Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Būs muzikālā izrāde bērniem "Vilkam tāda dvēselīt"


atlikušas 250 zīmes


Būs muzikālā izrāde bērniem "Vilkam tāda dvēselīt"

Pirmdienā, 13. maijā, 2019 | BIRKAS: Līvas ciems , izrāde
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Šogad "Līvas ciema svētkos", 19. maijā pulksten 11.10, brīvdabas versijā bez maksas varēs noskatīties grandiozu uzvedumu – muzikālo izrādi bērniem "Vilkam tāda dvēselīt".

Uzveduma mākslinieciskās idejas pamatā ir oriģinālstāsts, kurā satiekas divas atšķirīgas pasaules – cilvēki un vilki. Tas ir stāsts par attiecībām, cilvēcību un vēlmi sadzirdēt sevi un citus. "Vilkam tāda dvēselīt’" ir neparasta izrāde ar muzikāli kvalitatīvu un daudzveidīgi piesātinātu saturu. Skatītāji varēs baudīt gan vizuāli krāšņus skatuves tērpu un gaismu risinājumus mūsdienīgā stilistikā, gan arī izdziedāties līdzi, informē Tautas mākslas un kultūras centra sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Mākslinieciskā vadītāja Sanita Sējāne jaunu dziesmu sarakstīšanai pieaicināja talkā autorus, kuri guvuši panākumus popmūzikā, kā arī sadarbojušies ar akadēmiskās mūzikas jomas mūziķiem – grupas "Instrumenti" dalībnieku un producentu Reini Sējānu un projektu "Dabas koncertzāle" un "Brīnumskapis" dalībnieku Andri Sējānu. Muzikālais materiāls ir jaunums Latvijas bērnu vokālo ansambļu nozarē, jo autori īpaši piestrādājuši pie dziesmu mūsdienīga skanējuma un to atskaņojums pieprasa laikmetīgus risinājumus.

Projekta pamatideja ir radīt bērniem prieku un azartu dziedāt, vienlaicīgi liekot apgūt tehniskā ziņā diezgan sarežģītas dziesmas, kas pieprasa dziedāt gan unisonā, gan pat piecbalsīgi, tāpēc izrādē aicināti piedalīties 11 Latvijas labāko bērnu vokālo ansambļu dalībnieki.

Izrādes muzikālais spektrs variē no simfoniskā orķestra līdz pat rokgrupas skanējumam. Instrumentālo pavadījumu uz skatuves nodrošina abi autori. Uzveduma solisti ir Roberta Kumsāre (Meitene) un Eremijs Sējāns (Vilcēns). Meitenes tēva lomā vokāli iejūtas Andris Sējāns, bet teicējs ir Gints Grāvelis. Režisore un scenārija autore ir Inga Cipe, horeogrāfes – Sanita Sējāne un Inga Cipe. Izrādes tapšanā līdzdarbojies arī scenogrāfs Didzis Jaunzems, gaismas mākslinieks Mārtiņš Feldmanis un video projekciju mākslinieks Gatis Priednieks Melnacis.

Līvas ciema svētki norisināsies 18. un 19. maijā Liepājas Promenādē un tuvējās vēsturiskā centra ielās. Sekojiet "Līvas ciema svētki" informācijai Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā www.liepajaskc.lv un "Līvas ciema svētki" lapā facebook.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki