Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas attīstības programmu varētu pieņemt janvārī


atlikušas 250 zīmes


Liepājas attīstības programmu varētu pieņemt janvārī

Otrdienā, 30. decembrī, 2014 | BIRKAS: pilsētvide , Gunārs Ansiņš , Attīstības plāns
Izdrukāt Ziņot

Liepājas pilsētas attīstības programma 2014.–2020.gadam varētu tikt pieņemta nākamā gada janvārī, kad ar to plānots iepazīstināt Liepājas domes deputātus.

To intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, raksta LETA.

"Attīstības stratēģiju apstiprināšanai domes sēdē varējām virzīt jau vasarā, jo dokumenti jau bija gatavi, taču joprojām norit diskusijas ar ministrijām par finansējuma piesaisti dažādiem projektiem. Janvārī mums būs lielāka skaidrība par pasākumiem, kas var tikt realizēti ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalstu, un arī par tiem projektiem, kuriem finansējumu atrast nebūs iespējams," sacīja Ansiņš, norādot, ka investīciju programma ir būtisks attīstības programmas pielikums.

Turpmākajos gados Liepājā turpināsies profesionālās izglītības sakārtošana un modernizēšana, tāpat plānots izveidot jaunu un modernu mākslas un mūzikas kompetences centru, kas dos vēl lielāku ieguldījumu šajā nozarē kopumā, sacīja Ansiņš. Tāpat, visticamāk, būs iespēja pretendēt uz finansējumu koncertdārza "Pūt, vējiņi!" rekonstrukcijai.

Piesaistot pilsētu degradēto teritoriju sakārtošanai, pastāv iespēja attīstīt arī kurortoloģiju un viesnīcu pakalpojumus, sacīja Ansiņš.

"Nevaram runāt tieši par kurortoloģiju attiecībā uz ES fondu finansējumu, taču, piesaistot degradēto teritoriju sakārtošanai paredzētos līdzekļus, pašvaldībai būs iespējams investēt pamata infrastruktūrā un komunikāciju sakārtošanā, lai sagatavotu teritorijas turpmākai attīstībai," norādīja domes pārstāvis.

Kā piemēru šādām degradētajām teritorijām Ansiņš minēja bijušās "Piejūras slimnīcas" teritorijas Pērkones ielā.

Tikmēr patlaban nav redzamas iespējas piesaistīt finansējumu Tērauda ielas–Namdaru ielas pārvada izbūvei pāri dzelzceļa sliedēm, kas savienotu Jaunliepāju ar Ziemeļu priekšpilsētu jeb tā dēvēto "Laumas" rajonu, skaidroja Ansiņš. Vienlaikus, šis projekts rastu iespēju jaunas tramvaja līnijas izbūvei.

"Šim projektam būtu stratēģiska nozīme pilsētas attīstībā, līdz ar to jāturpina diskusijas ar ministrijām par šāda projekta nepieciešamību," piebilda Ansiņš.

Kā ziņots, 2014.gada sākumā noritēja Liepājas pilsētas attīstības programmas 2014.–2020.gadam pirmās redakcijas un Liepājas pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam pirmās redakcijas publiskā apspriešana. Sākotnēji bija plānots Liepājas domes sēdē to pieņemt šā gada rudenī.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki