautas kalpi sēdēja ap apaļu galdu, pēc ievēlēšanas amatos spieda cits citam roku, bet jaunievēlētais mērs savā uzrunā aicināja visus bez izšķirības strādāt "vienā komandā" un pieņemt "konstruktīvus lēmumus liepājnieku labā".

Vai sēdēšana ap vienu galdu liecina par iespējamu saskaņu turpmāk?

Opozīcijā esošās partijas "Saskaņa" pārstāvis un savējo izvirzītais mēra kandidāts Valērijas Agešins, atbildot uz portāla irliepaja.lv jautājumu, prognozēja drīzas izmaiņas koalīcijā:

"Grūti un sarežģīti strādāt būs absolūti visiem piecpadsmit cilvēkiem, tāpēc, ka šī koalīcija izskatās pretdabiska, jo viena koalīcijas daļa solīja pilsētai pārmaiņas un svaigu gaisu, bet otra koalīcijas daļa ir tā pati vecā. Neprognozēju, ka viņi sastrādāsies veiksmīgi, un neizslēdzu, ka gada laikā būs pārmaiņas koalīcijas sastāvā. Kas attiecas uz mums, protams, būs nepieciešams laiks, lai piešautos, bet mēs paši sev noteicām, ka šis laiks būs ļoti ļoti īss. Esam labi sagatavojušies – izskatījām normatīvos aktus, kā jūs redzējāt šodien, līdz ar to pielāgosimies darbam pašvaldībā maksimāli ātri."

Mierīgs, bet piesardzīgs savā atbildē portālam bija Reģionu apvienības pārstāvis Jānis Vilnītis (starp citu, jauno deputātu kopbildē viņš izpalika, jo aizsteidzās uz sava uzņēmuma padomes sēdi un akcionāru sapulci, ko pēc domes sēdes datuma paziņošanas vairs atcelt neesot bijis iespējams):

"To tikai darbs rādīs, vai būs vieglāk vai grūtāk strādāt. No vienas puses – opozīcija tagad ir tikai četri, nevis pieci cilvēki. No tāda viedokļa koalīcijai būtu vieglāk strādāt, bet, vai pašā koalīcijā būs viegli, to tikai dzīve parādīs. Pagaidām, kā rāda pirmā sēde, visas vienošanās tiek izpildītas. Paskatīsimies, kas notiks nākamajā domes sēdē. Vai ir bažas? Droši vien iekšēji tādas ir visiem, un tikai ar darbu tās var kliedēt. Kā jau teicu – darbs parādīs..."

Liepājas partijas līderis Uldis Sesks atsaucās uz parakstīto koalīcijas līgumu un tam pievienoto pielikumu "Liepājas pilsētas attīstības pamatnostādnes 2017. – 2021.gadam" (abi dokumenti šoreiz tika nodoti arī žurnālistu rīcībā):

"Tikai pirms stundas ir beigušās vēlēšanas, un es neko tagad negribu prognozēt. Es tikai varu teikt to, šķiet, ja šis koalīcijas sastāvs būs spējīgs vienoties tā, kā tas notiek sportiskā komandā, un spēlēt kā basketbolā – viens uzbrukumā, viens aizsardzībā, un katrs liek savas labākās īpašības kopējā darbā un liek uz galda savas idejas, tad šim sastāvam ir lielāks potenciāls nekā iepriekšējam.

Mums ir galveno darbu saraksts – pamatnostādnes, uz kuru bāzes tālāk dome izskata un nosaka attīstības stratēģiju un galvenās prioritātes, pie kurām mēs, kopīgi vienojoties, četrus gadus strādāsim. Šāds dokuments šodien ir parakstīts, un manā skatījumā tas ir pats galvenais. Vēlēšanas ir otršķirīgs jautājums, tagad katram ir jārealizē tie darbi, par kuriem esam vienojušies."