Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Valsts kontrole atrod nepilnības Liepājas domes darbā


atlikušas 250 zīmes


Valsts kontrole atrod nepilnības Liepājas domes darbā (9)

Autors: irliepaja.lv
Piektdienā, 19. oktobrī, 2018 | BIRKAS: Dome , Valsts kontrole , revīzija , atalgojums , ziedojums
Izdrukāt Ziņot
Valsts kontroli neapmierina deputātu darba laika uzskaite un atlīdzības noteikšanas kārtība.
Valsts kontroli neapmierina deputātu darba laika uzskaite un atlīdzības noteikšanas kārtība.
FOTO: Modris Helds

Noslēdzoties Valsts kontroles (VK) veiktajai revīzijai Latvijas pašvaldībās, arī Liepājas dome saņēmusi virkni aizrādījumu un ieteikumu, ko sola ieviest praksē.

Valsts kontrole veikusi revīziju par 2017. gada saimniecisko pārskatu, izlases veidā revidējot 30 pašvaldības, tajā skaitā arī Liepāju. Revīzijā konstatēti dažādi pārkāpumi, tostarp deputātu atlīdzības noteikšanā. Piemēram konstatēts, ka nav veikta deputātu darba laika uzskaite pilnā apmērā, nepamatoti aprēķināts atalgojums. Tāpat aizdomīga VK likusies ziedojumu un dāvinājumu saņemšanas kārtība un uzskaite.

Atbildē portālam irliepaja.lv domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne raksta:

"Liepājas pilsētas pašvaldībai sniegti ieteikumi, kuru ieviešanai pašvaldība uzlabos grāmatvedības uzskaites procedūras un aktualizēs jautājumu par Jūras piekrastes ūdeņu uzskaites kārtību valsts mērogā.

VK ir veikusi pārbaudes visās pašvaldībās, un gandrīz visās ir konstatētas saturiski līdzīgas nepilnības. Tas norāda uz to, ka pārmetumi nav raidāmi tikai šo pašvaldību virzienā, bet ka pastāv arī virkne neatbilstību un pretrunu normatīvajos aktos, to atšķirīgajā interpretācijā un piemērošanā.

VK konstatējusi, ka piecas pašvaldības, tai skaitā Liepājas, nav nodrošinājušas pilnā apmērā deputātu darba laika uzskaiti. Pašvaldība vēlas norādīt, ka saskaņā ar nolikumu "Par atlīdzību Liepājas pilsētas pašvaldībā", deputātu mēnešalga tiek noteikta atbilstoši Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteiktajai kārtībai, reizinot tautsaimniecībā strādājošo mēneša vidējo darba samaksu ar attiecīgo koeficientu. Par nepiedalīšanos domes un komiteju sēdēs, mēnešalga tiek samazināta proporcionāli kavēto sēžu skaitam. Tā kā deputātu darba pienākumi neietver tikai domes, pastāvīgo komiteju un komisiju sēžu apmeklēšanu, viņu darba laiks faktiski ir nenormēts, cita darba laika uzskaite deputātiem, kas neieņem algotu amatu domē, netiek veikta un to likums arī nepieprasa.

Tāpat viens no VK konstatējumiem bija ziedojumu un dāvinājumu saņemšanas kārtība un uzskaite.  Liepājas pilsētas dome 2018. gada 12. jūlijā ar lēmumu Nr. 304 "Par dāvinājumu (ziedojumu) pieņemšanas, izlietošanas un uzskaites kārtību Liepājas pilsētas pašvaldībā" ir apstiprinājusi noteikumus, kuros atrunāta kārtība atļaujas saņemšanai pirms ziedojuma pieņemšanas, tādēļ šis VK ieteikums jau šobrīd tiek realizēts ikdienas procesos.
 
VK savā revīzijā bija secinājusi, ka Liepājas pilsētas pašvaldībā dažu zemes gabalu  vērtība daļēji neatbilst 2010. gada kadastrālajām vērtībām. Pašvaldība informē, ka 2015. gadā, ieviešot VK ieteikumus, pilnībā tika mainīta Liepājas pilsētas pašvaldības dzīvojamā fonda uzskaites kārtība, kā rezultātā iereģistrētie Zemesgrāmatā un bilancē uzņemtie dzīvokļu īpašumi un tiem piekrītošie zemesgabali ir no jauna atzīstami īpašumi ar aktuālo platību un kadastrālo vērtību.

Tāpat pārbaužu laikā konstatēts, ka Liepājas pilsētas pašvaldība uz pārskata gada sākumu nav uzrādījusi 12 mežaudzes. Zemes vienības tiek iereģistrētas Zemesgrāmatā pašvaldības budžeta ietvaros un pēc to ierakstīšanas Zemesgrāmatā, tiek veikta arī meža inventarizācija, līdz ar to plānveidīgi šis jautājums tik sakārtots juridiski korekti.

Salīdzinot Valsts Zemes dienesta datus par jūras piekrastes joslas teritorijām un iekšzemes publiskajiem ūdeņiem ar pašvaldības grāmatvedības uzskaites datiem, VK savā atzinumā konstatējusi, ka četras pašvaldības, tajā skaitā Liepājas pilsētas pašvaldība, šos datus uzskaitījušās  daudzuma vienībās (bez vērtības), un šim konstatējumam ir tikai un vienīgi informatīvs raksturs. Līdz ar to VK ir aktualizējusi jautājumu par Jūras piekrastes ūdeņu uzskaites kārtību valsts mērogā.

Ņemot vērā to, ka grāmatvedība ir process, kas nemitīgi tiek papildināts ar jaunākajām nostādnēm, aktualitātēm un izmaiņām normatīvo aktu piemērošanā, veiktā revīzija parāda, ka Liepājas pašvaldības rīcība nekādā ziņā neliecina par neatbilstībām esošajai likumdošanai. Pārmetumi galvenokārt ir saistīti ar grāmatvedības uzskaites sistēmas precizitāti, datu aktualitāti un veikto datu atspoguļojumu, kurus izmanto no dažādām datu bāzēm".


Sludinājums

Krauklis
07:28 | 19/10/18
ZIŅOT
(-12)
(16)
+

Te drīzāk izskatās, ka valsts kontrole cenšas attaisnot savu eksistenci un pievilkuši aiz matiem kaut ko tikai tāpēc, lai būtu ko ierakstīt atzinumā.

VK radiniece
08:43 | 19/10/18
ZIŅOT
(-3)
(24)
+

Domes atalgojuma politikā ir nonsens. Kā deputāts piem.Valcis, Vitkovskis, Striks, kurš apmeklē sēdes 2x/mēn., kur visi jautājumi ir sagatavoti un ir jānospiež tikai yes or no poga saņem 1600EUR/mēn.uz rokas, bet iestādes vadītāji kā Komunālā pārvalde, izglītības pārvalde, nekustamā īpašuma pārvalde, būvvalde kur ikdienā ir milzīgs stresa daudzums un un darbs ir katru dienu saņem daudz mazāku atalgojumu???

to 12:34
16:48 | 19/10/18
ZIŅOT
(-2)
(12)
+

Starp citu, ļoti liela daļa liepājnieku par tiem 500 eur.un pat mazāku atalgojumu ARĪ REĀLI !!!! strādā(atšķirībā no Strika).

VK radiniece
14:40 | 19/10/18
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Par Striku - taisnība. Noņemu baumas. Šāds saraksts to apstiprina, ka vienlīdzība starp iestādes vadītāju atalgojumu nav.

Pirma ver vaļā muti, izlasi:
12:34 | 19/10/18
ZIŅOT
(-4)
(2)
+

Striks kā deputāts saņem 500 eiro, beidz izplatīt baumas https://faili.liepaja.lv/Dokumenti/Dokumentu-biblioteka/Budžets-atalgojums/Amatpersonu_atlidzibas_septembris_2018.pdf

VK
12:26 | 19/10/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

toties tūrisma biroja priekšniece saņem vairāk!

kas ir virstundas?
12:57 | 19/10/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Labāk varēja papētīt ( aizrādit),, kāpēc dažām Pašvaldības iestādēm netiek maksātas virstundas!!! Es brīžiem nesaprotu...nu kur ir problēma, samaksāt to, ko cilvēks IR NOPELNĪJIS !!??? Tā ir daudzās iestādēs, arī Valsts iestādēs ! Nu negrib maksāt , kaut izstiepies un saraujies!! Bet paši sev..visa veida deputātiņi gan Pašvaldību , gan Saeimas , savas darba uzskaites aprēķina perfekti, ideāli precīzi...par katru virstundiņu vai sēdīti- visu, pilnīgi visu ,apreķinās 100% !!! Kāpēc ir tā ????

Jautājums Strikam
16:21 | 19/10/18
ZIŅOT
(-8)
(4)
+

Vai tā ir taisnība, ka slimnīcas dakteris, kuram kā ārstam ir tiešs sakars ar bērniem, ir nesen notiesāts par bērnu pornografijas kačāšanu

liels vīrs
16:45 | 19/10/18
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Izsviediet ārā vienreiz to Striku

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki