Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Biedrības namā muzicēs ekoloģiskās mūzikas grupa


atlikušas 250 zīmes


Biedrības namā muzicēs ekoloģiskās mūzikas grupa

Autors: Kristīne Tjarve
Trešdienā, 16. janvārī, 2019 | BIRKAS: Latviešu biedrības nams , koncerts
Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 23.februārī, pulksten 18 ar sirsnīgu un jautru koncertu "Tā viš’ i" Liepājas Latviešu biedrības namā viesosies latviešu ekoloģiskās mūzikas grupa "Ducele".

Koncerta "Tā viš’ i" programmā iekļauto dziesmu tematika ir koncentrēti pašironiska – par tautu meitu un tautu dēlu viedumu "Trīcēj, trīcēj tautu meita", par pieguļu un meitās jāšanu, par līgaviņas lūkošanu un precībām "Laid iekšā sievas māte", par karošanu un miera laikiem, par mīlestību un šķiršanos "Viens un viens es esmu", par mīlēšanos – par latvietim vien zināmām tēmām cauri gadsimtiem, kas zināmas vēl šodien u.c.

Koncertu "Tā viš’ i" apmeklētājiem būs aizraujošs un reizē pārsteigumu pilns koncerts, jo katrs no četriem grupas dalībniekiem ir īpašs, ne tikai nākot no dažādiem Latvijas reģioniem, bet arī pārvaldot vairākus mūzikas instrumentus – visiem kopā radot unikālo un savdabīgo "Ducele" stilu.  

Biļetes uz "Ducele" koncertu "Tā viš’ i" Liepājā iespējams iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā visā Latvijā, biļešu cenas no 7 līdz 15 eiro.

Koncerta apmeklētāji varēs iegādāties arī nule iznākušo grupas otrais mūzikas albums "Tā viš’ i 2", kur būs iekļautas 13 "Ducele" dziesmas, kas tapušas pēdējo divu gadu laikā. Sešas no dziesmām būs vēl līdz šim nedzirdētas dziesmas savdabīgājā pop/folk/ hipster/ svinger jeb tikai "Duceles" vīriem raksturīgajā roka interpretācijā. Albumā būs arī vairākas dziesmas, kas jau dzirdētas radio, piemēram, "Jātnieciņa dēliņš biju", "Div’ dzelteni kumeliņi" u.c.

Latviešu ekoloģiskās mūzikas grupas "Ducele" izveidojusies 2016. augustā, apvienojoties vairākiem pieredzējušiem mūziķiem.  Pašlaik grupas sastāvā muzicē četri dalībnieki: Andris Alviķis – balss, kontrabass, sitamie instrumenti, Arnis Veisbārdis – balss, ģitāra, Artūrs Uškāns – balss, akordeons, kokle, dūdas, stabules, ģitāra, Mārcis Kalniņš – balss, bandžo, bazuki, ģitāra.

"Ducele" tulkojumā no suitu mēles ir vieglas konstrukcijas, ļoti mobili rati, kuros var diezgan daudz iekraut un tajos var ātri pārvietoties. Atbilstoši šim raksturojumam "Ducele" dodas pa mūsu tēvu zemes grambainajiem grants ceļiem un pilsētu bruģiem, lai ar savu muzikāli jautro uzstāšanos priecētu gan lielus, gan mazus, gan jaunus, gan vecus klausītājus.

 


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki