Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Bērnu teātrī pirmizrādi piedzīvo "Zelta atslēdziņa"


atlikušas 250 zīmes


Bērnu teātrī pirmizrādi piedzīvo "Zelta atslēdziņa" Lugas

Piektdienā, 22. martā, 2019 | BIRKAS: pirmizrāde , Bērnu teātris , TMKC , Vita Pētersone
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Līga Evaldsone, "Fotast"

Skatītāju pārpildītā zālē notikusi Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu teātra izrādes "Zelta atslēdziņa" pirmizrāde, informē TMKC preses pārstāve Iveta Štelmahere.

Tikai dažas biļetes vēl pieejamas uz 5. aprīļa uzvedumu un tuvākajā laikā tiks izsludinātas papildu izrādes, lai visi interesenti jauno lugu noskatītos vēl šajā sezonā.

Liepājas Bērnu teātra izrādes vienmēr ir labi apmeklētas, afišas nereti rotā uzraksts "Izpārdots!". Režisore Vita Pētersone Bērnu teātra popularitāti skaidro ar pārdomātu repertuāru un labu sadarbību ar skolām: "Man kā pedagogam ar 20 gadu darba stāžu skolā, izveidojusies laba sadarbība ar Liepājas, Grobiņas un Rudes izglītības iestādēm. Mans pedagoga darbs turpinās arī teātrī, stāstot bērniem par dzīves vērtībām. Mūsu izrādes ir kvalitatīvas, vēstījums ir skaidrs un saprotams – pirms katras izrādes es aprunājos ar skatītājiem un arī pēc tam pārrunājam, ko viņi ir vai nav sapratuši. Visi uzvedumi ir par dzīves pamatvērtībām, cenšos bērniem vienkāršā valodā pastāstīt par būtisko, par to, kuras ir īstās vērtības un kuras tikai šķietamas. Bērni ir ļoti atvērti un atsaucīgi."

Pēc Alekseja Tolstoja lugas motīviem tapusī izrāde "Zelta atslēdziņa" ir pasaka par koka cilvēciņu Buratīno, kuram ir savi sapņi, savs skatījums uz lietām un attiecībām. Labais un ļaunais bijis vienmēr, varētu pat teikt mūžīgi un visur. Arī šajā pasakā ir dažādi tēli – gan bargais Karabass-Barabass, viltīgā Lapsa Alise un mantkārīgais Runcis Bazilio, gan skaistā, bet prasīgā Malvīne, melanholiskais Pjero un citi.

Mūziku iestudējumam komponējis Ilgvars Žilinskis, scenogrāfiju veidoja Agate Ķiģele-Ābele, krāšņus kostīmus radījušas mākslinieces Silvija Ķirse, Vineta Bitlerjus un Dace Lanka. Izrādē piedalās 16 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu teātra aktieri. Galvenajās lomās iejutušies Mārtiņš Mazbergs (Buratino), Kristers Reinis (Karabass- Barabass), Daniēla Mihelsone (Lapsa Alise), Jēkabs Fomins (Runcis Bazilio).

Biļetes uz izrādēm var iegādāties SIA "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Cena 2 eiro.Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki