Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Valsts svētku mēnesī mierīga domes sēde


atlikušas 250 zīmes


Valsts svētku mēnesī mierīga domes sēde (16) Liepājas domes 9.novembra sēde

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 09. novembrī, 2017 | BIRKAS: domes sēde , Valērijs Agešins , Jānis Vilnītis , Gunārs Ansiņš , Uldis Sesks , Černobiļa
Izdrukāt Ziņot
Valērija Agešina virzīto jautājumu deputāti nolēma neiekļaut šās sēdes darba kārtībā, bet sagatavot uz nākamo.
Valērija Agešina virzīto jautājumu deputāti nolēma neiekļaut šās sēdes darba kārtībā, bet sagatavot uz nākamo.
FOTO: Modris Helds

9.novembra domes sēdes rimtumu neizjauca ne pieklājīgā diskusija par lielāku atbalstu Černobiļas avārijas seku likvidētājiem, ne arī uguns liesmas.

Tās sēdes laikā izšāvās no Rožu ielas 13.nama skursteņa.

Sēdē, kurā bija paredzēts izskatīt 29 darba kārtības jautājumus, piedalījās visi piecpadsmit deputāti, tiesa, divi no viņiem – Vilnis Vitkovskis un vicemērs Ģirts Kronbergs, kā arī izpilddirektors Ronalds Fricbergs – virtuāli, no Liepājas pārstāvniecības Rīgā.

Vicemērs Atis Deksnis un deputāts Valērijs Agešins nāca klajā ar ierosinājumiem iekļaut darba kārtībā papildu jautājumus. Deksnis – par logopēdiskā bērnudārza "Cīrulītis" pievienošanu speciālajai internātpamatskolai, bet Agešins – par papildu atvieglojumiem Černobiļas avārijas seku likvidētājiem. Tieši par šo ierosinājumu izvērtās vienīgā diskusija sēdes laikā. Agešins jau pirmdien savu ierosinājumu bija izsūtījis medijiem un deputātiem. Tā būtība: noteikt Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem, kuru dzīves vieta deklarēta Liepājā, 50% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim un 100% atlaidi braukšanas maksai pilsētas sabiedriskajā transportā. Koalīcijas deputāts Jānis Vilnītis pateicās Agešinam, ka jautājums tiek aktualizēts, taču norādīja, ka "pie tā jau tiek strādāts", un visticamāk tiks atrisināts decembra domes sēdē reizē ar lēmumu par nākamā gada budžetu. Vilnītis arī uzskaitīja, kādi atvieglojumi černobiliešiem ir spēkā šobrīd. Savukārt vicemērs Gunārs Ansiņš opozīcijas kolēģim pateicis paldies par iniciatīvu tomēr aizrādīja, ka šis ir "nesagatavots lēmumprojekts", ka arī Liepājas partija par to diskutējusi un ka atvieglojumi jāpaplašina ne tikai šai kategorijai, bet vispirms jau politiski represētajām personām. Sēdes vadītājs Uldis Sesks precizēja, ka Agešins nav izvērtējis "finansiālos un juridiskos aspektus" un ka lēmumprojekts pirms virzīšanas uz domes sēdi jāskata komisijās un komitejās. Agešins iebilda, ka Vilnīša solītais ir tikai vārdi un viņš neredzot nevienu dokumentu, kas to apliecinātu, un ka vajag "vairāk konkrētības", vai jautājums tiks skatīts nākamajā Finanšu komitejas sēdē vai ne. Ansiņam tika norādīts, ka nekavējoties ir jāuzdod Sociālajam dienestam, kuram kapacitātes pietiek, sagatavot lēmumprojektu.

Atklāti balsojot deputāti noraidīja priekšlikumu iekļaut šo jautājumu sēdes darba kārtībā, taču, kā norādīja sēdes vadītājs, jautājums "ies savu gaitu un tiks novirzīts Sociālajam dienestam".

Turpmākajā sēdēs gaitā deputāti bez liekām diskusijām nobalsoja par trīsdesmit lēmumprojektiem, gan izmainot virkni iestāžu un komisiju nolikumus, lemjot par komisiju sastāviem, apstiprinot vairāku pašvaldības nekustamo īpašumu nosacīto cenu, lemjot par īpašumu atsavināšanu u.tml.

Par atsevišķiem lēmumiem informēsim turpmāk.

Uzziņa
Liepājā pēc Sociālā dienesta rīcībā esošajiem datiem ir aptuveni 70 personas – Černobiļas avārijas seku likvidētāji. Iespējams, ka daļai no viņiem ir invaliditāte, tātad iespēja saņemt atbalstu kā invalīdiem, tajā skaitā arī sabiedrisko transportu par brīvu.

Atbalsts, ko Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieki saņem šobrīd

Saskaņā ar MK 2009.gada 31.marta noteikumu Nr.279 "Noteikumi par kārtību, kādā personas saņem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus sociālās rehabilitācijas institūcijās, un prasībām sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējiem" 2.3.punktu sociālā rehabilitācija par valsts budžeta līdzekļiem (faktiski sanatorija) reizi gadā 21 diena. Pakalpojuma pieprasīšana Sociālā dienestā.

Saskaņā ar 2012.gada 20.decembra Liepājas pilsētas domes saistošiem noteikumiem Nr.27 "Par svētku pabalstiem" 24.6.apakšpunktu – pabalstu skolas piederumu iegādei akcijā "Skolas soma" pirms kārtējā mācību gada ir tiesības saņemt Černobiļas atomelekrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku ģimenei. Pabalsta apmērs 20 eiro par skolnieku. Pabalsta pieprasīšana Sociālajā dienestā.

Saskaņā ar 2016.gada 24.marta Liepājas pilsētas domes saistošiem noteikumiem Nr.8 "Par pabalstu ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanai vai nomaiņai" 4.9. apakšpunktu pabalstu ūdensskaitītāju nomaiņai vai uzstādīšanai. Pabalstu piešķir mantiskā veidā, vienu reizi četros gados nodrošinot ūdens skaitītāju uzstādīšanu vai nomaiņu mājoklī, kurā persona (ģimene) ir deklarējusi dzīvesvietu un dzīvo. Pabalsta pieprasīšana Sociālajā dienestā.

Saskaņā ar Liepājas pilsētas domes 2015.gada 16.aprīļa saistošo noteikumu Nr.11 "Par braukšanas maksas atvieglojumiem Liepājas pilsētas sabiedriskajā transportā" 4.14.punktu Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušajām personām ir braukšanas maksas atvieglojumi sabiedriskajā transportā 50% apmērā. Abonementa biļeti var saņemt Liepājas pašvaldības aģentūrā "Liepājas sabiedriskais transports". (Lai saņemtu abonementa biļeti, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieka vai Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušās personas apliecību.)

(Avots: Liepājas dome)Attēli:

Sludinājums

smieklīga
16:53 | 09/11/17
ZIŅOT
(-10)
(19)
+

tā opozīcija. Tāda darbības imitēšana par niecīgai sabiedrības daļai interesējošiem jautājumiem. Agešina kungs laikam taisās uz saeimu, ko?

Laila.
17:55 | 09/11/17
ZIŅOT
(-18)
(10)
+

Lai jums izdodas, Valerij!Jums ir labas idejas! Var redzēt, ka jums nav vienaldzīgi!

kas notiek?
17:58 | 09/11/17
ZIŅOT
(-7)
(13)
+

Mūsu jaukais mērs nevar paskaidrot Hadaroviča kungam, ka viņš vairs nav vicemērs, un ka viņš vairs nestrādā domē par deputātu! Jo man liekas, viņš nesaprot, ka vairs nav jānāk domē uz sēdēm.

Politiskais mironis
21:02 | 10/11/17
ZIŅOT
(-4)
(1)
+

Es esmu Latvijas politika. Un es tiešam esmu mironis. Jo gadiem gan pozīcijā, gan opozicijā darbojas cilvēki ar reklāmas resursiem, bet cilvēkiem, kas grīb strādāt, nav iespējas ietekmēt iedzīvotajus, jo nav līdzekļu pilsētā zplatīt gan viltotas avizes, gan nopirktus cilvēkus.

Cilvēkam daudz laika
16:33 | 10/11/17
ZIŅOT
(-5)
(4)
+

Hodors ir kārtējais politiskais mironis. Žēl, ka viņš pats to nesaprot.

Pazudi
15:16 | 10/11/17
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

Pēc tādas apgāšanas vēlēšanās Hadarovičam vispār vajadzētu kaut kur paslēpties! Nevis ar neskūtu bārdu līst kaut kur, it īpaši politikā! Kauna vińam nav!

To kas notiek
14:45 | 10/11/17
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

Hadarovičs ir politiskās partijas līderis. Tas ir normāli, ka viņš apmeklē Domes sēdes un informāciju saņem ne no mēdijam vas soc.tiklā, bet personīgi. Katras partijas līderim tā jārikojas.

Hadars rulle!
14:20 | 10/11/17
ZIŅOT
(-4)
(8)
+

Viņš pat neesot deputāts saskaņietim Agešinam ir ka kauls riklē. Laikām Valērijs domāja ka varēs mierīgi taisīt savu cirku domes sēdes un pasniegt savai auditorijai feisbukā pargrozīto informāciju par kaut kādam mistiskajam panākumiem.

Var redzet! Plani????
20:59 | 09/11/17
ZIŅOT
(-6)
(5)
+

O... Labvakar, Hadaroviča kungs! Kaut kā pa vēlu pieslēdzies komentēt!

Malacis Hadarovičs!
19:29 | 09/11/17
ZIŅOT
(-8)
(13)
+

Vispār jau Domes sēdes drīkst apmeklēt jebkurš interesants, jo tās ir pilnībā atklātas. To, ka Hadarovičs apmeklē visas Domes sēdes nozīmē, ka viņam nav vienalga, kā attīstās pilsēta un vinam acimredzot ir lieli plāni nakotnē. Tagad redzu, ka pareizi darīju, ka nobalsoju par Juriju un atbalstīšu viņa partiju Liepaja2 arī nākotnē!!! Lai Tev pietiek enerģijas un entuziasma arī nakotnē!

nav ko teikt
18:00 | 09/11/17
ZIŅOT
(-0)
(15)
+

smieklīgā stulbene,kauna tev nav,---atceros to Černobiļas katastrofu, 1986.g. maija beigās, toreiz vnk.kādam tie darbi bija jāveic, sūtīja uz turieni,nešķirojot tautības!Un,tev,ķēms, šodien kauns nav, prātojot vajag vai nevajag! Viņu jau vairs nav da7dz palicis, nu tad ATDOSIM GODU VIŅIEM.

Nja
14:30 | 10/11/17
ZIŅOT
(-3)
(7)
+

Fui cik rupji! Neviens nenoliedz, ka vajag atbalstīt, un vel daudzus. Un jau sēn iet par to runā ( Agešins nav nekāds pirmais iniciators). Piemērs, viens vāra kafiju, otrs noņema putas. Kurš vairāk izdarīja? Kauns ir tas, ka politiķi populistiski izmanto šos cilvēkus savu politisko punktu vākšanai, neko vel neizdarot, bet reklāmejot "iniciatīvu" uz katrā stura. Saskaņas metodes nemainās, sasolīt, iegūt vietas un opozīcija sēdet, telot iniciatīvas.

Nepraša Agesins
20:18 | 09/11/17
ZIŅOT
(-14)
(9)
+

Agesins kārtējo reizi apdirsās.Izrādās, ka viņš ir ne tikai tukšrunātājs, bet arī pilnīgs nepraša - Seska kungs vinam aizrādīja, ka "Agešins nav izvērtējis "finansiālos un juridiskos aspektus", savukārt Gunārs Ansiņš aizrādīja, ka šis ir "nesagatavots lēmumprojekts". Kas viņš ir par juristu, ja neprot sagatavot parasto lēmumprojektu?

Smieklīgi
22:11 | 10/11/17
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

Palasot komentārus var secināt, ka agešins pats raksta komentārus un pats tos komentē. Tas izskatās smieklīgi! Viņam laikam liekas, ka neviens to nesaprot. Acimredzot, taisnību par viņu runā, ka viņš tautu uzskata par muļķīšiem, bet realitātē sanāk, ka viņš pats ir muļķis, ja nevar saprast, ka visi visu saprot )))

Sakrītība?
22:29 | 10/11/17
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Kad Agešinam vajag, viņš vienmēr dalās FB ar publikācijam no irliepaja.lv. bet šoreiz klusums un tikai saņem pateicības, ka panāca bezmaksas transportu Černobiļa likv. Jautājums portālam: kurš melo?

Taisnība - Agešins apzināti maldina sabiedrību
10:23 | 11/11/17
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Tiešām, Jums ir taisnība - speciāli iegāju paskatīties Agešina Facebook lapu un biju ļoti pārsteigts, kad ieraudzīju tur viņa lielīšanos par to, ka viņam izdevās "sarežģītās diskusijas" laikā panākt rezultātu šajā jautājumā. Bet kā raksta šis portāls "Atklāti balsojot deputāti noraidīja priekšlikumu iekļaut šo jautājumu sēdes darba kārtībā". Kurš tad melo???

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki