Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Biedrības namā būs kino seanss un tikšanās ar radošo grupu


atlikušas 250 zīmes


Biedrības namā būs kino seanss un tikšanās ar radošo grupu

Trešdienā, 13. februārī, 2019 | BIRKAS: kino , Leons Leščinskis , Latviešu biedrības nams
Izdrukāt Ziņot

Valentīndienas svētku noskaņās 17.februārī pulksten 14 Liepājas Latviešu biedrības nams aicina apmeklēt režisora Jāņa Ābeles pilnmetrāžas spēlfilmu "7 miljardi gadu pirms pasaules gala".

Pēc kino seansa būs tikšanos ar filmas radošo grupu, kas notiks Biedrības nama Kamerzālē. Šajā ar mistikas noskaņu apvītajā mīlas stāstā tiek risināta mūžsenā tēma par cilvēku vēlmi mīlēt un būt mīlētiem, informē LKS projekta "Kino visiem un visur Latvijā" vadītāja Ieva Pitruka.

Filmas stāsts ir par diviem Latvijas jauniešiem, kas sastopas Francijas dienvidos. Viņš studē restaurāciju, viņa – jau sen kā apmetusies uz dzīvi Marseļā un… ir pārsteidzoši līdzīga sievietes tēlam, ko puisis atsedz kādas baznīcas altārgleznas apakšslānī. Pēc īsā romāna Francijā Leo atgriežas Latvijā un atkal pēc brīža satiek Annu, kura ir atgriezusies par spīti tam, ka starp sevi un Rīgu ir nodedzinājusi visus tiltus. Viņu mīlestība uzplaukst un viņi bauda viens otra tuvumu, tomēr jo tuvāk viņi viens otru pielaiž, jo daudz nesasniedzamāka Anna kļūst.

Jāņa Ābeles pirmā pilnmetrāžas spēlfilma pārstāv Latvijas kinematogrāfā ne pārāk bieži sastopamo melodrāmas – jeb kā to dēvē pats režisors – mīlas drāmas žanru, kurš arvien ir vilinošs daudziem kino skatītājiem.

Šis kino mīlas stāsts sola jauneklīgas un pavasarīgas dvesmas kino repertuārā. To apliecina arī filmas komanda, kurā sastrādājušies gan jaunie kino veidotāji - režisors un scenārists Jānis Ābele, operators Toms Šķēle, producente Inga Jerzjukova, gan pieredzes bagātie kā filmas producents Guntis Trekteris, skaņu režisors Ernests Ansons, filmas mākslinieks Jānis Bijubens.

Mūsdienīgu noskaņu filmai piešķir grupas "Baložu pilni pagalmi" skaņdarbi.

Galvenajās lomās ir divi jaunie Latvijas aktieri Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris) un Jana Herbsta (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris), kuri abi jau uz teātra skatuvēm iemantojuši lielu popularitāti un skatītāju mīlestību.

Filmā interesantu tēlu veidojis teātra pazinējiem labi zināmais Liepājas Teātra aktieris Leons Leščinskis. Līdzās viņiem filmā redzams Francijā slavenais režisors Emanuels Mur, kura jaunākā filma "Žonkjēras jaunkundze" viņa dzimtenē jau savākusi vairāk nekā pusmiljonu skatītāju un vēl aizvien tiek izrādīta. Jāpiemin, ka atzītais režisors līdz šim gandrīz nemaz nav spēlējis citās filmās izņemot sevis paša režisētajās. Šis ir vēl viens unikāls aspekts šai Latvijas filmai.

Biļetes (3 eiro) uz filmu varēs iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama Info centrā 1 stundu pirms kino seansa.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki