Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Remontu gaidot, "Dzintariņš" tukšs jau divus mēnešus


atlikušas 250 zīmes


Remontu gaidot, "Dzintariņš" tukšs jau divus mēnešus (30)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 26. jūlijā, 2017 | BIRKAS: bērnudārzs Dzintariņš , energoefektivitāte , Izglītības pārvalde , projekts , Dome , UPTK , Zigurds Kirhners , iepirkums , Maija Korņējeva , Inese Apoga
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Pirmsskolas izglītības iestāde "Dzintariņš" kopš 31.maija slēgta, jo tajā bija jāsākas būvdarbiem. Taču iestādē joprojām valda klusums, un daļu darbinieku māc bažas – kas notiks septembrī?

Izglītības pārvaldes Tehniskās nodaļas vadītāja Inesa Apoga, kura šonedēļ aizvieto gan pārvaldes vadītāju, gan viņas vietnieci, atzina, lai līdz septembrim pabeigtu, darbiem vajadzēja sākties jau sen, taču dažādu iemeslu dēļ līdz pat šim brīdim tas nav noticis.

Būvniecības iepirkuma konkursa uzvarētājs – SIA "UPTK" īpašnieks Zigurds Kirhners – apliecināja, ka ar 1.septembri bērnudārzs noteikti nebūs atvērts.

"Es tikai rīt (26.jūlijā) parakstīšu līgumu!" – portālam sacīja Kirhners, kurš tikko bija atgriezies no tikšanās Izglītības pārvaldē. "Pārrunājām, kad varēs sākt".

Saskaņā ar līgumu būvdarbiem atvēlētais laiks ir 110 dienas, turklāt tas, ka līgums "rīt" tiks parakstīts nebūt nenozīmē, ka jau "parīt" sāksies būvdarbi, skaidroja Kirhners. Tie varēs sākties tikai tad, kad Komunālā pārvalde būvniekam būs nodevusi būvlaukumu. Nekādas atkāpes no oficiālās kārtības arī nevar būt, jo "šis ir 3.kategorijas būvobjekts, kas nozīmē daudz augstākas prasības celtniekiem," sacīja Kirhners.

Kāpēc tad līdz šim darbi vēl nav sākušies, ja iepirkums izsludināts 27.februārī?

Viens no iemesliem, kas pēc Apogas sacītā vismaz uz pusotru mēnesi aizkavējis darbu sākšanu, bija iepirkumu konkursa dalībnieka – firmas "MK Būvniecība" – iesniegtā sūdzība Iepirkumu uzraudzības birojam (IUB).

"IUB pirms divām nedēļām sūdzību izskatīju, pats arī biju tur klāt. Protams, tā nebija pamatota. IUB lēmumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā, bet "MK Būvniecība" novilka līdz pēdējam, un tikai tad to izdarīja."

Kā redzams no informācijas IUB mājaslapā, pēc iepirkuma izsludināšanas, tas trīs reizes (martā un divreiz aprīli) grozīts.

Konkursa rezultāti paziņoti tikai 7.jūnijā, par uzvarētāju iepirkumā atzīstot "UPTK".

"Dzintariņa" vadītāja Maija Korņējeva portālam sacīja, ka šobrīd nevarot atbildēt, kur septembrī tiks izvietoti audzēkņi un kur strādās darbinieki.

"Tas noskaidrosies augusta pirmajā nedēļā. Katrā ziņā tiem, kuri citā iestādē neuzstāda savus noteikumus un netaisa skandālus, nebūs problēma atrast darbu arī septembrī."

Pēc vadītājas sacītā pie viņas līdz šim gan neviens iestādes darbinieks nav griezies ar jautājumu: ko es darīšu septembrī?

Pēc tam, kad 31.maijā "Dzintariņa" darbinieki, sapakojuši mantas, atstāja iestādi, kurā vajadzēja sākties remontdarbiem, visiem, kas nav devušies kārtējā vai bezalgas atvaļinājumā, esot atrasts darbs citās pirmsskolas iestādēs. Tāpat citos dārziņos izvietoti visi audzēkņi, kuriem tas bija vajadzīgs arī vasarā.

"Septembrī vismaz puse būs nodarbināta piecgadīgo un sešgadīgo sagatavošanā, mums ir piecas šādas grupas," sacīja Korņējeva.

Tiesa, kur tieši tas notiks, pagaidām nav zināms.

"Dzintariņu" pavisam apmeklē 238 bērni, no kuriem ap 110 ir pirmsskolas grupu audzēkņi.

Portāls jau rakstīja, ka būvdarbi paredz vienkāršotas fasādes atjaunošanu un apkures sistēmas pārbūvi. To par 445 137,36 eiro veiks firma "UPTK", kas paredzējusi piesaistīt arī apakšuzņēmēju – SIA "DanSan".

Projekta kopējās izmaksas, tajā skaitā būvuzraudzība, autoruzraudzība, kā arī PVN, ir 545 321,46 eiro, kas pārsniedz iepriekš plānotās (513 025,99 eiro).

Lai veiktu "Dzintariņa" renovāciju, pašvaldība paredzējusi ņemt aizdevumu par visu nepieciešamo summu, lai gan, kā iepriekš sacīja izpilddirektora vietnieks Ronalds Fricbergs, tas, iespējams, nebūs nepieciešams, ja tiks ieskaitīts ERAF specifiskā atbalsta mērķim paredzētais valsts finansējums (3,25%).

Kredīta atmaksu plānots sākt 2020.gadā. Kopējās kredīta izmaksas 14 gadu laikā paredzamas 558 408 eiro, t.sk. procentu maksājumi 13 086 eiro, ja procentu likme saglabājas 0,25% apmērā.

"Dzintariņš" bija viena no pirmajām pašvaldības ēkām, kas ar Eiropas fondu finansiālu atbalstu tika siltināta 2011.gadā. Šādas ēkas pavisam bija 26, tajā skaitā Valtera bibliotēka Zaļajā birzī, veco ļaužu ēka Ganību ielā, Ezerkrasta sākumskola un citas.

Šā gada marta domes sēdē, kad pašvaldība lēma par aizdevuma ņemšanu, izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens, skaidroja, ka kopš iepriekšējās siltināšanas ir mainījušies gan normatīvie akti, gan materiāli un tehnoloģijas.

"No šodienas viedokļa skatoties, būtu neiedomājami siltināt ēku bez jumta siltināšanas un cokola, arī logiem tagad ir pavisam citas prasības," sacīja Tīdens. Projekts atmaksāšoties mazāk nekā desmit gadu laikā.

SIA "Proenergo" izstrādātais "Dzintaraiņa" ēkas pagaidu sertifikāts paredz, ka pēc projekta īstenošanas tiks sasniegts būtisks primārās enerģijas patēriņa samazinājums – 228 444,30 kwh/gadā. Tāpat ievērojami tiks samazinātas siltumnīcefekta gāzes.

Sludinājums

Kurmis
06:38 | 26/07/17
ZIŅOT
(-0)
(22)
+

Izskatās, ka visiem šiem projektiem nav īsta saimnieka, kurš var tos vadīt. Katrs darbinieks izdara savu mazo minimumu un gaida uz pārējiem. Tramvaja līnijas rekonstrukcija nenotiek, "Dzintariņš" 2 mēnešus stāv tukšs. Tā ir, kad birokrāti ķeras pie praktiskām lietām.

Krots
10:59 | 26/07/17
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

UPTK jau visus šos gadus pašvaldībā barojās pie pašvaldības siles. Tagad laiki mainās!! No liepājnieku viedokļa jau būtu labi, ja Vilnīša komanda + opoz. Agešins izbeigtu " dzīres mēra laikā"---nemitīgo došanos vēl dziļākos kredītos! Parāds nav brālis!

Kurmim
08:28 | 26/07/17
ZIŅOT
(-3)
(18)
+

Nē, tā ir ja iepirkumu konkursu uzvarētāji ir sarunāti.

Zuzanna
08:51 | 26/07/17
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

Varu tikai piekrist, ka pārāk bieži domes projektiem ir sajūta, ka projekti tiek īstenoti haotiski, katram savs pienākums, bet kopā neviens ne par ko nerūpējas un neatbild

Krese
09:50 | 26/07/17
ZIŅOT
(-2)
(25)
+

"Tas noskaidrosies augusta pirmajā nedēļā. Katrā ziņā tiem, kuri citā iestādē neuzstāda savus noteikumus un netaisa skandālus, nebūs problēma atrast darbu arī septembrī."

Normāls teksts no vadītājas?

Puķuzirnis
11:02 | 26/07/17
ZIŅOT
(-0)
(14)
+

Laiki ir mainījušies. Pat tik sliktajā?! padomju laikā no bērnu dārzu vadītājiem neprasīja piederību PSKP(kompartijai). Tagad de-facto par bērnu dārza vadīt. " konkursa kārtībā uzvar/-ēja..." TP(tautas partijas< LP(Liepājas partijas) vai ZZS (tagadējie Seska partijas draugi) ielikteņi.

Pārbaude
10:25 | 26/07/17
ZIŅOT
(-0)
(14)
+

Diezgan šaušalīgi!! Par šo nevajadzētu klusēt!

Ha ha ha
13:49 | 26/07/17
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Šis viss kopā tik tiešām ir īstākais Liepājas partijas sviests! Visi iesaistītie vienas PSKP biedri!!!

Ha ha ha
13:49 | 26/07/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Šis viss kopā tik tiešām ir īstākais Liepājas partijas sviests! Visi iesaistītie vienas PSKP biedri!!!

Ha ha ha
13:49 | 26/07/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Šis viss kopā tik tiešām ir īstākais Liepājas partijas sviests! Visi iesaistītie vienas PSKP biedri!!!

Cirvis
17:37 | 26/07/17
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Kas ir 3.kategorijas būvobjekts, kas nozīmē "daudz augstākas prasības celtniekiem"? Tas nozīmē, ka ir 1. un 2. kategorija, kur prasības tādas kā jau parasti celtniecībā?

Zinātājs
18:04 | 26/07/17
ZIŅOT
(-2)
(10)
+

Izskatās ka sirmajam Zigim no UPTK
MK Būvniecība nepatīk arvien vairāk un sirmais sāk reāli satraukties, ka vēl kāds uzņēmums ir izaudzis pieredzē, darbos un sāk reāli apdraudēt UPTK tikšanu klāt visiem lielajiem objektiem.
Sirmais turies :) Viss reiz beidzās !!!!!!

Zinātāj
20:06 | 26/07/17
ZIŅOT
(-6)
(1)
+

Ja tu portālā kautko raksti tad raksti lai var saprast ko ar to gribi pateikt,jo pēc raksta izriet ka neesi pilns rublis

to Zinātājs
20:16 | 26/07/17
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

nez nu esi tāds zinātājs... ir muļķīgi tiesāties laikā, ja labi zināms, ka cietīs bērni, neviens cits. pieaugušo spēles. par to, ka ievilka garumā savas tiesāšanās dēļ firmu, kas varēja reāli vasarā izdarīt darbu, vajag kādam sodu uzlikt, nevis te portālā muldēt ne pa tēmu. ak, latviskā skaudība un tiem, kam b/dārzā jāstrādā ar mazajiem liepājniekiem, tagad radīs neērtības nevis kaut kādi iepirkumi, bet tam, kurš to apturēja, nospļauties. šoreiz vainīgais būvnieks. tad nav vispār ko pļāpāt par bērnu vai bērna ērtībām, ja viens ņem un liek kāju otram priekšā naudas dēļ... fuj. partijas varbūt kaut ko dala, bet reāli darbu paveic cilvēki ar pieredzi...

to Zinātājs
22:35 | 27/07/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Rakstīju par skaudību, jo, ko domā tiesā iesniedzējs, ja neapjēdz, ka septembrī bērnus vedīs uz dārziņu. Loģiski, darbus nevarēs paveikt laikā, kāds jau dikti priecīgs par to būs. Dabiski, Eiropas nauda ir kārdinoša, tak kāds tam visam sakars ar reālo dārziņa darbu? Tas ir vienkārši nesmuki, ja plēšas gar kumosu un ko panāca? neko. Darbi stāv uz vietas. Un viss.

tu Zinātājam
21:48 | 27/07/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Ja esi draugos ar galvu, tad zini, ka UPTK ilgus gadus bija(vismaz līdz 3.jūnija vēlēšanām) Seska varai ļoti pietuvināta firma.Opozīcijai pilsētā nekādas-paši pūta, paši dega...paši rīkoja konkursus, paši " uzvarēja" tajos Darbus bērnu dārzā bija jāuzsāk jau 1.jūnijā, tāpēc nevajag vainot skaudīgos latviešus, vaimanāt par nabaga bērniem...utt. Pašu neizdarība! Naudu gribiet raust, bet nokārtot projektu lietas līdz galām-to nē.

Ješks parastais
21:24 | 26/07/17
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

Pilsētā klīst baumas par UPTK patiesajiem Ipašniekiem,no kā ari izriet daudzie pasūtījumi,bet tās tik baumas kurām nav nekāda sakara ar kažokzvēru dinastijas ekonomisko brīnumu.

eh, Ješk
21:31 | 26/07/17
ZIŅOT
(-6)
(0)
+

Būtu labāk strādājis...

1. Septembris
21:41 | 26/07/17
ZIŅOT
(-0)
(14)
+

Hei, dome, pārvalde, bērnudārzs, celtnieki u.c. nestabilie. Jūs ņematies kā jums patīk, bet es, 1. septembris ar bērniem un viņu vecākiem būšu klāt norunātajā laikā norunātajā vietā. Jūs taču savu mājas darbu būsiet paveikuši! Šis projekts taču nebūs kauna traips uz jūsu tīrajiem ancukiem....

ery09
08:00 | 27/07/17
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Tur vis ir jāatceļ un jāremontē nākošajā gadā . Tagad tur nekas vairs nav jāsāk jo pabeigs
tik labi ja martā. Principā dārziņš ir likvidēts. 1 septembrī bērniem ir jābūt atpakaļ .

ery09
08:00 | 27/07/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Tur vis ir jāatceļ un jāremontē nākošajā gadā . Tagad tur nekas vairs nav jāsāk jo pabeigs
tik labi ja martā. Principā dārziņš ir likvidēts. 1 septembrī bērniem ir jābūt atpakaļ .

ery09
08:00 | 27/07/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Tur vis ir jāatceļ un jāremontē nākošajā gadā . Tagad tur nekas vairs nav jāsāk jo pabeigs
tik labi ja martā. Principā dārziņš ir likvidēts. 1 septembrī bērniem ir jābūt atpakaļ .

to zinātajam
09:29 | 27/07/17
ZIŅOT
(-7)
(6)
+

Johaidī...Lai MK būvniecība iemācās kvalitatīvi strādāt,otrs lai zina savu vietu,otrs kurā vietā viņi ir strādājuši kā ĢENERĀĻi šada tipa ēkā...NEKUR...nav ko lekt augstāk pa savu dirsu... paši nevar pastrādāt un citiem neļauj,,pilnīgs......

Speciālists
21:07 | 27/07/17
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Vispār tas projekts ir pilnīgs sviests. Neliederīga naudas izsviešana. Iespējams, kad kāds, persona, ir interese saņemt kādu finansiālu labumu no projekta. Mēs nodokļa maksātāji maksāsim otreiz par ēku atkārtotu renovāciju, ja par to naudu jau var uzcelt jaunu bērnu dārzu.

Ta Ta Ta
12:34 | 29/07/17
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Kārtējā naudas izšķērdība. Un tādas Liepāja vēl būs daudz. Aplīmētie bērnu dārzi, kas ir kļuvuši brūngani zaļajos toņos ir daudz. Kur vēl Universitātes dienesta viesnīca, Ganību ielas Sociālā māja utttttt... Arī šīm ēkām būs jāveic atkartota renovācija, citādi tās sapūs. Bet Sesks lepojas Liepājā skaisti renovētām ēkām un kopā ar LNA plūc uzvaras lauru valstī izsludinātos konkursos. Tas viss tiek veikt par Eiropas un nodokļu maksātāju naudām. Murgs, kas notiek Liepājā. Bet mēs atkal vēlam par Sesku!!!

to Ta Ta Ta
15:04 | 31/07/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Laikam Sesks izgudroja jaunmodīgās siltināšanas metodes?

nē nu jā
19:35 | 01/08/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

varbūt tāpēc, lai bērni un darbinieki nesalst, ko? tas neienāk prātā? vajag parunāt ar tiem, kuri šajās iestādēs strādā, tad tik dumjus jautajumus nebūs jāuzdod.

to to Ta TaTa
23:59 | 31/07/17
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Nē, Sesks jaunmodīgo siltināšanu neizdomāja. Viņš un Co to veikli izmanto. Ja esiet tik gudrs, tad pamatojiet, KĀPĒC ar šim siltināšanām " aizraujas" tikai Liepājā un vēl Valmierā, Bet ne Rīgā un pārējās 6 lielākajās Latvijas pilsētās(daudzas no kurām ir stipri naudīgākas par Liepāju)?

nē nu jā
19:37 | 01/08/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

jā, un Ventspilī arī visas iestādes ir nosiltinātas, visās nelielajās pašvaldībās, kur domā par saviem cilvēkiem - tāpat. Rīga nav labākais pārvaldības piemērs, pasarg Dievs no tāda bardaka, kā tur.

arts
21:38 | 01/08/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

siltināšana ir effektiva metoda, par to nav ko. jo mazāk nosiltinās, jo labāk nosiltināto ēku īpašniekiem. bet ja runā [ar šo dārziņu, tad nesaprotu, kāpēc nevar pārkrāsot un salabot bojātos jumta mezglus?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki