Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Paplašina materiālo un sociālo atbalstu audžuģimenēm


atlikušas 250 zīmes


Paplašina materiālo un sociālo atbalstu audžuģimenēm (2)

Ceturtdienā, 09. novembrī, 2017 | BIRKAS: domes sēde , pabalsti , audžuģimenes
Izdrukāt Ziņot

Ceturtdien, 9. novembrī Liepājas pilsētas domes sēdē apstiprināti jauni saistošie noteikumi "Liepājas pilsētas pašvaldības palīdzība audžuģimenei”.

Tie paredz ievērojamu atbalsta paplašināšanu audžuģimenēm no 2018. gada 1. janvāra, lai palielinātu bez vecāku aprūpes palikušu bērnu ievietošanu audžuģimenēs un atbalstītu Liepājas audžuģimenes, veicinot to skaita pieaugumu, informē Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Saistošie noteikumi paredz deviņus atbalsta veidus gan Liepājas audžuģimenēm, gan audžuģimenēs ievietotiem Liepājas bērniem. Liela daļa pasākumu ir virzīti uz atbalstu tieši Liepājas pašvaldībā deklarētajām audžuģimenēm, lai rosinātu vairāk liepājnieku uzņemties rūpes par bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem.

Materiālais atbalsts tiks nodrošināts, piešķirot sekojošus pabalstus: pabalsts bērna uzturam, pabalsts apģērba iegādei, pabalsts mīkstā inventāra iegādei, pabalsts mācību piederumu iegādei, pabalsts bērna veselības uzlabošanai, pabalsts sadzīves apstākļu uzlabošanai, atlīdzība par audžuģimenes pienākumu pildīšanu, veselības apdrošināšana audžuģimenei.

Pabalsts bērna uzturam no 2018. gada būs 280 eiro mēnesī par katru audžuģimenē ievietoto bērnu, bērna apģērba un apavu iegādei – līdz 220 eiro gadā, mīkstā inventāra iegādei – līdz 80 eiro gadā. Bērni audžuģimenēs varēs saņemt arī pabalstu individuālo mācību piederumu iegādei, kura apmērs būs līdz 100 eiro gadā par katru bērnu, kurš mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē. Pabalsts bērna veselības uzlabošanai būs līdz 100 eiro gadā.

Liepājā deklarētās audžuģimenes, kuru aprūpē vismaz trīs gadus pēdējo piecu gadu laikā ir bijuši Liepājas bāriņtiesas ievietoti bērni, varēs saņemt arī pabalstu sadzīves apstākļu uzlabošanai līdz 1500 eiro apmērā. Šo pabalstu piešķirs vienu reizi piecos gados remonta materiālu un sadzīves priekšmetu iegādei.

Pašvaldība par audžuģimenes pienākumu pildīšanu Liepājā deklarētajām ģimenēm turpmāk piemaksās 100 eiro mēnesī papildus valsts maksātajam atbalstam, kurš šobrīd ir 113,83 eiro.

Liepājā deklarētas audžuģimenes varēs saņemt arī veselības apdrošināšanas polisi, ja vismaz sešus mēnešus pēdējā gada laikā ar Liepājas bāriņtiesas lēmumu ģimenē ir bijuši ievietoti bērni.

Audžuģimenēm un audžuģimenē ievietototajiem bērniem būs iespēja saņemt sociālā atbalsta programmu, kas ietver speciālistu konsultācijas gan ģimenei, gan bērnam, gan asistēšanu tikšanās laikā ar bērna bioloģiskiem vecākiem, gan atbalsta grupas pakalpojumus.

Audžuģimenei būs iespēja saņemt arī atelpas brīža pakalpojumu īpašās dzīves situācijās, kura laikā audžuģimenē ievietotam bērnam tiks nodrošināta izmitināšana, ēdināšana un uzraudzība pakalpojuma sniedzēja telpās, tādējādi atslogojot audžuvecākus līdz 10 diennaktīm gadā no aprūpes pienākumu veikšanas.

Sociālais dienests ir veicis aprēķinus par nepieciešamiem finanšu līdzekļiem, lai nodrošinātu saistošo noteikumu ieviešanu ar 2018.gada 1.janvāri. Kopā nepieciešamais finansējums 2018.gadā ir 235 060 eiro, un šie līdzekļi ir ieplānoti Sociālā dienesta 2018.gada budžeta projektā.

Kā zināms, 14. septembrī Liepājas Domes sēdē tika apstiprināts Liepājas pilsētas Audžuģimeņu atbalsta plāns 2018.–2019.gadam, lai veicinātu audžuģimeņu skaita pieaugumu un nodrošinātu bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem dzīvi ģimeniskā vidē. Tas paredz palielināt atbalstu gan audžuģimenēm Liepājas pašvaldībā, kuras aprūpē Liepājas bērnus, gan arī Liepājas bērniem, kuri dzīvo audžuģimenēs citās pašvaldībās.

Plānots, ka katru gadu Ģimenes dienā, 15. maijā tiks rīkots svētku pasākums visām Liepājas audžuģimenēm ar bērniem – kā atzinība par grūto, bet tik ļoti vajadzīgo ikdienas darbu.

Šobrīd Liepājā ir 18 audžuģimenes, kurās tiek aprūpēti 27 Liepājas bērni. Vēl astoņi Liepājas pašvaldības bērni tiek aprūpēti audžuģimenēs ārpus Liepājas. Realizējot atbalsta pasākumus, plānots, ka 2019.gadā Liepājā varētu būt vismaz 26 audžuģimenes.


Sludinājums

Kātad
16:31 | 09/11/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Labāk izlūkojiet,vai tajos bērnos tiek ieguldīta tā nauda.vai arī tie staigā patstāvīgi humpalās.šeit lūk vajadzētu izsekot aizliegtajam paņēmienam.un dot valstij skaidrību,par nelaimē nokļuvušajiem bērniem.

cik nesmuki
21:56 | 09/11/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Vai citas, parastās, ģimenes ir sliktākas par audžugimenēm? Tām nav tik glauni pabalsti un labumi kā audžuģimenēm.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki