Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sesks pievērsīsies pilsētas stratēģiskajai plānošanai


atlikušas 250 zīmes


Sesks pievērsīsies pilsētas stratēģiskajai plānošanai (17)

Ceturtdienā, 22. novembrī, 2018 | BIRKAS: Uldis Sesks , Dome , pilsētvide
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no flickr.com/photos/liepaja_lv

Līdzšinējais Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks ("Liepājas partija") pēc plānotās mēra amata atstāšanas iecerējis nodarboties ar pilsētas stratēģisko plānošanu.

To ceturtdien intervijā "Rietumu radio" atklāja Sesks, ziņo aģentūra LETA.

Ilggadējais pilsētas mērs stāstīja, ka jau 2016.gadā plānojis noslēgt pašvaldības priekšsēdētāja karjeru un nodoties citiem izaicinājumiem. Viņš pauda, viens no šiem izaicinājumiem būs pilsētas stratēģiskā plānošana, sīkākās detaļās neiedziļinoties.

Sesks uzsvēra, ka tic Liepājas potenciālam un iespējām sasniegt augstus mērķus. Pēc viņa paustā, Liepājā ielikti ļoti labi pamati, lai tā gūtu jaunas uzvaras pasaules mērogā. "Rūpniecības, ostas, tūrisma, kultūras un sporta attīstība – mums ir ļoti daudz priekšnoteikumu, lai sasniegtu augstākos mērķus, kādi vien sasniedzami šāda līmeņa pilsētā," sacīja Sesks.

Atskatoties uz mēra pienākumu pildīšanu 21 gada garumā, Sesks klāstīja, ka problēmas, kuras jārisina šodien, ir daudz vienkāršākas par problēmām, ar kurām Liepāja saskārās, Seskam mēra gaitas uzsākot. "Toreiz bija liels finanšu trūkums, ekonomika bruka," viņš sacīja, atminoties, ka pilsētā naktīs tika izslēgts apgaismojums, bija problēmas ar siltumapgādi, ūdens un elektrības rēķiniem.

Viņš pauda, ka Liepājas industriālajos parkos katru pusgadu attīstās jaunas ražotnes, kas dod darba vietas. "Tas ir viens no būtiskākajiem momentiem, ko solīju pirmajā intervijā 1997.gadā, kad mani ievēlēja par pašvaldības vadītāju," atminējās Sesks, piebilstot, ka jaunradītās darba vietas ir modernas un ar augstu pievienoto vērtību.

Tāpat viņš pozitīvi vērtēja Liepājas ostas rādītājus. Pēc Seska paustā, Liepājas osta šogad sasniegs vēsturiski augstākos rādītājus, pateicoties infrastruktūras uzlabošanai un kanāla padziļināšanai.

"Arī man kā liepājniekam ir svarīgi, lai Liepājā būtu ērta dzīves vide, lai būtu darbs, lai pilsēta paliktu arvien pieejamāka un šarmantais tūrisma un kultūras piedāvājumu klāsts tikai pieaugtu," sacīja Sesks, uzsverot, ka Liepājas attīstība ar viņa aiziešanu nebeidzas.

Kā ziņots, šodien ir sasaukta Liepājas domes ārkārtas sēde jauna pilsētas mēra ievēlēšanai, aģentūrai LETA iepriekš apliecināja Seska padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Domes ārkārtas sēde sāksies ar kandidātu izvirzīšanu un balsojumu par jaunu domes priekšsēdētāju. Plānots, ka šajā amatā tiks apstiprināts Jānis Vilnītis (LRA).

Savukārt vēlāk plānota arī vicemēru rotācija, un paredzēts, ka Sesks, kurš domei paziņos par atkāpšanos no amata, kļūs par domes priekšsēdētāja vietnieku.

Plašākus komentārus no Seska un Vilnīša par gaidāmo rotāciju aģentūrai LETA iegūt neizdevās. Lai arī mēra nomaiņa tika apsolīta uzreiz pēc pašvaldību vēlēšanām, šoruden puses, īpaši Seska "nometne", par izmaiņām runāja nelabprāt, brīžiem raisot runas, ka solītās izmaiņas varētu arī nenotikt.

Jau ziņots, ka 2017.gada jūnijā, izveidojot Liepājas domē koalīciju, kurā strādā seši no Liepājas partijas un pieci no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) ievēlētie deputāti, tika panākta vienošanās, ka LRA sākotnēji Liepājas mēra amatā atbalstīs pašreizējo domes priekšsēdētāju Sesku. Savukārt šā gada rudenī būs jauns balsojums un par mēru tiks ievēlēts LRA kandidāts.

Vilnītis iepriekš skaidroja, ka Liepājas domes koalīcijas veidojošo partiju vienošanās paredz, ka līdz 31.oktobrim tiek atrunāta pilsētas mēra maiņa. Līdz tam vai mēru maiņas procesā bija plānota līdzšinējā domes darba izvērtēšana, lai saprastu, kuras jomas kuram vadāmas.

Viņš apliecināja, ka ir gatavs ieņemt Liepājas mēra amatu. "Spēks man ir. Tas, kas ir solīts, tas ir jādara. Esmu tam gatavojies, noliekot malā visus citus pienākumus. Esmu atstājis amatus gan Tirdzniecības un rūpniecības kamerā, gan "Liepājas Papīrā". Pēdējais, ko septembra vidū atstāju, bija "Liepājas Papīra" valdes priekšsēdētāja un meitas uzņēmuma "LP fabrika" valdes priekšsēdētāja amats," iepriekš sacīja Vilnītis.


Sludinājums

Speciālists - aferists
12:40 | 22/11/18
ZIŅOT
(-9)
(23)
+

Uldi, plāno lūdzu sava privātā budžeta ietvaros. To, ko tu līdz šim Liepājā esi saplānojis un realizējis, tagad nabaga nodokļu maksātājiem būs parādos jāatmaksā daudzu gadu garumā. Dies sargi mūs no šādiem plānotajiem.

Skūtgalvis
14:41 | 25/11/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

D.Belta?!

kārklis
09:24 | 23/11/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Bet, liepiņ, ir arī jābūt aklam un dumjam, ja tev saka vienu, bet tu pavisam par ko citu. Tas, ka cilvēkus satrauc šķērsām darītais (shēmošana, kampšana, sķērdēšana, tukša runāšana utt.) vai tas, ko nedarīja vispār (neradīja darba vietas, nenodrošināja pašu cilvēkus ar dzīvojamo platību, iztikas līdzekļiem, lai nebūtu miera laikā jālūdz ziedot nabagiem putraimus un zupas virtuves, nekontrolēja likumu (valodas, vienlīdzīgu tiesību uz darba, mājokļa, uzturlīdzekļu nodrošināšanu utt.) ievērošanu, nav tas pats kas ``nekas nav izdarīts``.

Papagailis
20:05 | 22/11/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Tad jau sanāk ka Seska kunga tā kā... pazemināts amatā...trešais (!) vicemērs... zeme atveries. Tur jau no kauna jālien zemē...

Ozols
14:00 | 22/11/18
ZIŅOT
(-7)
(12)
+

Ir,ir izdarīts.Tikai, kam no tā labums? Infrastruktūra-kura nepievilina investorus. Veloceliņi-pa kuriem reti kāds vizinās. Koncertzāle-kuras apmeklējums vairumam nav pa kabatai. Pilsēta ar 2 x samazinātu cilvēku skaitu.Turpināt?

Liepa
12:49 | 22/11/18
ZIŅOT
(-14)
(13)
+

Jābūt aklam un galīgi dumjam, lai teiktu, ka nekas nav izdarīts.

Haizams
13:47 | 22/11/18
ZIŅOT
(-9)
(5)
+

Liepa - nosauc 5 lietas, kas ir izdaritas par siem 20 plus gadiem?

asais
14:13 | 22/11/18
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Seskulīt, saprotu, ka jūties kā liels lops, taču pameklē sevi kaut nedaudz paškritikas.

Skūtgalvis
14:39 | 25/11/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

A.Belts?!

Vilnis
14:13 | 22/11/18
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Proti tam, no kā neko nesaprot ...

locis
15:32 | 22/11/18
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Nožēlojami, ka nevar ar godu aiziet. Paškritikas puisim ir apaļa nulle.

jaunie laiki
21:44 | 25/11/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

puisim... :) jauna parādība sabiedrībā - pusmūža puiši (masveida)

Santehniķis Lasmanis
17:18 | 22/11/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Liepājā viennozīmīgi ir viena no inovatīvākajām Latvijas pilsētām - pirms sešiem gadiem tika radīts mēra vietnieka amats krūšturu un zeķturu jautājumos, tagad - stratēģiskās shēmošanas jautājumos. Lai izdodas!

`
17:45 | 22/11/18
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

21 gadu au plānojis jebim ....Liepajā 40 000 palikuši.
Dome + pensiķi + skolotāji + bērni

kauns
17:58 | 22/11/18
ZIŅOT
(-4)
(6)
+

ka neprot ar godu aiziet cilvēks. Tagad kārtējais "tūrisma ministrs". Vai tāpēc Kronbergam bija jānoliek mandāts?! sviests.

bbb
21:58 | 22/11/18
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Stratēģiskās shēmošanas vicemērs

KV žurnāliste
18:31 | 25/11/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Jebelt tu?!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki