Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sestdien Liepājā notiek Lielā talka


atlikušas 250 zīmes


Sestdien Liepājā notiek Lielā talka (11)

Sestdien, 22. aprīlī, 2017 | BIRKAS: talka , Vides un veselības daļa , Dome
Izdrukāt Ziņot

Lai sekmētu Liepājas pilsētas teritorijas sakopšanu, domes Vides un veselības daļa aicina ikvienu Liepājas iedzīvotāju piedalīties Lielajā talkā, kas visā Latvijā notiks sestdien, 22.aprīlī.

Šobrīd vēlmi piedalīties Lielajā talkā kopumā ir izteikušas vairāk kā 40 organizācijas, iestādes un uzņēmumi. Lai atvieglotu pilsētas uzkopšanas darbus, ir izveidota karte, kurā atzīmētas talkošanas vietas, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Karte izveidota, balstoties uz informāciju, ko snieguši pašvaldības un atbildīgo dienestu darbinieki, apsekojot dažādas pilsētas teritorijas, kā arī no iedzīvotāju saņemtajiem ierosinājumiem. Kartē atzīmētas ielas, pa kurām Lielās talkas dienā kursēs atkritumu savākšanas transports, kā arī vietas, kur izvietoti lielie atkritumu savākšanas konteineri.

LIELĀS TALKAS KARTE LIEPĀJĀ

Talku organizētāji speciālos talkas maisus baltā krāsā pirms talkas varēs saņemt sākot no otrdienas, 18.aprīļa, līdz 21.aprīļa pulksten 16:00 Komunālajā pārvaldē, Uliha ielā 44, vispirms sazinoties ar komunālās nozares vadītāju Juri Muskatu pa telefonu: 26573765. Bet privātpersonas talkas maisus šajā pašā laika periodā var saņemt pašvaldības Vides nodaļā, 117.kabinetā (līdz 5 maisiem vienam iedzīvotājam).

Visas talkas vietas ir jāsaskaņo ar pašvaldību, tāpēc atgādinām, ka iedzīvotāji vēl līdz piektdienai, 21.aprīlim, var informēt par vietām, kuras talkas laikā plānojuši sakopt, ziņojot domes Vides nodaļai pa tālruni 63404745. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka arī reģistrējot savu talkošanas vietu mājas lapā www.talkas.lv, tā vispirms ir jāsaskaņo ar savas pašvaldības koordinatoru, kas Liepājā ir domes Vides nodaļa.  

Pašvaldība nodrošinās iedzīvotāju savākto zaļo atkritumu nogādāšanu atkritumu poligonā Grobiņas novadā bez maksas.

Lai Lielās talkas dienā savāktos atkritumus varētu aizvest noglabāšanai poligonā, talku dalībniekiem pilnos baltas krāsas atkritumu maisus jānovieto to ielu malās, kas iekļautas atkritumu savākšanas mašīnu kursēšanas maršrutā (skatīt karti ar atzīmētajiem atkritumu transporta savākšanas maršrutiem) vai arī atkritumu maisi jānogādā līdz lielajiem atkritumu savākšanas konteineriem, kas būs izvietoti dažādās pilsētas vietās (skatīt karti ar atzīmētajiem atkritumu konteineru atrašanās punktiem).

Talkas dienā Komunālās pārvaldes un pašvaldības aģentūras „Nodarbinātības projekti” transports regulāri pa noteikto maršrutu brauks un savāks noliktos pilnos atkritumu maisus; pēc tam tos aizvedīs uz poligonu. Savukārt lielajos konteineros izmestie atkritumi uz poligonu tiks aizvesti vai nu tajā pašā dienā, vai arī dažas dienas vēlāk.

Uz poligonu talcinieki arī paši varēs nogādāt zaļos atkritumus – tos pieņems bez maksas. Zaļie atkritumi jeb dārzu un parku atkritumi sastāv no koku lapām, zāles un koku zariem.

Iedzīvotāji Lielās talkas laikā nereti vēlas sakopt arī savas privātās teritorijas, piemēram, dārzus, pagrabus, garāžas vai citas vietas. Poligons „Ķīvītes” informē, ka privātajās teritorijās savāktos atkritumus (tāpat kā zaļos atkritumus) arī varēs nodot bez maksas, taču tikai tādā gadījumā, ja tie tiks sašķiroti atbilstoši dalītās atkritumu vākšanas prasībām. Atsevišķi ir jāšķiro:
• burku un pudeļu stikls;
• logu stikls;
• PET pudeles;
• plastmasas kastes un kannas;
• papīrs un kartons;
• kokmateriāli;
• metāla bundžas un kārbas;
• citi metāli;
• tekstils, audums un citas vecās drēbes;
• dārzu un parku atkritumi;
• lielgabarīta sadzīves atkritumi – mēbeles, nolietotās elektroiekārtas;
• vieglo automašīnu riepas, automašīnu akumulatori;
• dienas gaismas lampas un nolietotās baterijas;
• vecās krāsu bundžas, lakas, šķīdinātāji.

Šobrīd vēlmi piedalīties Lielajā talkā ir izteikušas vairāk nekā 40 organizācijas, iestādes, uzņēmumi: talkā piedalīsies nacionālo Bruņoto spēku un Jūras spēku pārstāvji, pilsētas izglītības iestādes un pašvaldības iestādes, namu apsaimniekošanas uzņēmumi, politisko partiju nodaļu biedri, uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas, kā arī individuāli iedzīvotāji.

Jau iepriekš ziņots, ka Liepājā no 3. aprīļa ir izsludināts Spodrības mēnesis, kas turpināsies līdz aprīļa beigām. Spodrības mēneša mērķis ir sekmēt pilsētas sakopšanu un labiekārtošanu. Viena no Spodrības mēneša aktivitātēm ir liepājnieku dalība Lielajā talkā.  

Šogad tāpat kā iepriekšējos gados visus talkas darbus koordinē pašvaldības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, kas konsultē iestādes un organizācijas par teritoriju kopšanu un pēc talkas apkopos informāciju par paveikto. Informāciju par Lielās talkas norisi Liepājā iespējams gūt zvanot pa tālruni 63404747 vai rakstot uz e-pastu: dace.liepniece@dome.liepaja.lv.

Papildu uzziņai par Lielo talku Latvijā: www.talkas.lv.


Sludinājums

indra ķempe
10:04 | 22/04/17
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

spodra ir Tava dzīve, ne tikai viens oficiāls mēnesis vai sestdiena, ja kop un kārto jau pats sev pa priekšu, ne vien aiz sevis - vienmēr un visur. tostarp - internetā, kur nemaz nav vajadzīga slota, nedz balti maisi, ja tīrs ir Tavs prāts. tīrs no bailēm. tīrs no meliem.

https://www.irliepaja.lv/lv/raksti/liepajnieki/biedriba-liepajnieki-aicina-uz-lielo-prata-talku/

Linda Matisone
10:21 | 22/04/17
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Piekrītu. Tīru vidi vajadzētu katram uzturēt nevis vienreiz gadā, bet katru dienu un ikvienam no mums.

paspruka
17:40 | 22/04/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Nu baigākais jaunums! It kā to neviens nezinātu!:D

Mārtiņš Ķesteris
10:43 | 22/04/17
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Lai gruži iet mazumā un atbildība pret savu vidi - plašumā. Jo tīrākā pilsētā dzīvosim, jo mazāk kādam gribēsies gružot. Arī pašvaldība varētu vairāk parūpēties par piknika vietu izveidi tur, kur tās jau radušās pašdarbnieciski - Karostas mežos, kāpās. Un kaut nu izdotos pilnveidot atkritumu apsaimniekošanas sistēmu tā, lai cilvēki būtu ieinteresēti nemēslot dabā.

Liepājas Menciņi
10:49 | 22/04/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Kāpēc nav informācija, kur Seska kungs šodien talko, lai arī citi pilsētas seniori un maznodrošinātie varētu pilsētas tēvam pievienoties cīņā par tīru pilsētu un gaišu nākotni?!?

interesanti
17:45 | 22/04/17
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Diez kur talko Seska meitas? Vai viņas arī vāc suņu fēčus un činčikus attiecīgo pašvaldību teritorijās? Varbūt, kā priekšzīmi rādoši pilsētas vadītāja bērni , bija ieradušās Liepājā un tīrīja Karostu, vai piefēčoto Liepājas pludmali?

Jaunliepāja
18:12 | 22/04/17
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Pēc ziemas tomēr, drusku, vajag satīrīt. Ir arī tādi teicieni: tīrs ir tur kur negružo. Vide audzina cilvēku. Ir jau cilvēki kam grūti paņemt slotu un izslaucīt kāpņu telpu. Atbilde: man par to nemaksā. Es maksāju īri, lai kāds cits tīra. Ar tādiem cilvēkiem grūti strīdēties ,jo viņi pēc būtības jau noliedz visu. Te jau darbs psihologiem. Kaut kādas problēmas bērnībā! Ies, nesīs gružus laukā,bet nepielieksies un nepacels papīrīti koridorā!

to Jaunliepājai
09:35 | 23/04/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Ne jau visi ir Ļeņina bērni, kā Tu! Man nav jātīra pašvaldības īpašumi! Ja uz mana īpašuma nav zāle nopļauta, pašvaldības ērgļi uzreiz ir klāt ar soda kvītīm. Vai tā ir godīgi? Nekādas lojalitātes!
Man smiekli nāk par to pelēko masu, kas aizelsušies nesas tīrīt pašvaldības cūkkūti. Tā tik turpiniet! Arī tāds kontingents ir noderīgs! :DDD

bmw55
19:27 | 22/04/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Gan Igaunijā, gan Lietuvā ir ieviesta dzērienu iepakojumu depozītu sistēma, kura paredz, ka iedzīvotāji saņem atlīdzību, ja nodod izlietotās stikla pudeles, PET pudeles un skārdenes. Latvijā šādas sistēmas nav, līdz ar to mūsu apkārtne tiek pastāvīgi degradēta.

maitredjakpata@gmail.com
12:19 | 21/05/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Rituel pour devenir attirant(e)
Rituel pour reprendre avec son ex
Rituel pour en finir avec l'infidélité
Rituel pour stopper la jalousie.
Rituel pour éloigner les rivales (ou rivaux)
Rituel contre la jalousie matérielle
Rituel pour stopper la malchance
Rituel pour attirer l'argent
Rituel pour réussir son avenir amoureux
Si vous, voulez vous faire aimer ou si votre ami vous a quitté
je peux le ou la faire revenir dans 7 jours. Il, elle va courir derrière vous comme un chien derrière son maître. Amour durable. chance aux jeux, fidélité, Impuissance , maladie inconnue, même des cas désespérés. , travail Efficace et rapide.Résultats 100% garantie.
Email: maitredjakpata@gmail.com
site web :https://maitredjakpata.wixsite.com/retour-affectif
tel: +229 61 82 42 84:Email:hebiossomaitre@gmail.com
Tel/whatsapp: +229 61 82 42 84
tel/viber:+229 61 82 42 84

maitredjakpata@gmail.com
12:19 | 21/05/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Portefeuille Magique pour vos affaire qui donne 20.000€ par semaine .
Portefeuille mystique magique qui donne 50.000 € $ par jour et mois pendant 1 ans
Portefeuille Magique qui vomis de l'or et de l'argent par jour 10.000€$ par jours 2 ans
VALISE MYSTIQUE MULTIPLICATEUR DE BILLET DE BANQUE QUI DONNE 200.000€ PAR JOURS PAR MOIS
VALISE MAGIQUE MYSTIQUE QUI DONNE 500.000€ PAR MOIS PAR JOURS POUR HOMME D'AFFAIRE POLITIQUE
VALISE MAGIQUE DE BANQUE MULTIPLICATEUR DE BILLET DE BANQUE DES EUROS € DOLLARS PAR JOURS
STATUETTE QUI VOMIS DE L'OR ET DE L'ARGENT

Contacte du maître:Email:hebiossomaitre@gmail.com

site web :https://maitredjakpata.wixsite.com/retour-affectif
Email: maitredjakpata@gmail.com
tel: +229 61 82 42 84

Tel/whatsapp: +229 61 82 42 84
tel/viber:+229 61 82 42 84

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki