Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Čakstes laukumā muzicēs NBS bigbends un Daumants Kalniņš


atlikušas 250 zīmes


Čakstes laukumā muzicēs NBS bigbends un Daumants Kalniņš

Trešdienā, 18. jūlijā, 2018 | BIRKAS: Daumants Kalniņš , koncerts , Daina Kandēvica , Neatkarīgais teātris , Čakstes laukums , NBS , bigbends
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

Piektdien, 20. jūlijā pulksten 20 Jāņa Čakstes laukumā muzicēs Latvijas Nacionālo bruņoto spēku bigbends un solists Daumants Kalniņš.

Nacionālo bruņoto spēku bigbends koncertā uzstāsies diriģenta Aleksandra Kreišmaņa vadībā, piedāvājot programmu ar latviešu tautas dziesmām, Gunāra Rozenberga un Emīla Dārziņa skaņdarbiem, kā arī citām mūsdienīgām melodijām.

Koncerta programmas mūziku aranžijas gatavojuši diriģents Raitis Ašmanis un lietuviešu džeza mūzikas aranžētājs, komponists Rimantas Giedraitis.

Koncertu ar savu harizmu papildinās dziedātājs Daumants Kalniņš, izpildot savas dziesmas "Robežas" un "Mana dziesma". Dziesmas ir daļa no mūziķa koncertprogrammas ar Friča Bārdas dzeju – "Sirds prieks", kurai mūzikas autors ir pats Daumants un Kristaps Vanadziņš.

Daumants Kalniņš: "Lai arī pats Kristaps tā nav teicis, man šķiet, ka raksot "Mana dziesma" viņš ir domājis par Dziesmu svētkiem, uz kuriem neilgi pēc dziesmas sacerēšanas arī devāmies, jo bijām uzaicināti sniegt koncertu XIV Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos Baltimorā, ASV."

Savukārt dziesma "Robežas" mūziķim spilgti asociējoties tieši ar Liepāju, kur viņš šī gada martā to izpildīja kopā ar jauniešu kori Latvijas valsts simtgadei veltītā lielkoncertā "Liepāja izAicina". Daudzpusīgais mākslinieks savu profesionālo solista karjeru sācis jau deviņu gadu vecumā, atveidojot ģēnija Mocarta lomu operas "Burvju flauta" uzvedumā Latvijas Nacionālajā operā. Patlaban Daumants Kalniņš realizē muzikālās idejas projektā "Džeza kvintets". 2016. gadā tika izdots Daumanta Kalniņa Džeza Kvinteta ieraksts "Part of Me", kurš ieguva nomināciju Mūzikas ierakstu gada balvā "Zelta mikrofons".

Koncerta programmu vadīs un visus kamolā satītos skaņdarbus atšķetinās Liepājas Neatkarīgā teātra dalībnieki, palīgā ņemot latviešu klasiķu dzejas rindas. Koncerta režisore Daina Kandevica.

Jāņa Čakstes laukuma kultūras programma noslēgsies 17. augustā ar grupas "Dagamba" uzstāšanos.

Kultūras pārvalde vasaras mēnešos pilsētas iedzīvotājiem un viesiem jau ceturto gadu pēc kārtas piedāvā apmeklēt bezmaksas muzikālus brīvdabas koncertus.

Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā, Kultūras pārvaldes un pilsētas pašvaldības sociālo tīklu Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com un Instagram.com kontos.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki