Trešdien, 19. septembrī norisinājās Liepājas uzņēmēju un iedzīvotāju diskusijas par Nacionālā attīstības plāna 2014. – 2020. gadam (NAP2020) sākotnējo redakciju.

Kā informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele, liepājnieki diskusiju laikā uzsvēra, ka, lai valsts attīstītos kopumā, lielāka vērība jāpievērš tam, lai attīstītos Latvijas reģioni un reģionu centri.

Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Mārtiņš Krieviņš diskusijas sākumā klātesošos iepazīstināja ar NAP2020 sākotnējo redakciju un aicināja izteikt viedokli par pozīcijām, kas plānā būtu jālabo, jāiekļauj papildus vai gluži otrādi - jāsvītro. Tāpat M. Krieviņš atgādināja, ka vēl līdz 21.septembrim ikviens var iesniegt komentārus un ierosinājumus par NAP2020 sākotnējo redakciju, aizpildot formu, kas atrodama mājas lapā www.nap.lv/kā-es-varu-palīdzēt

Kā uzsvēra M.Krieviņš, NAP2020 prioritāte ir ekonomiskās aktivitātes veicināšana visā Latvijas teritorijā. Atšķirībā no iepriekšējā plānošanas perioda nacionālās attīstības plāna, kas pēc koordinācijas centra vadītāja teiktā tika izpildīts tikai par trešdaļu, šajā plānā pieejamie resursi būs samēroti ar NAP2020 vīziju. Tieši šī iemesla dēļ diskusijas dalībnieki tika aicināti kritiski vērtēt plānā iekļautās aktivitātes, uzstādot reāli sasniedzamus mērķus.

"Prieks, ka liepājnieki ir aktīvi un iesaistās ne tikai pilsētas vides veidošanā, bet arī valsts nozīmes diskusijās. Kopīgi mēģinām panākt, lai Nacionālā attīstības plānā tiktu iekļauta Liepājai būtiska un dzīvotspējīgai pilsētai nepieciešama infrastruktūra, tai skaitā Liepājas reģionālās lidostas attīstība, skolu labiekārtošana, uzņēmējdarbības vides uzlabošana, jūras piekrastes aizsardzība pret eroziju un citi liepājniekiem būtiski jautājumi," uzsver domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Tikšanās laikā ar uzņēmējiem kā galvenās prioritātes un NAP2020 iekļaujamās pozīcijas tika iezīmētas energoefektivitāte, uzņēmumu reinvestētās peļņas neaplikšana ar nodokļiem, kā arī ideja par biznesa inkubatoru darbības paplašināšanu, pārveidojot tos par kompetenču centriem, kas efektīvāk palīdzētu interesentiem ar informāciju un padomu uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Uz iedzīvotāju diskusiju bija ieradies kupls skaits liepājnieku, nevalstisko organizāciju un dažādu iestāžu pārstāvji, kuri, katrs pārstāvot savu jomu, akcentēja nozares problēmas un sniedza gan priekšlikumus, kas būtu jāiestrādā NAP2020, gan uzdeva sev interesējošos jautājumus par nākamo plānošanas periodu un izvirzītajām prioritātēm. Iedzīvotāju diskusijās izskanēja ierosinājumi par augstākās izglītības kvalitātes paaugstināšanu, par skolēnu veselīga dzīvesveida nodrošināšanu, liekot uzsvaru uz sporta laukumu labiekārtošanu katrā skolā, kā arī par primārās veselības aprūpes problēmu risināšanu.

NAP 2014.-2020.gadam ir galvenais vidēja termiņa attīstības plānošanas dokuments Latvijā. Tas ir kā pamatdokuments valsts budžeta un Eiropas Savienības fondu finanšu resursu piesaistei.