Glābēji atbrīvo zvejnieku tīklā sapinušos kaiju

BIRKAS:
glābšana , Ziemeļu mols , putni

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma vienu izsaukumu uz glābšanas darbiem.

Kažokzvēru audzētavā "Grobiņa" smagi pārkāpumi (8)

BIRKAS:
Vērgale , zvēraudzētava Grobiņa , dzīvnieku aizsardzība

Biedrības "Dzīvnieku brīvība" aktīvistes uzņemtie video ieraksti vienā no modernākajām Latvijas ūdeļu fermām Vērgales pagastā rāda dzīvnieku ciešanas.

Glābēji palīdz notvert sabiedriskā ēkā ielīdušu čūsku

BIRKAS:
glābšana , Labraga iela , bērnunams , čūska

Vakar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki palīdzējuši notvert sabiedriskā ēkā ielīdušu čūsku, aģentūru LETA informēja dienesta preses pārstāve Agrita Vītola.

Ugunsdzēsēji neitralizē lapseņu pūžņus

BIRKAS:
lapsenes

Aizvadītajā diennaktī, no 14.augusta 6.30 līdz 15.augusta pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus.

Svētdien aicina uz adoptēto dzīvnieku saietu (2)

BIRKAS:
Liberta , atpūtas parks Pērkone , dzīvnieku aizsardzība , ziedojums

Atpūtas parkā "Pērkone" svētdien, 19.augustā, pulksten 14 dzīvnieku aizsardzības biedrība "Liberta" rīko "Adoptēto dzīvnieku saietu".

Dzīvnieku sagūstīšanai policistiem vajag palīgu – veterinārārstu (4)

BIRKAS:
alnis , pašvaldības policija , PVD
Tā sauktais aplikators, kas ir pašvaldības policijas rīcībā un ar kuru iespējams iemidzināt dzīvnieku.

Kāpēc pašvaldības policija uzreiz neiemidzināja 25.jūlija vakarā pilsētā ieklīdušo alni, bet pusotru stundu gaidīja, kad ieradīsies veterinārārsts?

Notver, iemidzina un aizved Liepājā ieklīdušu alni (2)

BIRKAS:
alnis

Trešdien, 25.jūlijā, ap pulksten 21 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija, ka Liepājā pa Klaipēdas ielu ienācis alnis un dodoties centra virzienā.

Sauc glābējus, jo baseinā ielīdis zalktis

BIRKAS:
čūska , glābšana , Kviešu iela

Svētdien pulksten 12.07 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Kviešu ielā Liepājā, kur kādas privātmājas dekoratīvajā baseinā bija ielīdis zalktis.

Sauc glābējus pēc čūskas atrašanas mikroautobusā (4)

BIRKAS:
glābšana , čūska , Pļavu iela , ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma divpadsmit izsaukumus, no kuriem vairāki bija Liepājā.

Lielā ielā atbrīvo mašīnā iesprūdušu kaķi

BIRKAS:
glābšana , kaķi , Lielā iela

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus, no kuriem viens bija Liepājā.

Atbrīvo neapsaimniekotā ēkā iesprūdušu kaķi

BIRKAS:
glābšana , kaķi , kūla

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus, no kuriem vairāki bija Liepājā.

Pa Lielo ielu pastaigājas meža iemītnieks alnis (2)

BIRKAS:
alnis , pašvaldības policija , dzīvnieku patversme , Lielā iela

Papildināts. Otrdien, 5.jūnijā, ap pulksten 8 pa Lielo ielu Liepājā dienvidrietumu virzienā aizskrējis alnis, sociālajos tīklos ziņo aculiecinieki.

Aicina ziedot Kurzemes patversmju dzīvniekiem (2)

BIRKAS:
labdarība , Rimi , dzīvnieku patversme , Kristīne Šokoleja-Šokolaite , Liberta

Kurzemē sākas labdarības akcija "Pērc, ziedo, pabaro", kuras laikā Rimi Latvia sadarbībā ar Mars Inc. aicina ziedot pārtiku vai aksesuārus tiem dzīvniekiem, kuri savu ikdienu pavada patversmēs.

Zirņu ielā izglābj zem sētas iesprūdušu suni

BIRKAS:
glābšana , suņi , VUGD , Zirņu iela

Svētdien pulksten 20.51 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Zirņu ielu Liepājā, kur pie kādas privātmājas zem sētas bija iesprūdis suns. Mājas saimnieks uz vietas neatradās.

Glābēji krastā nogādā ledū ielūzušu stirnu

BIRKAS:
glābšana , stirna , autoavārija

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus, no kuriem divi bija Liepājā.

Liepājā jūras piekrastē novērots veselīgs roņu mazulis

BIRKAS:
jūra , ronis

Līdz ar pavasara laika iestāšanos Liepājā jūras piekrastē novērots šogad pirmais roņu mazulis, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) preses pārstāve Maija Rēna.

Ikviens var kļūt par gulbja krustvecāku (4)

BIRKAS:
gulbji , ziedojums , dzīvnieku aizsardzība

Lai rastu finansējumu gulbju pētījumam 2018.gadā,  ir izveidota īpaša un Latvijā vienīgā akcija, kuras ietvaros var kļūt par savvaļas gulbja krustvecāku.

Valsts kontrole iesaka Liepājā sakārtot dzīvnieku apbedīšanu (8)

BIRKAS:
dzīvnieku kapsēta , Valsts kontrole

Liepājas pašvaldībai ir jāsakārto lolojumdzīvnieku apbedīšana, kas pašlaik notiek nelegāli, savā revīzijā secinājusi Valsts kontrole (VK), ziņo aģentūra LETA.

Kanālā notver gulbi un nodot to dzīvnieku patversmei

BIRKAS:
VUGD , glābšana , kanāls , gulbji

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus, no kuriem viens bija Liepājā.

Par 2018.gada dzīvnieku iedzīvotāju balsojumā atzīta parastā vāvere

Vāvere Jūrmalas parkā Liepājā.

Par 2018.gada dzīvnieku Latvijas Dabas muzeja organizētajā iedzīvotāju balsojumā atzīta parastā vāvere, preses konferencē sacīja muzeja zooloģe Una Bērziņa, ziņo LETA