Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

28.februārī Liepājā būs speciāls filmas "Blakus" seanss


atlikušas 250 zīmes


28.februārī Liepājā būs speciāls filmas "Blakus" seanss (2)

Piektdienā, 22. februārī, 2019 | BIRKAS: Kino Balle , kino
Izdrukāt Ziņot

Latvijas kinoteātros 1.martā sāks izrādīt režisores Alises Zariņas pilnmetrāžas filmu "Blakus". Dienu iepriekš, 28.februārī, pulksten 20, kinoteārtrī "Cinamon Balle" gaidāms speciāls seanss.

Pirms seansa skatītājus iepriecinās aktivitātes un dāvanas, sadarbībā ar kafejnīcu “Darbnīca”,  "Windcut Barber Shop" un "AVON". Biļetes jau pārdošanā cinamonkino.com, informē organizatori.

"Blakus" ir neierasta filma Latvijai, taču citur šis žanrs tiek apzīmēts kā neatkarīgais kino un arī kā ceļa filma ("road movie") — tā saglabā vieglumu un cilvēcību, taču izvairās no klišejām vai ikdienišķības. "Blakus" ir attiecību stāsts, ko nevar ielikt ne romantiskas komēdijas, ne melodrāmas rāmī, tas ir mūsdienīgs vēstījums par ceļu uz savu iekšējo brīvību. Filmas varoņi, meklējot sevi, apšauba vispārpieņemtās vērtības un galu galā — arī paši sevi.

Luīze un Kaspars nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Abi ir jauni, talantīgi un apjukuši, abi sapņo kļūt par māksliniekiem, un abi nezina, ko iesākt ar savu dzīvi. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā.

Filmā skan grupu "Čipsis un Dullais", "Singapūras Satīns", "The Bad Tones" un daudzu citu jauno mākslinieku mūzika, kas piestāv atšķirīgam, spilgtam kino, kur mati plīvo vējā un cilvēki saka, ko patiesībā domā.

Galvenajās lomās: Anta Aizupe un Āris Matesovičs, lomās: Uldis Sniķers, Jānis Sniķers, Gatis Maliks, Ivars Krasts, Ģirts Jakovļevs, Vizma Kalme, Aiva Birbele, Jana Herbsta, Marta Grigale un citi.

Sekot līdzi "Blakus" gaitām var sociālo tīklu vietnēs "Facebook" (facebook.com/blakusfilma) un "Instagram" (instagram.com/blakusfilma). Filmas izplatītājs ir kinoprojekts "Spektrs": http://kinospektrs.lv/blakus/


Sludinājums

roda movie
15:58 | 22/02/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Viens road movie jau bija. Kaimiņš filmējās Kolka Kool. Kaut kur viņi tur brauca visu laiku. Šī tāds pati?

kuda?
19:31 | 22/02/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Kāds viens? Andrievam ē jau pilna pak.ļa ar šitādiem mūvijiem. Un arī jau - neba tur kāds road movie, prosto pišā movie.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki