Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas dome grib pirkt Metalurga zemesgabalu Bernātos


atlikušas 250 zīmes


Liepājas dome grib pirkt Metalurga zemesgabalu Bernātos (7)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 23. maijā, 2014 | BIRKAS: izsole , Dome , Atpūtas bāze "Draudzība" , Liepājas metalurgs , Uldis Sesks , Māris Egmanis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks ceturtdien, 22.maijā, domes sēdē rosināja pieņemt lēmumu par zemesgabala “Varavīksnītes" Nīcas novada Bernātos iegādi.

Kā skaidroja Sesks, 2,78 ha lielais zemesgabals atrodas līdzās pašvaldības īpašumā esošajam atpūtas kompleksam "Draudzība" un īpašumam "Lauviņas", kuru apsaimniekošana nodota SIA "Liepājas Olimpiskais centrs" Nekustamais īpašums vēsturiski izmantots kā brīvdabas sporta laukums.

Pēc Seska teiktā, zemesgabals nepieciešams, lai nodrošinātu sporta laukumu pie sporta kompleksa “Draudzība”.

Atbilstoši Nīcas novada teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem, zemesgabals atrodas tūrisma un rekreācijas teritorijā Baltijas jūras krasta kāpu aizsargjoslā. Atbilstoši Aizsargjoslu likumam un Zvejniecības likumam un pēc detālplānojuma izstrādāšanas tajā pieļaujamā ēku un būvju celtniecība vai paplašināšana ir brīvdienu māja, viesu nams, kūrorta un rehabilitācijas objekts, apmeklētāju centrs, zinātnes iestāde, sporta un atpūtas objekts, dzīvojamā ēka, saimniecības ēkas, sezonas rakstura apkalpes un labiekārtojuma objekts, labiekārtojuma pludmale, izbraucamais ceļš pludmalē, zvejniecības un ūdenssporta nodrošināšanai nepieciešamais labiekārtojums, laivu piestātne, krasta stiprinājumi utt. Tātad izsolāmais nekustamais īpašums ir izmantojams sporta infrastruktūras izveidošanai un uzturēšanai.

Tāpēc, uzsvēra Sesks, pašvaldībai būtu nepieciešams iegūt īpašumā šo nekustamo īpašumu, lai izmantotu to pašvaldības funkciju īstenošanai.

Kā ziņo "Latvijas Vēstnesis", īpašuma "Varavīksnītes" otrā izsole ar lejupejošu soli paredzēta 19.jūnijā.
 
Nekustamais īpašums sastāv no zemesgabala, kas ierakstīts uz  maksātnespējīgās akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" vārda, un izsoli rīko maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" administrators Haralds Velmers.

Nekustamā īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena ir 50 000 eiro.

Deputāti nolēma  uzdot pašvaldības Nekustamā īpašuma pārvaldei veikt nekustamā īpašuma "Varavīksnītes" tirgus vērtības noteikšanu, piesaistot sertificētu nekustamā īpašuma vērtētāju, kā arī pilnvarot pārvaldes vadītāju Māri Egmani piedalīties izsolē ar mērķi iegādāties nekustamo īpašumu "Varavīksnītes" pašvaldības īpašumā par summu, kas nepārsniedz sertificēta nekustamā īpašuma vērtētāja noteikto īpašuma tirgus vērtību, izsoles nodrošinājumam pārvaldei piešķirot 5 000 eiro.


Sludinājums

Jaropolks Dorenskis
08:31 | 23/05/14
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Šis zemesgabals vēl eksistēs ne ilgāk par desmit gadiem, un pēc tam jūra to pilnīgi noskalos. Tā vērtība pēc būtības ir nulle. Vai ir vērts tērēt pilsētas naudu šī stadiona iegādāšanai?

to JP
09:02 | 23/05/14
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Ir vērts - citādi jau Sesks to nelobētu

ipolits
10:58 | 23/05/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Nav labāk sakopt savu teritoriju? Tagad sanāks ieguldīt naudu svešā teritorijā ,bet Liepājā būs nesakoptas teritorijas kuras varētu izmantot tādiem pašiem mērķiem.

Par lielu Liepāju!
11:07 | 23/05/14
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Liepāja paplašinās!

ivans
18:21 | 23/05/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Varbūt dome grib nopirkt arī pašu rūpnīcu!?

sieva
17:33 | 24/05/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kas grib-Dome vai kāds domē staigājošs subjekts ar liepājnieku mandātu?

Marsa
23:43 | 01/06/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Pēc tam tas tiks nodots privātās roka'kopa'ar"Draudzību.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki