Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Būs skatāma filmas "Nameja gredzens" tērpu izstāde


atlikušas 250 zīmes


Būs skatāma filmas "Nameja gredzens" tērpu izstāde (1)

Pirmdienā, 28. janvārī, 2019 | BIRKAS: Latviešu biedrības nams , izstāde , kino , mode , folklora
Izdrukāt Ziņot

Piektdien, 1.februārī, pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības namā tiks atklāta filmas "Nameja gredzens" tērpu izstāde, ko radījusi pieredzes bagātā kostīmu māksliniece Sandra Sila.

Šāda ekspozīcija ir neparasts notikums, jo filmai kopumā radīti vairāk nekā 300 tērpu komplektu, kuru darināšanā piedalījušies daudzi Latvijas amatnieki, kā arī rotu un butaforiju mākslinieki. Izstādē tuvplānā varēs ieraudzīt krāšņākos no filmas tērpiem, informē Liepājas Latviešu biedrības nama kultūras pasākumu organizatore Simona Puiga.

Pēc izstādes atklāšanas un tikšanās ar tērpu mākslinieci Sandru Silu, interesenti aicināti plkst. 18 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē noskatīties režisora Aigara Graubas filmas "Nameja gredzens" kino seansu un tikties ar filmas radošo grupu. Kino seanss būs bez maksas (vietu skaits ierobežots).

Par filmas "Nameja gredzens" tērpu izstādi kostīmu māksliniece Sandra Sila pauž īpašu gandarījumu, jo nekad iepriekš nevienai filmai Latvijā nav bijusi iespēja veidot atsevišķu tērpu izstādi, kura mijiedarbojoties ar filmu, dzīvo savu dzīvi. "Tērpu izstāde ir īpašs notikums, jo skatītāji aizraujas ar filmas stāstu, tāpēc kostīmi, rotas, dažādas detaļas nereti paliek nepamanītas. Filmai radīti vairāk nekā 300 tērpu komplektu, un ir liels prieks, ka varam parādīt kaut nelielu daļu no milzīgā darba, kas ieguldīts veidojot šīs filmas kostīmus," saka Sandra, kura ir radījusi tērpus ne tikai latviešu filmām un seriāliem. Viņa ir tērpu autore tādām pazīstamām latviešu filmām kā "Rīgas sargi", "Džimlairūdi", "Vienīgā fotogrāfija", "Kaupēns" un citām. Viņas profesionālā veikuma apliecinājums ir balva "Lielais Kristaps" par labākajiem tērpiem filmām "Sapņu komanda 1935", "Rūdolfa mantojums", "Dancis pa trim" un "Rudens rozes".

Filmas producents Andrejs Ēķis stāsta: "Ieraugot Sandras Silas veidotos kostīmus filmai, bija uzreiz skaidrs, ka tie ir jāparāda gan daudziem filmas skatītājiem, gan citiem interesentiem. Tā jau ir, ka lielais aizkadra mākslinieku darbs nereti paliek līdz galam nenovērtēts, nepamanīts. Filmas kostīmi ir izstrādāti ārkārtīgi detalizēti, piedomājot pie katras nianses, kuras ar savām rokām izveidojuši Latvijas labākie amatniecības speciālisti. Izstāde ir iespēja tērpiem turpināt filmas stāstu jau citā līmenī. Skatītājam ir iespēja būt tuvāk filmas tapšanas procesam, tiešā veidā apskatot kostīmus, kas bijuši uzvilkti filmas galvenajiem varoņiem, notraipīti ar asinīm, un no jauna atkal uzburt sev stāstu par seno Zemgali".

Filma "Nameja gredzens" stāsta par 13. gadsimta leģendu, kur pēc Zemgales valdnieka Viestura nāves par karali kļūst jaunais Namejs. Viņa uzdevums ir nosargāt savu zemi un tautu pret krustnešu tīkojumiem. Nameja lomu filmā atveido zviedru aktieris Edvīns Endre, kurš Latvijas skatītājiem pazīstams no seriāla "Vikingi". Galvenajās lomās redzama arī lietuviešu uzlecošā zvaigzne Aisti Dirziuti un Džeims Blūrs no Lielbritānijas. Tāpat arī filmā spēlē latviešu aktieri Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Lauris Dzelzītis, Ivo Martinsons, Elīna Vāne un citi.

Izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā būs skatāma no 1.februāra līdz 28.februārim. Ieeja izstādē ir bez maksas.


Sludinājums

Guna
08:41 | 29/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Biedrîbas nams var piedāvāt tikai sliktas kvalitātes filmas demonstrāciju.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki