Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Palielina bērna piedzimšanas pabalstu līdz 200 eiro


atlikušas 250 zīmes


Palielina bērna piedzimšanas pabalstu līdz 200 eiro

Ceturtdienā, 22. novembrī, 2018 | BIRKAS: domes sēde , saistošie noteikumi , pabalsti , dzemdību nodaļa
Izdrukāt Ziņot

22.novembrī Liepājas domes sēdē apstiprināti grozījumi saistošajos noteikumos "Par svētku pabalstiem", kuri paredz palielināt bērna piedzimšanas pabalstu par vienu bērnu no 150 līdz 200 eiro.

Pakāpeniska vienreizēja piedzimšanas pabalsta  palielināšana par vienu bērnu tiek īstenota saskaņā ar Liepājas pilsētas politisko vadlīniju uzdevumu 2017.–2021.gadam, nosakot 2019.gadā šo atbalstu ģimenēm 200 eiro apmērā, informē Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Šobrīd bērna piedzimšanas pabalsts ir 150 eiro. Kopš 2013. gada, kad Liepājas pašvaldība ieviesa pabalstu jaundzimušajiem, tas piešķirts pavisam 4469 pilsētā deklarētajiem mazajiem liepājniekiem.

Ja vienās dzemdībās dzimuši divi bērni, tad pabalsts ir 300 eiro par katru bērnu, ja vienās dzemdībās dzimuši trīs vai vairāk bērnu – 1450 eiro par katru bērnu. Kopš 2013. gada Liepājā piedzimuši 70 dvīņi, bet vienā ģimenē 2014. gadā – arī trīnīši.

Bērna piedzimšanas pabalstu var pieprasīt no bērna astotās dzīvības dienas, bet ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc bērna piedzimšanas dienas. Bērna piedzimšanas pabalstu ir tiesības saņemt vienam no bērna vecākiem vai personai, kura adoptējusi vai ņēmusi bērnu aizbildnībā līdz 12 mēnešu vecumam. Pabalsta pieprasītāja deklarētajai dzīvesvietai Liepājas pilsētā ir jābūt vismaz 12 mēnešus pirms bērna piedzimšanas. Arī bērna dzīvesvietai ir jābūt deklarētai Liepājā.

Bērna piedzimšanas pabalstu var pieprasīt Sociālajā dienestā vai reizē ar bērna reģistrēšanu Liepājas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā. Bērna piedzimšanas pabalstu izmaksā naudā, bet atsevišķos gadījumos – arī mantiskā veidā.

Bērna piedzimšanas pabalsta izmaksai 2019.gadā nepieciešamie līdzekļi 170 000 eiro apmērā ieplānoti Sociālā dienesta 2019.gada budžeta projektā.

Saistošie noteikumi stāsies spēkā pēc to saskaņošanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un domes mājas lapā www.liepaja.lv.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki