Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Prasa ārkārtas domes sēdi par atkritumu apsaimniekošanu


atlikušas 250 zīmes


Prasa ārkārtas domes sēdi par atkritumu apsaimniekošanu (13)

Autors: irliepaja.lv
Trešdienā, 07. septembrī, 2016 | BIRKAS: atkritumi , konkurss , iepirkums , domes sēde , Ragn-Sells , EKO Kurzeme , Eco Baltia , Clean R , Tranzīts L Waste , EKO joma
Izdrukāt Ziņot
FOTO: ekokurzeme.lv

Domes opozīcija 7.septembrī iesniegusi pieprasījumu domes priekšsēdētājam Uldim Seskam par ārkārtas domes sēdes sasaukšanu trīs dienu laikā, kā to paredz likums.

Ārkārtas sēdei opozīcijas deputāti prasa izskatīt vienu darba kārtības punktu:"Par Liepājas pilsētas domes  2016.gada 18.augusta lēmumuma Nr.291 (prot.Nr.11, 26#) un iepirkuma līguma ar konkursā "Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģionā (id.Nr.LPP 2016/8) uzvarējušiem pretendentiem apturēšanu."

Sagatavotajā lēmumprojektā opozīcija rosina balsot par Liepājas pilsētas domes  2016.gada 18.augusta lēmumuma Nr.291 (prot.Nr.11, 26#) atcelšanu, kā arī prasa apturēt līguma noslēgšanu ar konkursā "Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģionā (id.Nr.LPP 2016/8) uzvarējušajiem pretendentiem Liepājas pilsētā.

Lēmumprojekts sagatavots balstoties uz kompānijas "Ragn-Sells" vēstulē (tā nosūtīta visiem domes deputātiem) minētajiem faktiem, proti, ka Liepājas domes konkursā "Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģionā" izvēlētie sadzīves atkritumu apsaimniekotāji, kuri nākamo 7 gadu laikā būs tiesības sniegt pakalpojumus iedzīvotājiem, prasa ievērojami lielāku maksu par pakalpojumu nekā piedāvāja SIA "Ragn-Sells" un ka "Ragn-Sells" gatavojas ierosināt tiesvedību, tādēļ līdz tiesas galīgam nolēmumam iesaka deputātiem aicināt Liepājas pilsētas domi neslēgt līgumus vai noslēgtu līgumu gadījumā – apturēt to izpildi (līgumu slēgšanu ar iedzīvotājiem).

"Konkursam tika iesniegti četri piedāvājumi un, lai gan SIA "Ragn-Sells" un AS "Ragn-Sells" izveidota mērķsabiedrība (Ragn-Sells), piedāvāja visizdevīgāko piedāvājumu, Liepājas pilsētas domes izveidotā iepirkuma komisija (M.Tīdens, D.Liepniece-Liepiņa, N.Niedols un A.Rimma) izlēma mērķsabiedrību izslēgt no dalības iepirkumā un atkritumu apsaimniekošanu reģionā uzticēt pretendentiem ar ievērojami augstāku cenu.

Kamēr Ragn-Sells vienā reģiona daļā (Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā no Tirdzniecības kanāla līdz pilsētas ziemeļu robežai, Aizputes, Pāvilostas un Grobiņas novados) piedāvāja sadzīves atkritumu apsaimniekošanu nodrošināt par EUR 8,78 EUR par m3, Liepājas pilsētas dome līgumu slēgs (vai jau ir noslēgusi) ar SIA "Eko Kurzeme" un SIA "Eco Baltia vide" apvienību par cenu EUR 11,90 par m3. Otrā reģiona daļā (Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā no pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam, Rucavas, Vaiņodes un Priekules novados) Ragn-Sells piedāvāja nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu par EUR 9,71 par m3, taču Liepājas pilsētas dome slēgs (vai jau ir noslēgusi) līgumu ar SIA "Clean R", SIA "Tranzīts L waste" un SIA "EKO joma" apvienību, kas piedāvāja EUR 11,89 par m3," teikts vēstulē.

"Ragn-Sells" arī norāda, ka "Valsts kontroles 2015.gada ziņojumā, izvērtējot atkritumu apsaimniekošanu Latvijā, tika secināts, ka daudzās pašvaldībās no atkritumu radītājiem, tajā skaitā iedzīvotājiem, ir iekasēta nepamatoti augsta maksa. Liepājas pilsētas domes pieņemtā lēmuma rezultātā Liepājas un tai tuvējo novadu iedzīvotāji būs spiesti maksāt par pakalpojumu augstāku maksu, septiņu gadu laikā pārmaksājot vairāk kā EUR 3 miljonus."

Sludinājums

oho
10:34 | 07/09/16
ZIŅOT
(-0)
(24)
+

tomēr kādam interesē prastais nabaga liepājnieks. Ļoti labi, ceru, ka izbeigsim lobēt mākoņpapu biznesus

prikols
10:38 | 07/09/16
ZIŅOT
(-0)
(21)
+

Šī būs laba iespēja redzēt vai esošā Dome strādā liepājnieku interesēs. To parādīs šis balsojums. Ar interesi sekošu līdzi.

Romualds
10:36 | 07/09/16
ZIŅOT
(-0)
(23)
+

bija plānots pārmaksāt 3,5 milj EUR par atkritumu izvešanu, ko samaksātu mēs no savām kabatām. Prasītos kādu iesēdināt par šitādu saimniekošanu

Antiņš
10:39 | 07/09/16
ZIŅOT
(-1)
(14)
+

un ta brīnās, ka visi kuiti pilni ar atkritumiem un Seskam jātaisa lielā talka

Čukča
10:43 | 07/09/16
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

dome strādā liepājnieku labā, jā! Tikai jautājums mūžvecais: KURI IR TIE LIEPĀJNIEKI!

tas gan
10:57 | 07/09/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

reāli varbūt kādi 35 tukst.varbūt vēl ir...

Interesanti
10:59 | 07/09/16
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

kuri ir tad tie iepirkumu komisijas darboņi, kas akceptēja tik neizdevīgu piedāvājumu???

Izlasi
12:31 | 07/09/16
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Izlasi rakstu pilnībā, tas nav garš

IUB Rožu dārzs
11:16 | 07/09/16
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Šo visu pasākumu lobēja M.Tīdēns, domes juriste I.Pelnēna un U,Sezsks.

Bet
12:50 | 07/09/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

kur tad Pelnēnas Nordia?

fffffffffffffff
11:43 | 07/09/16
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Laba kompānija, ar prasmi iekārtot savējos! Iepirkuma komisija (M.Tīdens, D.Liepniece-Liepiņa, N.Niedols un A.Rimma)
N.Niedols- bijušais muitas priekšnieks
A. Rimma- bijušais regulators Liepāja.
Pārējie funkcionāri, kas darīs visu, ko viņiem liks darīt. Marionetes

liga
11:58 | 10/09/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Hi, esmu šeit, lai dalītos maz liecību par to, kā es saņēmu reālu aizdevumu no Finanšu mājās, es nekad uzskatu, ka uz tiešsaistes aizdevumu aizdevēji var būt vēl reālu un legit tas ir tāpēc, ka man ir zaudējuši tik daudz maksa scammers dēļ avansa maksa tiek lūgts pēc viņiem. bet Dieva godība finanšu aizdevuma mājām palīdz man ar visu aizdevumu man vajadzēja tie ir reāls un legit. viņi man aizdot $ 15000 USD, kas i izmanto mans dēls operācijas. šis aizdevums uzņēmumam ir reālā dot viņiem mēģināt, ja jums ir nepieciešams kredīts, un jūs nekad nožēlu sazināties ar viņiem, tas ir uzņēmums, e-pasta adrese ir financialhome34@outlook.com

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki