Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Biedrības namā rādīs filmu "Mūzika – mans "Credo""


atlikušas 250 zīmes


Biedrības namā rādīs filmu "Mūzika – mans "Credo""

Piektdienā, 03. maijā, 2019 | BIRKAS: Credo , Latviešu biedrības nams , kino
Izdrukāt Ziņot
Filmas pirmizrāde Liepājā notika pērn Olimpiskajā centrā.
Filmas pirmizrāde Liepājā notika pērn Olimpiskajā centrā.
FOTO: Modris Helds

7.maijā pulksten 18 Liepājas latviešu biedrības namā notiks režisores un scenārija autores Ilzes Kungas-Melngailes dokumentālās filmas "Mūzika – mans "Credo"" seanss.

Paredzēta arī tikšanās ar leģendārās grupas dalībniekiem, informē biedrības nama sabiedrisko attiecību speciāliste Amanda Anna Millere.

Filmas varoņi ir 1974.gadā dibinātās grupas mūziķi, kā arī mūziķi, kas grupai pievienojušies un aizgājuši no tās pastāvēšanas laikā. Grupas pamatlicēji ir Valdis Skujiņš un Verners Bokums. Filmas režisore uzsver, ka par pamatu dokumetālās filmas tapšanai ņemta Andras Alksnes veidotā grāmata "Credo". Filma sniedz iespēju ikvienam grupas cienītājam ne tikai vēlreiz dzirdēt labi zināmas dziesmas, bet arī klausīties mūziķu atmiņās par paveikto un saņemt unikālu ieskatu grupas notikumu aizkulisēs, kas apkopotas filmā.

Pēc filmas veidotāju teiktā pavisam filmā redzami un dzirdami 33 muzikanti. Interesantus faktus par grupu filmā atklāj Maestro Raimonds Pauls un viena no lielākajām "Credo" fanēm – Latvijas Radio režisore Diāna Bērza. Un, protams, paši grupas dalībnieki – Valdis Skujiņš, Verners Bokums, Guntis Veits, Armands Alksnis, Jānis Šteinbergs, Raivis Krūms, Edgars Silacērps, Guntars Brečs, kādreizējais grupas menedžeris Linards Muciņš un gaismotājs Valērijs Liepa.

Neilgi pirms filmas pirmizrādes Latvijas Televīzijas intervijā filmas režisore Ilze Kunga–Melngaile atklāj: "Ja jautā par manu dzīves kredo, tad man vienmēr ir svarīgi neapstāties, kustēties, kaut ko paveikt no jauna, pilnveidoties un es pati biju ļoti priecīga, kad man piedāvāja veidot šo filmu. "Credo", tie ir liepājnieki un priekš manis "Credo" ir ne tikai grupa, bet tā ir mūzika, kas nāk no Liepājas, tie ir Liepājas "Dzintari"."

Grupas radītās dziesmas arī šobrīd ir plaši atpazīstamas un grupa uzstājas dažādos pasākumos, bet par to, ko dalība grupā simbolizē tās ilggadējam biedram Guntim Veitam atklājās intervijā: ""Credo", tas man ir viss. Jebkurā vietā, kur es atrodos, es vienmēr esmu "Credo". Pat ejot pa ielu es esmu "Credo". Mašīnā braucot es esmu "Credo". Aizejot uz svinīgu pasākumu atkal esmu "Credo". Visu laiku viens "Credo"."

Grupā kopš 1974.gada ir darbojušies 33 mūziķi un katrs tajā ir devis savu ieguldījumu, lai grupa attīstītos un paliktu labā grupas piekritēju atmiņā. Filma ir kā dokumentāla liecība par daudzu talantīgu cilvēku ticību savam aicinājumam. Mūziķu grupa "Credo" vairāk kā 40 savas pastāvēšanas gados ir atstājusi nozīmīgu un neizdzēšamu ieguldījumu Latvijas muzikālajā kultūrā, spējusi izdzīvot dažādos laikos un koncertē arī šobrīd. Ir izdoti vairāk kā desmit mūzikas diski ar grupas "Credo" skaņdarbiem.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki