Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jaunais mērs sola izmaiņas pašvaldības vadībā


atlikušas 250 zīmes


Jaunais mērs sola izmaiņas pašvaldības vadībā (41) Liepājas domes pirmā sēde jaunā mēra Vilnīša vadībā

Ceturtdienā, 22. novembrī, 2018 | BIRKAS: domes sēde , Jānis Vilnītis , Uldis Sesks , Dome
Izdrukāt Ziņot
Jau ceturtdien notika domes sēde jaunā mēra Jāņa Vilnīša vadībā.
Jau ceturtdien notika domes sēde jaunā mēra Jāņa Vilnīša vadībā.
FOTO: Modris Helds

Līdz decembra beigām būs zināms, kādas vēl pārmaiņas gaidāmas Liepājas pašvaldības vadībā, pēc ievēlēšanas amatā atzina jaunais pilsētas mērs Jānis Vilnītis (LRA), ziņo aģentūra LETA..

Viņš klāstīja, ka deputātiem pašlaik izdevies vienoties par mēra un viņa vietnieka amatiem, bet par pārējām pārmaiņām plānots lemt vēl novembrī un decembrī. Vilnītis iespējamās izmaiņas neprecizēja, vien piebilda, ka "jebkuras pārmaiņas ir nopietnas".

Jaunais mērs aģentūrai LETA skaidroja, ka vēl notiek līdz šim domē paveiktā izvērtēšana, tāpēc pašlaik esot grūti komentēt līdzšinējās vadības darbu. Viņš gan neslēpa, ka, turpinot darbu, jāizmanto arī iepriekšējās vadības iestrādes un tradīcijas.

"Domes priekšsēdētāja maiņa Liepājā notiek īpaši zīmīgā laikā. Laikā, kad tikko nosvinēta Latvijas simtgade. Ieejot nākamajā simtgadē, gan Latvijai, gan Liepājai ir jauni izaicinājumi: līdzās esošajām labajām iestrādēm, kas jau ir paveiktas pilsētas un liepājnieku labā, sākot savu darbu, kā vienu no galvenajiem izaicinājumiem redzu cilvēku saliedēšanu. Lai esam patiesi vienkopienas valsts ar vienu valsts valodu, kas mūs visus vieno. Vēl viens šī laika izaicinājums ir nosargāt mūsu tautas un arī liepājnieku vērtības – to, kas nav un nebūs citur un citiem! To, kas ļauj mums nepazust jauno izaicinājumu un iespēju vilinājumos, kārdinājumos un dezinformācijā," aicināja Vilnītis.

Mērs arī norādīja, ka savā darbā īpašu lielu uzmanību vēlas veltīt izglītības jomai un mācību kvalitātei skolās, jo no skolā gūtajām zināšanām un prasmēm ir atkarīga bērnu spēja iegūtu labi apmaksātu darbu Latvijā un celt valsts tautsaimniecības produktivitāti un visas sabiedrības labklājību.

Lai arī jaunā pilsētas mēra pārstāvētais politiskais spēks nav ieguvis deputātu mandātus jaunajā Saeimā, Vilnītis ir pārliecināts, ka spēs aizstāvēt pilsētas intereses parlamentā, taču sākumā jāiepazīstas ar jauno valdību.

Jau vēstīts, ka par jauno Liepājas domes priekšsēdētāju ceturtdien ārkārtas domes sēdē ievēlēts deputāts Vilnītis, nomainot 21 gadu šajā amatā pavadījušo Uldi Sesku (Liepājas partija). Vilnītis bija vienīgais kandidāts uz mēra amatu. Viņš ievēlēts ar 11 balsīm "par" un trīs balsīm "pret".

Jauna mēra ievēlēšana bija nepieciešama, jo Sesks saskaņā ar iepriekš panākto vienošanos ar Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputātiem paziņoja par atkāpšanos no amata, un tamdēļ tika sasaukta ārkārtas sēde jauna pilsētas vadītāja ievēlēšanai.

Lai arī mēra nomaiņa tika apsolīta uzreiz pēc Saeimas vēlēšanām, šoruden puses, īpaši Seska "nometne", par izmaiņām runāja nelabprāt, brīžiem raisot runas, ka solītās izmaiņas varētu arī nenotikt.

Tāpat ziņots, ka 2017.gada jūnijā, izveidojot Liepājas domē koalīciju, kurā strādā seši no Liepājas partijas un pieci no LRA ievēlētie deputāti, tika panākta vienošanās, ka LRA sākotnēji Liepājas mēra amatā atbalstīs līdzšinējo domes priekšsēdētāju Sesku. Savukārt šā gada rudenī būs jauns balsojums un par mēru tiks ievēlēts LRA kandidāts.

Vilnītis iepriekš apliecināja, ka ir gatavs ieņemt Liepājas mēra amatu. "Spēks man ir. Tas, kas ir solīts, tas ir jādara. Esmu tam gatavojies, noliekot malā visus citus pienākumus. Esmu atstājis amatus gan Tirdzniecības un rūpniecības kamerā, gan "Liepājas Papīrā". Pēdējais, ko septembra vidū atstāju, bija "Liepājas Papīra" valdes priekšsēdētāja un meitas uzņēmuma "LP fabrika" valdes priekšsēdētāja amats," iepriekš sacīja Vilnītis.Attēli:

Sludinājums

Rainis
16:38 | 22/11/18
ZIŅOT
(-6)
(17)
+

Pārmaiņas - tas ir labi.

Kalniņš
06:46 | 24/11/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

lūdzu atrodiet normālus juristus, rožu ielas juridiskais birojs ir izsmiekls.

šito viens labi pateicis, nocitēšu
12:32 | 23/11/18
ZIŅOT
(-5)
(9)
+

Uldis palika, lai nenāktu gaismā tas, par ko varētu iesēsties puse viņa draugi, paziņas un biznesa partneri. Cerība ir, ka tas viss nāks gaismā. Biznesa plāni Liepājas ūdenī, siltumā, lna, utt, lai ilgtermiņā autori pelnītu miljonus uz apčakarēto pilsētnieku rēķiniem. Un šie ir tikai putekļi, lielie gruži vēl nāks gaismā. Vilnītis uzcels to visu, ja nezaudēs stabilitāti zem kājām. Nebūs viegli, jo apkārt sēž Ulda rokulaižas..

Susliks
11:31 | 23/11/18
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Par to komandu varētu daudz parunāt. Runā, ka ir atsevišķi kadri, kuri pa “iekārtoti”, bet nav redzēti Domei ne tuvumā... nu labi, redzēti mazliet biežāk par Ziemassvētkiem. un saņem algu...bet citiem jāstrādā ar mazāku algu un par diviem

vāvere
07:36 | 23/11/18
ZIŅOT
(-10)
(14)
+

Tu laikam tiešām no mēness esi nokritis, ka absolūti nesaproti komandas veidošanās principus.Vilnītis taču visu laiku deklarē, ka nu tik vērs vaļā logus un visu vēdinās, visi idioti, visus atlaidīs. Tikai smieklīgi, ka pats nevienu profesionāli nav šo gadu laikā atvedis, bet atnācis pie visa gatava. Protams, ka Seskam ir ļoti liels nopelns pie tā, kas izdarīts pēdējos gadus Liepājā. Vilnītis tikai spējīgs draudēt.

Pilnmēnesim
22:38 | 22/11/18
ZIŅOT
(-7)
(22)
+

Par kādu Seska komandu tu runā?! Seska komanda ir futbolists, dakteris, skolotājs un bijušais projektu vadītājs- deputāti, pārējie ir Domes darbinieki, kuriem jāstrādā neatkarīgi no tā, kadas partijas mērs ir ievēlēts! Kaut vai Saskaņas! Tas nav Liepājas Partijas privāts kantoris, kā dažam labam iespējams gribētos! Un Domes darbiniekiem liepājnieki maksā algu no saviem nodokļiem, nevis Sesks ko savas kabatas! Tā kā Domes darbinieki NAV Seska komanda, bet pašvaldības darbinieki, kuriem jāstrādā pilsētas labā jebkura mēra vadībā!

Pilnmēness
22:08 | 22/11/18
ZIŅOT
(-17)
(11)
+

Lai nebūtu jādzīvo paranojā, pats nestrādāju Domē, bet pazīstu daudzus no Pašvaldības. un varu apgalvot, ka tie kurus pazīstu ļoti godprātīgi un labi dara savu darbu. Uldis Sesks ir izveidojis spēcīgu komandu, tāpēc nevajag apmelot cilvēkus. Labāk paskaties, ko pats esi izdarījis. Par Vilnīša komandas impotenci labāk vispār paklusēt.

Pilnmēness tam, kurš rakstīja pulkst. 21:12
21:44 | 22/11/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Varbūt ja ir paranoja, tiešām ir laiks apmeklēt kādu speciālistu? Strādāju pilnīgi citā jomā, bet sekoju līdzi aktualitātēm Domē un esmu novērojis, ka ir ļoti uzkrītoša tendence dažiem anonīmi rakstīt par citiem ķengas. Ja jau visi citi ir idioti, sliņķi un muļķi, ko neej viņu vietā un neizdari labāk? Cik zinu, labus speciālistus gaida visur ar atvērtām rokām.

Pilnmēnesim
21:12 | 22/11/18
ZIŅOT
(-5)
(11)
+

Tiešām? Ber varbūt tieši daži domes (pašvaldības) darbinieki anonīmi apmelo citus komentāros?

Pilnmēness
21:00 | 22/11/18
ZIŅOT
(-10)
(8)
+

Apbrīnojama ir šo anonīmo komentētāju vēlme nomelnot Domes darbiniekus. Darat savu darbu tikpat aizrautīgi kā anonīmi izlejat žulti pār citiem, tad nebūs laiks nodarboties ar citu aprunāšanu. Paliek labāk katru reizi kaut ko anonīmi iekomentējot? Varbūt laiks pie psihiatra?

Kā tad
19:33 | 22/11/18
ZIŅOT
(-5)
(16)
+

Vai mārketings ir tas, kurš atbildīgs par anonīmajiem komentāriem? Ja tā- tad protams, darba pilnas rokas. Un neaizmirstam, ka jauno koncepciju Liepājai par bargu naudu nopirka no privāta kantora, mārketingam ar to nav nekāda sakara. Noteikti vajadzētu nomainīt dažas iedomīgās vecenes, visas varbūt nē

Fakts to piekrītu
18:27 | 22/11/18
ZIŅOT
(-4)
(31)
+

Liela daļa Rožu ielas darbinieku to vien gribētu darīt kā netraucēti veģetēt desmitiem gadus un būt apmierināti savā provinciālismā. Galvenais tikai nekādas pārmaiņas, bet turpināt bezjēdzīgi veģetēt par nodokļu maksātāju naudu. Jēga no lielākās daļas tur nav nekāda, un pievienotā vērtība ir nekāda. Ja lielākā daļa Rožu ielas darbinieki sāktu strādāt kādā firmā, viņus ātri vien atlaistu par neproduktīvu darbu. Vairums tur ir tikai inerces pēc, jo jau 15 gadus sēž tur kur sēž. 80 % darbinieku darba diena paiet dzerot kafiju un imitējot darbību.

aspazija
18:20 | 22/11/18
ZIŅOT
(-7)
(8)
+

Latvijā vienmēr ir otrādi-visas pārmaiņas dara dzīvi vēl sliktāku.

Mārketings uzkāpis uz varžacīm kādam?
18:14 | 22/11/18
ZIŅOT
(-8)
(9)
+

Protams, protams, sāciet ar to, ka izmetat visus profesionāļus un atstājiet liekēžus, kuri to vien māk kā intrigot un slinkot. Lai nu kas, bet mārketings vismaz pēdējā laikā pilsētai ir ļoti labs. Ir jābūt pilnīgam muļķim, lai to neredzētu.

piekrītu
17:42 | 22/11/18
ZIŅOT
(-8)
(19)
+

pārmaiņas vajag un jo ātrāk, jo labāk! Sāciet ar domes "Mārketinga" dienestu! Liela daļa darbinieku būs ar jums!!!

poruks
17:03 | 22/11/18
ZIŅOT
(-9)
(18)
+

Pārmaiņas Liepājā vajadzīgas kā svaigs gaiss!

Es
17:10 | 22/11/18
ZIŅOT
(-7)
(11)
+

Ne visas pārmaiņas ir labas.
Cerams, ka Liepājā vairs neatgriezīsies Eniņa laiki, kad pilsēta totāli stagnēja, un nekāda attīstība nenotika.

loozeris
17:29 | 22/11/18
ZIŅOT
(-19)
(13)
+

par kādām pārmaiņām viņš atļaujas runā, ka pat sava biroja komandu nav spējīgs nokomplektēt. kārtējais pierādījums,,ka tukša muca tālu skan....

bruno
17:40 | 22/11/18
ZIŅOT
(-6)
(14)
+

Jāni , jāsāk ar Liepājas Partijas `biedriem` ....

Kumoss
18:35 | 22/11/18
ZIŅOT
(-19)
(15)
+

Jāni, pirms soli pārmaiņas un atkal visus atlaist, varbūt no sākuma parādi, ka tev ir vismaz 3 zinoši cilvēki komandā, kas spēs aizvietot vismaz vienu no esošajiem speciālistiem? Kas ir tava komanda? Pirms nākamreiz draudi vērt vaļā logus un visu vēdināt, varbūt paskaties paškritiski pats uz savu un savas “komandas” varēšanu? Tu Seskam un viņa cilvēkiem pat ūdeni neesi cienīgs pienest.

Kumosam
19:36 | 22/11/18
ZIŅOT
(-3)
(19)
+

domes izpildaparāts ir Domes komanda un tā nepieder Liepājas Partijai (protams, 21 gada laikā arī to var aizmirst). Un komanda ir, jānomaina tikai daži tās gremdētāji, anonīmo komentāru rakstītāji un tenkotāji. Novēlu ar to tikt veiksmīgi galā un jo ārrāk jo labāk!

JVilnītim -avansā!
18:36 | 22/11/18
ZIŅOT
(-5)
(19)
+

Lai Jums veicas! Tomēr liepājnieki vērtēs Jūs nevis pēc skaistiem vārdiem, bet pēc reāliem darbiem...kad būsiet patīrijis būvvaldi no šnipk-veidīgiem, kad pašvaldības pasūtījumus "neuzvarēs"visi šie uptk, a-landi, aizputes ceļinieki...kad būs reāla vadība izglītības jomā utt.

Liepajnieks
19:39 | 22/11/18
ZIŅOT
(-7)
(15)
+

Vai taisnība, ka Ansiņš pieprasījis sava jaunā kabineta remontu un savukārt Vilnītis no remonta atteicies? Ja tā, tad žetons Vilnīša kungam! Pirmais solis jau liecina par daudz ko, nekā ierasts no “esošajiem vēžiem”!!!

ah ah
12:29 | 27/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nu kāds skaistums un sasniegums DEBESU TĒV ATTEICĀS kabinetu remontēt bet TAS TUR NELABAIS grib remontēt vA JUMS BĀBAS PAŠIEM SMIEKLI NENĀK?

Arī liepājniekam
10:55 | 24/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nē, Tulka zeķes un apnenes jau ir aizrunātas projektu koordinatoram. Visam jāpaliek LP biedru kājās un rokās

Joske
12:01 | 23/11/18
ZIŅOT
(-4)
(6)
+

Vajag pārbaudīt- vai tikai Rallists savu kabinetu nav ierakstījis uz sava vārda Zemesgrāmatā. Tā sacīt- lai ir kur piestaigāt, ja nogurst no grāmatas rakstīšanas

nu bet
08:15 | 23/11/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

nu bet protams, princis baltā zirgā! Nu beidzot būs laime, prieks u gaviles!

Arī Liepājniekam
07:26 | 23/11/18
ZIŅOT
(-9)
(4)
+

varbūt vilnītis sev grib arī seska kreklus un zeķes? seskam tagad viss būtu jāatdod?

Arī liepājnieks
20:49 | 22/11/18
ZIŅOT
(-4)
(14)
+

Vai taisnība,ka Sesks grib paturēt savu kabinetu??? Galīgi kaunu apēdis?! Tas viņam nav nekāds privātais kantoris galu galā! Kas tas par murgu?!

Dzintris
21:22 | 22/11/18
ZIŅOT
(-4)
(14)
+

Lai sakārtotu izglītību ir jāprasa izglītības pārvaldes ļoti cienījamām ilggadējām darbiniecēm,ko viņas par šiem gadiem ir izdarījušas izglītības labā?Neko,tik atsēž savu darba laiku un neļauj jaunajam potenciālam izpausties un strādāt.

nē nu jā
22:54 | 22/11/18
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Kuras tur ir tās ilggadējās? Tak visa vadība ir pēdējos pāris gados nomainījusies, un komanda arī pamazām mainās. Kurš kuram ko neļauj?

dtb
21:45 | 22/11/18
ZIŅOT
(-2)
(19)
+

Mjā...Hemelevskiem, Purūšiem , SEZ darboņiem - nu būs ko domāt .
Būs jāmācās cita roka laizīķt

Tam "dtb"
20:27 | 26/11/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

D.Belta?!

Caurumu atradīs vienmēr
08:20 | 23/11/18
ZIŅOT
(-1)
(12)
+

To viņi ļoti labi māk. Ielīdīs visiem un visur vienmēr.

mo
08:22 | 23/11/18
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Liepājas papīrā visus amatus atstāja, bet ir taču citi - locekļu - amati sezos, uc iestādījumos, kur par neko saņem kaut ko (un ne maz).

AGSUS
12:34 | 27/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Varētu domāt ka bez viņa tur nekas nenotiek . Cilvēki strādā vai bija viņš vai nav . A tā L papīrs tā pat viņam pieder . Valdes loceklis tas tikai formāls nosaukums Parakstīt papīrus vairs nevajag . Kas galvenā un VIENĪGĀ funkcija viņam bija.

Tam: "mo"
20:25 | 26/11/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

A. Belt?!

Dagoberts
15:56 | 23/11/18
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Nu nez ...
Lai jau veicas Vilnītim, bet nav viņš velkoša lokomotīve.
Un Seska paturēšana par vietnieku ir pretrunīgs solis. It kā jau pareizi ir paturēt pieredzi, taču tas diez ko neiet kopā ar uzstādījumu vēlēšanu laikā.

Mjā
17:38 | 23/11/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Laiks būtu arī Liepājas slimnīcas vadītāju pamainīt.. lai beidzot tur saimnieks parādās.

darbonis
18:22 | 23/11/18
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

Tas jau nav saimnieks bet staigājošs klauns

Stops
23:09 | 23/11/18
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Varbūt Vilnītis pie viena arī Vorobeičiku nomainīs???

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki