Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepāju apmeklē Lielbritānijas vēstnieks Kīts Šenons


atlikušas 250 zīmes


Liepāju apmeklē Lielbritānijas vēstnieks Kīts Šenons

Trešdienā, 23. augustā, 2017 | BIRKAS: vizīte , Dome , UPB , Jūras spēki
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas dome

Liepājā darba vizītē trešdien, 23.augustā, ieradās Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons, lai piedalītos Izglītības līderu forumā "Iespēju tilts" un tiktos ar Liepājas domes vadību.

Vizītes iesākumā vēstnieks K. Šenons tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, domes priekšsēdētāja vietnieku tūrisma un investīciju jautājumos Ģirtu Kronbergu, domes priekšsēdētāja vietnieku izglītības, kultūras un sporta jautājumos Ati Deksni. Vēstniekam ir plānota arī tikšanās ar Jūras spēku flotiles komandieri, admirāli Ingu Vizuli. Programmā paredzēta arī saruna ar Kultūras pārvaldes pārstāvjiem par iespēju sadarboties Latvijas simtgades atzīmēšanā, kā arī tikšanās ar uzņēmuma UPB pārstāvjiem.

Tāpat vēstnieks Liepājā uzrunās Izglītības līderu foruma "Iespēju tilts" dalībniekus. Šogad forumā piedalās trīs britu uzņēmumi, kas piedāvā konsultācijas izglītības menedžmenta, mācību satura un tehnoloģiju jomās.  

Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons pienākumus sāka pildīt šā gada 6. jūnijā. Kīts Šenons ir dzimis Edinburgā, Skotijā, studējis Sentendrūsas Universitātē, kur ieguvis maģistra grādu ar izcilību moderno laiku vēsturē un starptautiskajās attiecībās.

Kopā ar vēstnieku Liepājā ieradās arī Lielbritānijas Aizsardzības atašejs Gaisa spēku majors Marks Sapsfords un Britu Padomes Latvijā vadītāja Zane Matesoviča.

Nozīmīga vēsturiska saikne starp Latviju un Lielbritāniju pastāv 1918. un 1919. gadā. Lazāra Rostovska villa Liepājā, Peldu ielā 56, Latvijas Republikas dibināšanas laikā vēsturē iegājusi kā britu impērijas militārās misijas sēdeklis. 1919.gada 16.aprīlī Lazāra Rostovska villā patvērumu rod Latvijas pagaidu valdības ministri, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste  Kristīne Čabikina.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki