Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Turpinās piešķirt pārtikas pabalstus krīzes situācijās


atlikušas 250 zīmes


Turpinās piešķirt pārtikas pabalstus krīzes situācijās

Ceturtdienā, 15. janvārī, 2015 | BIRKAS: pabalsti , Dome , sociālā palīdzība
Izdrukāt Ziņot

Domes deputāti Sociālo lietu, veselības un sabiedriskās kārtības sēdē un Finanšu komitejā 15. janvārī atjaunoja noteikumus "Par pabalstu pārtikas iegādei", kuri zaudēja spēku 31.decembrī.

Tas darīts, lai materiāli atbalstītu krīzes un ārkārtas situācijās nonākušas liepājnieku ģimenes vai personas, kuras objektīvu iemeslu dēļ nevar saņemt pietiekamu uzturu.

Pabalstu pārtikas iegādei varēs saņemt Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušas ģimenes vai personas krīzes situācijā, kurām objektīvu iemeslu dēļ nav iespējams saņemt pietiekamu uzturu, un ienākumi katram ģimenes loceklim iepriekšējā mēnesī nepārsniedz 60 eiro. Pārtikas pabalstu varēs piešķirt arī ārkārtas situācijā, kura izveidojusies stihiskas nelaimes rezultātā.

Pabalsta pieprasītājam ir jābūt reģistrētam Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbniekam.

Pabalsta apmērs vienai personai ir 45 eiro mēnesī, bet ne vairāk kā 200 eiro mēnesī uz ģimeni. Pabalstu piešķir mantiskā veidā, izsniedzot dāvanu karti pārtikas iegādei.

Pabalstu varēs saņemt līdz trim mēnešiem kalendārā gada laikā, ja pabalsta pieprasītājs un viņa pilngadīgie ģimenes locekļi sadarbosies ar Sociālo dienestu un risinās savas sociālās problēmas, lai uzlabotu ģimenes sociālo un materiālo situāciju.
Pabalsta izmaksai 2015.gadā Sociālā dienesta budžetā ieplānoti 18 000 eiro.

Pārtikas pabalsts Liepājā tika ieviests pērnā gada oktobrī līdz gada beigām – lielā mērā domājot arī par palīdzību bijušajiem "Liepājas metalurga" darbiniekiem, kuri palikuši bez ienākumiem. Pabalsts tika ieviests uz laiku, lai izvērtētu, cik liels būs pieprasījums. Šajā laikā pabalsts piešķirts 25 ģimenēm, no kurām puse ir bijušo "Liepājas metalurga" darbinieku ģimenes.

Pēc noteikumu apstiprināšanas Domes sēdē un publicēšanas “Latvijas Vēstnesī" liepājnieki ārkārtas krīzes situācijā atkal varēs vērsties Sociālajā dienestā pēc palīdzības pārtikas iegādē, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki