Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Krāsaini aizvadīts pirmais "Liepāja izAICINA" koncerts


atlikušas 250 zīmes


Krāsaini aizvadīts pirmais "Liepāja izAICINA" koncerts Koncerts

Autors: Dita Dzene, Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja
Sestdien, 17. martā, 2018 | BIRKAS: koncerts , LOC , Liepāja izAICINA , Kultūras pārvalde , Liepāja svin
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

Piektdien, 16. martā, Liepājas Olimpiskā centra arēnā risinājās viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades mūzikas notikumiem – lielkoncerts "Liepāja izAICINA".

Ar krāšņiem unelpu aizraujošiem jauniešu un populāru mūziķu priekšnesumiem vakar aizvadīts pirmais koncerts. Jau šovakar, 17.martā, Liepājas Olimpiskā centra arēnā iespējams apmeklēt arī noslēdzošo koncertu. Biļetes cena ir 5eiro.

Lielkoncerta pirmo daļu atklāja iespaidīgs Liepājas un Jelgavas jauniešu pūtēju orķestru maršs no zāles aizmugures, mūziķus uz skatuvi pavadīja krāšņs mažorešu defilē. Koncertu muzikāli pirmie ieskandināja abi orķestri kopā ar Latvijas estrādes leģendu Žoržu Siksnu un dziedātāju Anci Krauzi, pēc kuriem uz skatuves kāpa viens no tautā vismīlētākajiem komponistiem Uldis Marhilēvičs un Valters Pūce no grupas "Dagamba", kuri kopā ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas un Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas jaunajiem stīgu ansambļiem pārsteidza ar enerģiskiem instrumentāliem skaņdarbiem.

Pēc stīgu ansambļiem uz lielās arēnas skatuves izskanēja pasaules pirmatskaņojums skaņdarbam "Vēja dziesma", kuru īpaši šim koncertam radījuši Liepājas Pop/Rok skolas jauniešu ansamblis kopdarbībā ar grupas "My Radiant You" solistu Jāni Driksnu kā dāvanu Liepājai 393. dzimšanas dienā un Latvijai simtgadē. Savukārt pēc viņiem klausītājus priecēja jauniešu ģitāristu ansamblis no Kuldīgas kopā ar Jāni Aišpuru, iemīļoto solistu no grupas "The Sound Poets".

"Pēc koncerta man ir ļoti labas sajūtas, jo publika ir atsaucīga un kopējā atmosfēra arī ir laba. Kopā ar tik daudziem jauniem, talantīgiem, smaidīgiem jauniešiem uz skatuves ir laba enerģija un to sajūt arī skatītājs," tā par koncerta sajūtām stāsta Jānis Aišpurs.

Pilnu emociju gammu piedāvāja Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas meiteņu koris kopā ar Ivo Fominu, kuriem sekoja Ventspils Mūzikas vidusskolas koris "Nošu Planētas" ar Daumantu Kalniņu, bet īpaši jāatzīmē koncerta programmā iekļautās deju performances, apvienojoties Liepājas Bērnu un jaunatnes centra mūsdienu deju studijām "Dzintari" un "Rotaļa" kopā ar Tukuma pilsētas modes deju studiju "Demo", kuri savos skaņdarbos iekļāva arī populāro repa mākslinieci VIŅU.

Lielkoncertā "Liepāja izAICINA" uz lielās skatuves uzstājās tādi Lātvijā pazīstami mūziķi kā Jānis Aišpurs, Valters Pūce, Uldis Marhilēvičs, repa māksliniece VIŅA, Ivo Fomins, Daumants Kalniņš, Ance Krauze, Žoržs Siksna, Alise Kante, Andris Ērglis citi.

Kopumā lielkoncertā piedalās 14 jauniešu kolektīvi no 8 Latvijas pilsētām. Muzikāli daudzveidīgo koncertprogrammu papildina arī dažādas modernās dejas performances un īpaši šovi, piedaloties  Liepājas ielu vingrotājiem "Workout Generation" un šova grupai "Street Warriors" no Ogres. Pasākuma vadītājas lomā iejūtas šarmantā TV dīva Dagmāra Legante kopā ar atraktīvo liepājnieku Aigaru Kārkliņu.

Šis ir īpašs koncerts, jo visi koncerta aspekti tapuši profesionāļu un Liepājas jauniešu kopdarbā. Vairāk nekā 30 jaunieši jau kopš oktobra aktīvi strādājuši pie pasākuma režijas, scenogrāfijas un publicitātes.

Arī uz šī vakara koncertu pasākuma apmeklētāji aicināti ierasties Liepājas Olimpiskajā centrā jau no plkst. 18:00 un apmeklēt dažādas radošas aktivitātes, par kurām būs parūpējušies Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pasniedzēji un audzēkņi.

Lielkoncertu organizē Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde" sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju.Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki