Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Katram Liepājniekam" krieviski – turpmāk pēc pieprasījuma


atlikušas 250 zīmes


"Katram Liepājniekam" krieviski – turpmāk pēc pieprasījuma (9)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 23. maijā, 2019 | BIRKAS: Katram Liepājniekam , Dome , KNAB , Edgars Rāts , Uldis Sesks , Jānis Vilnītis , VVC
Izdrukāt Ziņot

Vai dome turpinās drukāt "Katram Liepājniekam" krievu valodā? Vai ir godīgi likt sodu samaksāt izpilddirektoram? Varbūt tas jādara toreizējam priekšsēdētājam Uldim Seskam, bet pēc jaunā iepirkuma – Jānim Vilnītim?

Šādus jautājumus portāls irliepaja.lv uzdeva pašvaldībai un tās vadītājam pēc tam, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sodīja bijušo Liepājas domes izpilddirektoru Edgaru Rātu par pašvaldības izdevuma "Katram Liepājniekam" drukāšanu krievu valodā.

Kā portālam sacīja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, bijušais domes izpilddirektors Edgars Rāts sodu samaksājis jau marta beigās, bet atbildes vietā uz uzdotajiem jautājumiem saņēmām "kopējo Liepājas pilsētas pašvaldības viedokli", jo "vadība atsevišķi uzlikto KNAB sodu nekomentēs":

"Kā atzinis Valsts valodas centra direktors Māris Bāliņš, pašvaldībai pašai ir jālemj par to, kāda satura informācijai būtu jānokļūst līdz pašvaldību iedzīvotājiem, taču, ņemot vērā, ka valsts valoda ir latviešu, ir pamatoti informāciju svešvalodā sniegt tikai tad, ja kāds to ir pieprasījis.

Ņemot vērā to, ka Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija ir saņēmusi vairākus simtus rakstiskus lūgumus no personām saņemt izdevumu "Katram Liepājniekam" krievu valodā, jaunajā iepirkumā ir norādīts, ka 1500 eksemplāri jāsagatavo arī krievu valodā.

Ja likums nosaka, ka pēc pieprasījuma un ar rakstisku iesniegumu norādot, ka izdevumu vēlas saņemt krievu valodā, – pilsētai ir tiesības nodrošināt izdevumu krievu valodā, un tādejādi likums nav pārkāpts.

Publiski pieejami izdevumi krievu valodā nebūs – krievu valodā izdevumu saņems tie interesenti, kuri izteikuši rakstiski tādu vēlmi, vai arī pēc pieprasījuma to varēs saņemt Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas ēkā Rožu ielā, tādēļ tirāža ir nedaudz lielāka nekā rakstisko iesniegumu skaits. Ne sabiedriskajā ēkās, ne sabiedriskajā transportā, ne arī pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv informatīvais izdevums "Katram Liepājniekam" krievu valodā nav un nebūs pieejams".

Sludinājums

Bens
05:25 | 23/05/19
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

Pašiem smiekli nenāk?

MAN
06:09 | 23/05/19
ZIŅOT
(-4)
(10)
+

Lūdzu nodrukājiet man zulu cilts valodā biedri priekšnieki!

Erna
08:36 | 23/05/19
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Redz kā Liepājas nodokļu maksātāju nauda tiek izklakarēta. Kapēc ir jātērē nauda šādām muļķībām? Vilnītis var necerēt,ka krievi par viņu balsos. Naivums. Šo naudu varēja iztērēt pilsētas sakopšanai. Kaut vai veco atkritumu urnu nomaiņai.

fui vilnītim
08:53 | 23/05/19
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

Liepājā dzīvo 1500 stulbeņi, kuri nejēdz valsts valodu, un mēs laizīsim viņiem pakaļu, darīsim kā viņi vēlas. Vai tas ir normāli?
Nožēlojami, ka dome ko tādu pieļauj. Vilnītis manā skatījumā zaudējis pēdējo cieņas pilienu. Tagad varam redzēt, cik divkosīgu cilvēku esam pašvaldības mēra amatā ievēlējuši! Cīnamies, lai valstī būtu viena valoda, bet dažs labs dara visu, lai tam uzspļautu!

;)
15:12 | 26/05/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tad jau 1501 stulbenis. Kam piecās sešās rindās četras piecas kļūdas, tas arī ``nejēdz valodu``.

Žanis
11:42 | 23/05/19
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

Varbūt Vilnītis pats lasa krieviski?

op
11:46 | 23/05/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

nomaniet pilsetas galvu

Un?
13:33 | 23/05/19
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Seska laikā jau arī bija šī lapele un arī krievu valodā

LAI TAS
04:59 | 29/05/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

KRIEVS MĀCĀS LATVISKI, JA REIZ ŠEIT DZĪVO!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki