Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lagzdiņš pieļauj, ka arī Ansiņš vai Golde varētu ieņemt mēra amatu


atlikušas 250 zīmes


Lagzdiņš pieļauj, ka arī Ansiņš vai Golde varētu ieņemt mēra amatu (16)

Trešdienā, 19. jūnijā, 2013 | BIRKAS: Jānis Lagzdiņš , Dome , vēlēšanas
Izdrukāt Ziņot

Bijušais Saeimas deputāts Jānis Lagzdiņš intervijā „Rietumu Radio” nācis klajā ar jauniem prātojumiem par politisko situāciju Liepājā un iespējamiem nākotnes scenārijiem, ziņo LETA.

Cita starpā Lagzdiņš izteicies, ka „Liepājas mēra amatu varētu ieņemt arī RP atbalstītais, līdzšinējais Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija) un arī otra līdzšinējā mēra vietniece Silva Golde (Liepājas partija).

"Faktiski cilvēku var pārbaudīt tikai tad, kad viņš šo amatu ieņem. Jāatceras, ka Uldis Sesks pirms ievēlēšanas par mēru bija neliela uzņēmuma vadītājs. Liepājnieki viņu nepazina, un Seska kļūšana par pilsētas vadītāju zināmā mērā bija risks," uzskata politiķis.

Ja koalīciju Liepājā izveidotu Reformu partija (RP) ar politisko apvienību "Saskaņas centrs" (SC), tad SC šādā koalīcijā būtu lielākas iespējas ietekmēt lēmumu pieņemšanu pilsētā, komentējot savus iepriekš paustos izteikumus, ka "Liepājas partijas" un SC koalīcijas variants Liepājā nav pats sliktākais, "Rietumu Radio" sacīja politiķis Jānis Lagzdiņš.

"SC, ejot koalīcijā ar Reformu partiju, Liepājā iegūtu vairāk ietekmīgu amatu un tādējādi lielākā mērā ietekmētu pilsētas dzīvi," izteicās politiķis, kurš arī atzinis, ka Liepājas partijas un SC koalīcija ir aprēķina laulība. Vaicāts, kāds ir SC aprēķins, Lagzdiņš sacīja: "Saskaņas centra taktika Liepājā un kopumā Latvijā ir viena un tā pati – pakāpeniski, nesteidzoties iegūt varu Latvijas pašvaldībās un arī parlamentā, palielināt deputātu skaitu Saeimā un lielajās pilsētās."

Sākotnēji ejot koalīcijā, kā sacīja Lagzdiņš, SC neizvirzot kādas īpašas prasības. "Nākamajā posmā, jau kā koalīcijas partneri viņi [SC], redzot, ka Latvijas valdība un pašvaldības sociālajiem jautājumiem nepievērš pietiekami daudz uzmanības, liks akcentu uz tiem, lai iedzīvotājiem, sevišķi latviešu vēlētājiem, sevi parādītu kā cīnītājus par trūcīgo cilvēku interesēm, kuri uzskata, ka valdība viņus aizmirsusi," prognozē politiķis, norādot, ka tādējādi SC izpelnītos arī daļas latviešu vēlētāju simpātijas un ar katrām nākamajām vēlēšanām iegūtu vairāk mandātu Saeimā un pašvaldībās, tādējādi pārņemot varu Latvijā.

"Zinot, kāda ir patiesā "Saskaņas centra" ārpolitiskā orientācija, tas ir bīstami latviešu kultūrai un Latvijas valstij," uzskata Lagzdiņš, norādot, ka "lielā mērā Saskaņas centrs ir Krievijas interešu realizētājs Latvijā".

Kā uzskata Lagzdiņš, SC veidot koalīciju ar Liepājas partiju izvēlējās tāpēc, ka tā ir stabilāka koalīcija ar lielāku balsu vairākumu – mazāk riskanta. "Ejot kopā ar Jāni Vilnīti, Saskaņas centrs būtu riskējis ar to, ka kāds no deputātiem tuvākajā nākotnē varētu pieslieties Liepājas partijai, un koalīcija mainītos".

Lagzdiņš prognozē, ka izveidotā koalīcija ir pietiekami stabila. "Neparedzu, ka "Saskaņas centrs Liepājā varētu kļūdīties tik lielā mērā, lai Sesks un viņa komanda pateiktu: mēs negribam kopā ar jums strādāt. Tad jābūt ļoti lielām kļūdām vai politiskiem satricinājumiem," sacīja Lagzdiņš.

Liepājas mēram Uldim Seskam (Liepājas partija) pēdējā cēlienā jāatrota piedurknes, jābūt asākam, izlēmīgākam, nav jāpieļauj, ka "peles, kā saka, danco pa galdu un dara savas lietas, nevis kopējās, – "Rietumu Radio" sacīja politiķis Jānis Lagzdiņš.

Savukārt Liepājas domē opozīcijā palikušajai Reformu partijai (RP) vajadzētu gaidīt un saskatīt Liepājas domes priekšsēdētāja darbā pieļautās kļūdas un nepilnības un gudri tās parādīt Liepājas iedzīvotājiem, jautāts par opozīcijā palikušās RP darbu ārpus koalīcijas, norādīja politiķis.

"Opozīcijai nevajadzētu šaut pa zvirbuļiem un strīdēties pretī "Liepājas partijai" visos jautājumos, ko tā virza. Vajadzētu gaidīt un saskatīt pilsētas mēra darbā kļūdas un nepilnības un tad, kad tās ir būtiskas, gudri tās parādīt Liepājas iedzīvotājiem," izteicās Lagzdiņš. Viņš norādīja, ka opozīcijai ir svarīgi ne vien gudri un aktīvi strādāt, bet spēt savu darbošanos publiski parādīt un par to pastāstīt Liepājas iedzīvotājiem.

Jautāts par galvenajām priekšrocībām "Liepājas partijas" palikšanai pie varas, Lagzdiņš minēja, ka turpināsies iesāktie darbi un nenotiks nepārdomātas personāla maiņas, taču tas nenozīmējot, ka Liepājas domes administrācijas darbs nav jāuzlabo.


Sludinājums

Ko nu
15:04 | 19/06/13
ZIŅOT
(-2)
(18)
+

Jāni locies - kā vējš papūš, tā pagriezies!

Muldētājs
15:08 | 19/06/13
ZIŅOT
(-1)
(19)
+

Tam Lagzdiņam jau sen nevar ticēt!

15:09 | 19/06/13
ZIŅOT
(-3)
(17)
+

Viņš nesen apgalvoja, ka Liepājā būs varas apvērsums! Samelojās - Sesks kā bija tā ir pie varas.

Lagzdiņa kungs
15:13 | 19/06/13
ZIŅOT
(-2)
(17)
+

Jūs esat divkosis!

vēlētājs
15:14 | 19/06/13
ZIŅOT
(-3)
(20)
+

Tad kur problēma- Ansiņu par mēru un uz priekšu ar latvisku koalīciju! Lai liek Ansiņa kandidatūru uz balsošanu pirmajā domes sēdē- tad redzēsim kuri melo- RP vai LP

Naivais
15:33 | 19/06/13
ZIŅOT
(-7)
(20)
+

Problēma ir Seskā - viņš taču bez mēra krēsla nav nekas!

too vēlētājs
15:50 | 19/06/13
ZIŅOT
(-19)
(11)
+

Vilnītis savos dzēruša papagaiļa murgos ne tikai negribēja Sesku par domes vadītāju, bet iedonājās, ka viņam tiks atdots arī SEZ!!!!! Tā kā lai vien Vilnītis sēž opozīcijā!!!!

Nevajag melot!
16:39 | 19/06/13
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

http://www.irliepaja.lv/lv/raksti/viedokli/sarmite-pujena-patiesiba-par-vilnisa-rausanos-pie-varas/

jautājums
16:06 | 19/06/13
ZIŅOT
(-7)
(8)
+

Vai LP teica Vilnītim, ka ir gatavi par mēru likt Ansiņu, bet nedot SEZ amatu? Es nekur tādu tekstu publiski neredzēju. No Seska paziņojumiem vispār nebija nekur lasāms, ka RP piekrita Ansiņa kandidatūrai. Kaut kas šajā visā nav saprotams līdz galam...

a kā Tu zini?
16:04 | 19/06/13
ZIŅOT
(-6)
(13)
+

Esi labi informēt, tātad sēdi pašvaldībā, tērē pilsētnieku līdzekļus, lai darba laikā pied...tu internetu ar Sesku slavinošiem komentāriem.

skunkss
18:40 | 19/06/13
ZIŅOT
(-2)
(14)
+

Oho! Interesanti, lielais politikas " specs"- Fakjū vīriņš atkal atdzīvojies?

patiesības mirklis
21:02 | 19/06/13
ZIŅOT
(-1)
(17)
+

Lagzdiņš ir politiķis pēc izsaukuma.

Fui
08:51 | 20/06/13
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Varētu, ja Sesks atļautu.

liepājnieks
09:40 | 20/06/13
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Lagzdiņš ar Remeša onkulis un tiklā Noru Driķe varēt reģistrēties kā pašnodarbinātie prostitūcijā- tas vismaz būtu godīgi, nekā tagad, kad šamie sevi dēvē par politiķiem vai žurnalistiem. Vēl šai kompānijai varētu pievienoties Kūsiņš (Ulberts).

ghgt
11:49 | 20/06/13
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

lai lagzdiņs ieņem šo amatu, kabineta logs būs vērsts pret tautu varēs pasveicināt tautu.

Maija
02:12 | 21/06/13
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

A,kas tas Lagzdiņš tāds ir par pravieti,ka viņa domu graudus ievieto Liepājas lapās?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki