Valsts kontrole iesaka Liepājā sakārtot dzīvnieku apbedīšanu (6)

BIRKAS:
dzīvnieku kapsēta , Valsts kontrole

Liepājas pašvaldībai ir jāsakārto lolojumdzīvnieku apbedīšana, kas pašlaik notiek nelegāli, savā revīzijā secinājusi Valsts kontrole (VK), ziņo aģentūra LETA.

Kanālā notver gulbi un nodot to dzīvnieku patversmei

BIRKAS:
VUGD , glābšana , kanāls , gulbji

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus, no kuriem viens bija Liepājā.

Par 2018.gada dzīvnieku iedzīvotāju balsojumā atzīta parastā vāvere

Vāvere Jūrmalas parkā Liepājā.

Par 2018.gada dzīvnieku Latvijas Dabas muzeja organizētajā iedzīvotāju balsojumā atzīta parastā vāvere, preses konferencē sacīja muzeja zooloģe Una Bērziņa, ziņo LETA

Otrdienas rītā Uliha ielā nācās no jumta nocelt kaķi (1)

BIRKAS:
glābšana , kaķi , Uliha iela

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus, no kuriem viens bija Liepājā.

Ornitologi par šī gada putnu izvēlējušies pļavu tilbīti

BIRKAS:
ezers , putni
Pļavu tilbīte (Tringa totanus). Liepājas ezera austrumu krasts pie Vītiņu pļavām.

Latvijas Ornitologu biedrība (LOB) par 2018.gada putnu izvēlējusies pļavu tilbīti jeb "Tringa totanus", aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību koordinators Agnis Bušs.

Akcijā saziedo pustonnu barības patversmes mājdzīvniekiem

BIRKAS:
labdarība , dzīvnieku patversme , Mego

Nepilna mēneša laikā labdarības akcijā "Dalīts prieks – dubults prieks!", kurā ikviens aicināts ziedot maltīti patversmēs mītošajiem dzīvniekiem, kopā savākta vairāk nekā pustonnas barības.

Notiks labdarības akcija "Ķepainīšu ceļš uz mājām”

BIRKAS:
labdarība , izstāde , dzīvnieku patversme , kaķi , Baata

Atzīmējot Liepājas Dzīvnieku patversmes 15. dzimšanas dienu, sestdien, 25.novembrī, no pulksten 12 līdz 16 TC Baata notiks patversmē dzīvojošo kaķu izstāde "Ķepainīšu ceļš uz mājām".

Var palīdzēt patversmēs nonākušajiem dzīvniekiem (1)

BIRKAS:
Rimi , labdarība , dzīvnieku patversme , Liberta

No 21.novembra līdz 4.decembrim "Rimi" veikalos norisināsies labdarības kampaņa "Pērc, ziedo, pabaro!", kuras laikā ikviens tiek aicināts ziedot patversmēs mītošo dzīvnieku atbalstam.

Veikalā "Mego" varēs ziedot barību patversmes dzīvniekiem (1)

BIRKAS:
labdarība , Baata , dzīvnieku patversme , Mego , Anžela Dolmatova

Pirmdien, 13.novembrī, veikalu tīkls "Mego" uzsāk labdarības iniciatīvu "Dalīts prieks – dubults prieks!", kurā ikviens ir aicināts ziedot maltīti (barību) patversmēs mītošajiem dzīvniekiem.

Maina dzīvnieku aizsardzības dienas norises vietu

BIRKAS:
dzīvnieku patversme , dzīvnieku aizsardzība , Kurzeme , labdarība

Ņemot vērā nelabvēlīgu laika apstākļu prognozi, kā arī domājot par Starptautiskās dzīvnieku aizsardzības dienas veiksmīgu norisi, pasākums tiek pārcelts uz iekštelpām.

Dzīvnieku aizsardzības dienā pievērsīs uzmanību atbildībai

BIRKAS:
dzīvnieku aizsardzība , dzīvnieku patversme , Rožu laukums

Liepājas pašvaldība aicina piedalīties Starptautisko dzīvnieku aizsardzības dienai veltītā pasākumā, kas notiks sestdien, 7.oktobrī, pulksten 12 laukumā pie Liepājas Latviešu biedrības nama.

Nedēļas nogalē aicina vērot putnus un ziņot Dabasdati.lv (2)

BIRKAS:
putnu dienas , LTIB , putni

Nedēļas nogalē gaidāmi labvēlīgi laikapstākļi rudens putnu migrācijas vērošanai, informē Latvijas Ornitoloģijas biedrības sabiedrisko attiecību koordinators Agnis Bušs.

Brīvdienās Liepājā bez degšanās. Nācās tikai glābt kaķi

BIRKAS:
glābšana , VUGD , kaķi , Slimnīcas iela

Aizvadītajās trīs diennaktīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 17 izsaukumus, no kuriem viens bija uz Slimnīcas ielu Liepājā.

Plāno apturēt "Silver Show Management" cirka izrādes (2)

BIRKAS:
PVD , cirks

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) kopā ar pašvaldībām plāno apturēt SIA "Silver Show Management" rīkotās cirka izrādes, kurās tiek izrādīti savvaļas dzīvnieki, arī Liepājā.

Uzsāk lietvedību par dzīvnieku izmantošanu cirka izrādē (3)

BIRKAS:
PVD , cirks , Silver Show Managment

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) nolēma izteikt brīdinājumu lietā par dzīvnieku izmantošanu cirka izrādē Dobelē, un uzsāka lietvedību par tādu pašu pārkāpumu Liepājā.

Atbrīvo divus dūmvadā iesprūdušus kovārņus

BIRKAS:
glābšana , putni , VUGD , dzīvnieku patversme

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakardien pulksten 17.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Eduarda Veidenbauma ielu, kur dūmvadā bija iesprūduši divi kovārņi.

Bāriņu ielā izglābta tīklā sapinusies kaija (1)

BIRKAS:
VUGD , glābšana , putni , Bāriņu iela

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus, no kuriem viens bija uz Bāriņu ielu Liepājā.

Notiks labdarības akcija "Ķepainīšu ceļš uz mājām" (1)

BIRKAS:
Baata , dzīvnieku patversme , labdarība

Sestdien, 8.aprīlī, no pulksten 12 līdz 16 TC "Baata" notiks Liepājas dzīvnieku patversmes rīkotā patversmē dzīvojošo kaķu izstāde “Ķepainīšu ceļš uz mājām".

Spīdolas ielā nācās glābt kokā uzkāpušu kaķi

BIRKAS:
VUGD , glābšana , kaķi , kūla

Trešdien pulksten 15.31 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz Spīdolas ielu, kur kokā 13 metru augstumā bija uzkāpis kaķis un nevarēja tikt lejā.

Liepājā jau dzirdēts pirmais lauku cīrulis (1)

BIRKAS:
putni

Nīcas apkārtnē novērots pirmais šī pavasara zosu bars, bet Liepājā dzirdēts pirmais lauku cīrulis, raksta Kārlis Millers, latvijasputni.lv veidotājs un administrators.