Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jūras svētku galvenais vadmotīvs būs "Pūt, vējiņi!"


atlikušas 250 zīmes


Jūras svētku galvenais vadmotīvs būs "Pūt, vējiņi!" (2)

Trešdienā, 08. maijā, 2019 | BIRKAS: Jūras svētki , Kultūras pārvalde , promenāde
Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 13.jūlijā, plānoto Jūras svētku galvenais vadmotīvs būs latviešu tautasdziesma "Pūt, vējiņi!" pasākuma koncepcija tiks balstīta uz trīs atslēgas vārdiem – vējš, jūra un Kurzeme.

Tautasdziesma "Pūt, vējiņi!" ir neoficiālā Latvijas himna, kas tiek dziedāta Dziesmu svētkos, ģimenes saietos un pārgājienu vakaros pie ugunskura, tai radītas vairākas kormūzikas versijas un jau pāris gadsimtus šī dziesma iedvesmojusi Latvijas dzejniekus un komponistus – gan klasiķus, gan estrādes un rokmūzikas pārstāvjus, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

"Šī dziesma ir apbrīnojamu paradoksu pilna – katram latvietim gandrīz svēta un tās pēdējo pantu visi dzied ar klusinātu zumēšanu, kā vienojoties kopīgā lūgsnā. "Pūt, vējiņi!" ir teju neaizskarama tautas vērtība un vienlaikus reti kura tautasdziesma un tās parafrāzes piedzīvojusi tik plašu interpretāciju klāstu. Šajā dziesmā visa Latvija lūdz labu ceļavēju, lai nokļūtu Kurzemē, tādēļ šī gada Jūras svētku uzstādījumā Kurzeme ir galamērķis – vieta, uz kuru ved galvenā varoņa un simboliski mūsu visu ceļš. Liepāja šajā dienā pārstāvēs visu Kurzemi – tā kļūs par centru, mutuļojošu dzīves un svētku krustpunktu, kur satikties un uz kuru tiekties visai Latvijai," sacīja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Jūras svētku programma norisināsies plašā teritorijā – laukumā pie koncertzāles "Lielais dzintars", Juliannas pagalmā, Liepājas ostas promenādē, un mazajās ieliņās ap to – uz "Jūras skatuves", "Vēju pagalmā", "Kurzemes gadatirgū" un "Piedzīvojumu ielā".

Pasākuma centrālā norises vieta būs "Jūras skatuve" un tās programma tiks veidota kā mūsdienīgu, aktuālu, dažādu žanru pārstāvošu spilgtu notikumu un priekšnesumu epicentrs. Uz svētku skatuves satiksies mierpilna noskaņas mūzika ar enerģijas pilnu un mūsdienīgu tautas mūzikas interpretāciju, aktuālu rokmūzikas skanējumu, dinamisku hip – hop performanci un episku dienas finālu ar komponista Kārļa Lāča veidoto mūziku izrādei "Pūt, vējiņi!", kas šajā pasākumā tiks atskaņota jaunās variācijās.

Muzikālā programma tiek veidota, lai demonstrētu Liepāju kā aktuālu kultūras notikumu vidi – vietu, kas atvērta jaunām tendencēm un runā ar savu auditoriju – pilsētas iedzīvotājiem un viesiem 21. gadsimta valodā.

"Jūras skatuves" programmu atklās viens no šī gada spilgtākajiem muzikālajiem pārsteigumiem – grupa "Carousel", kuru dabiski intīmais izpildījums aicinās mierpilni izbaudīt un ļauties svētku sajūtai. Mūziķu apvienība "Bur mani" saviļņos un atmodinās latvisko garu pilsētā, sniedzot enerģijas lādiņu visai dienai ar mūsdienīgām latviešu tautasdziesmu interpretācijām, grupa "Laime pilnīga" emocionāli uzlādēs kvēlākos rokmūzikas fanus un izaicinās uz dueli Liepājas vēju, programmas turpinājumā "Jūras skatuve" pulcēs daudzos hip–hop mūzikas un kultūras piekritējus, jo Liepāju svētkos apsveikt ieradīsies arī Latvijas hip–hop tēvs Ozols. Svētku kulminācijā skatītājus priecēs koncertprogramma ar komponista Kārļa Lāča mūzikla "Pūt, vējiņi!" skaistākajām dziesmām jaunās interpretācijās. Koncerta kamerorķestra sastāvu diriģēs diriģents Aigars Meri.

Svētku apmeklētājus no "Jūras skatuves" sveiks un ar skatuves programmu iepazīstinās pasākuma vadītāja, dzimusi kurzemniece Ketija Šēnberga, mūziķu uzstāšanās starplaikos par muzikālo noformējumu rūpēsies DJ Kozy, repertuārā iekļaujot arī ar jūras tēmu saistītus skaņdarbus un to variācijas.

Svētku laikā "Vēju pagalmā" varēs baudīt dažādu ielu mākslinieku priekšnesumus. Notiks Francijas laikmetīgā cirka un ielu mākslinieka Silvēna Pomma šovs "The OULALA etendus", kas balstīts uz dažādu veidu žonglēšanas tehniku interpretāciju un aktīvu komunikāciju ar publiku. Savā šovā Silvēns Pomms izmantos visu veidu bumbiņas, žonglēšanas vālītes, diablo, nažus un gigantisku vienriteni. Tāpat dienas garumā varēs baudīt gaisa akrobātikas šovu "Marinara", kurā apvienojušies pieredzes bagātie Lietuvas akrobāti Konstantīns Kosovecs, Elena Kosoveca un Izabella Kuzelete.

Spīķeru iela svētku laikā tiks pārdēvēta par "Piedzīvojumu ielu." Tur būs izvietota aktivitāšu zona bērniem un jauniešiem, kurā visas dienas garumā varēs piedalīties jūras tematikā balstītās piedzīvojumu sporta aktivitātēs, kā arī vērot un līdzdarboties Zīmējumu teātra izrādēs.

Liepājas ostas promenādē norisināsies "Kurzemes gadatirgus", kurā svētku apmeklētāji visas dienas garumā varēs iegādāties vietējo tirgotāju un amatnieku izstrādājumus, kā arī garšīgi paēst. "Kurzemes gadatirgus" būs iespēja kurzemniekiem parādīt savu unikalitāti, pārsteigt viesus un padižoties savā starpā.

Tāpat, lai godinātu Liepājas kā jūras un ostas pilsētas vēsturi un tradīcijas tradicionāli Jūras svētku laikā norisināsies Kuršu Vikingu laivu sacensības un kā ik gadu, lai godinātu tos varonīgos, kuru dzīves paņēmusi jūra, norisināsies piemiņas brīdis bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Paralēli svētkiem, norisināsies arī starptautiskā gleznotāju un zīmētāju plenēra "Liepājas Marīna" noslēguma izstāde, kā arī notiks NBS Jūras spēku veidota izstāde un apmeklētājiem būs pieejami Jūras spēku kuģi apskatei.

Jūras svētkus organizē Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde.

Plašāka informācija un svētku  programmas papildinājums sekos.


Sludinājums

vai manu vai
15:19 | 08/05/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Kaut tevi jupis, cik saldeni ūdeņaini un jūsmīgi apdziedāti kārtējie jau ierastie andeļu svētki! Ko neteiksi - Liepāja būšot visas valsts uzmanības degpunktā ar savu unikālo piedāvājumu! Vai nevajadzētu nedaudz piezemētāk? Savādāk, kā vienmēr, ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē?

Carousel fans
15:27 | 08/05/19
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Kārlis Lācis jau vien ir to vērts, lai uz šiem svētkiem atbrauktu arī rīdzinieki. Izklausās ļoti laba programma.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki