Pašā Vecrīgas sirdī, Mārstaļu ielā 2/4, Reiterna namā durvis vērusi Latvijas 1. rokkafejnīca, portālu informēja mūzikas pasākumu rīkotāja Maija Kalniņa.


Lai arī lielie atklāšanas pasākumi plānoti 9. , 10. un 11. februārī, jau šobrīd tā ik dienas ir atvērta pirmajiem apmeklētājiem.


Līdz minētajiem datumiem tiks pabeigti iekārtošanas darbi visos trijos rokkafejnīcas stāvos. Reiterna namā atradīsies divas skatuves: Lielā skatuve ēkas 2.stāvā un Mazā skatuve pagrabstāvā. Uz tām regulāri risināsies kafejnīcas muzikālie notikumi, dažādu Latvijas mūziķu un grupu izpildījumā. Katrā stāvā atradīsies savs bārs, kuriem dotie nosaukumi "Klavieru bārs", "Bungu bārs" un "Ģitāru bārs" jau saka priekšā, kuriem mūzikas instrumentiem tie veltīti.


Kā solīts, rokkafejnīca būs vieta, kur varēs ne tikai atpūsties, mieloties ar maltīti un baudīt mūziķu sniegumu, bet arī izzināt un izjust Latvijas mūzikas vēsturi. Pateicoties Latvijas mūziķu un tai tuvu stāvošu ļaužu atsaucībai, Reiterna namā izvietotas neskaitāmas mūziķu relikvijas, vēstures liecības un fotogrāfijas. Ekspozīcijas nemitīgi tiks papildinātas un gluži kā Rīga, nekad nebūs pabeigtas.
Plašajās Reiterna nama telpās savu mājvietu atradis arī mūziķa Igo mūzikas menedžmenta birojs, kā arī mājīga un augstas kvalitātes skaņu ierakstu studija, kurā Igo veiks savu radio raidījumu ierakstus un veidos audio grāmatas. Jāpiebilst, ka tā nebūs vienīgā skaņu ierakstu studija šajā namā.


Reiterna nams savu vārdu ieguvis, pateicoties nama pirmajam saimniekam – Lielās (Vācu) ģildes vecākajam, augstākajam tirdzniecības kungam Johanam fon Reiternam (1635 – 1698) un viņa dzimtai. Celts kā dzimtas nams, tas iezīmē jauna tipa dzīvojamo ēku parādīšanos Rīgas apbūvē un rotā Vecrīgas oriģinālo arhitektūru.


Kopš 1980. līdz 1997. gadam nams ir Latvijas Žurnālistu savienības pārziņā un, sākoties tā restaurācijai, tiek atklāti mākslinieciski augstvērtīgi griestu un sienu gleznojumi, oriģinālas apdares fragmenti, kas dod iespēju atjaunot unikālu vēsturisku interjeru, kam nav līdzvērtīga visā Latvijā.


Latvijas 1. rokkafejnīca savas durvis apmeklētājiem pirmoreiz vēra 2002. gada 11. jūlijā Liepājā. Rokkafejnīcas arhitekts ir Andris Kokins un tā atzīta par vienu no veiksmīgākajiem modernās arhitektūras projektiem Liepājā. Jāpiemin, ka veiksmīga sadarbība ar arhitektiem Andri un Aiju Kokiniem turpinājās arī Latvijas 1. rokkafejnīcas - Reiterna nams Rīgā izveidē.


Pie rokkafejnīcas Liepājā 2006. gadā tika atklāta Latvijas mūzikas Slavas aleja, kā arī vides objekts – Lielākā ģitāra Latvijā (tās augstums 3, 18 metri).


Abu Rokkafejnīcu idejas autori un saimnieki ir liepājnieki brāļi Raivo un Mareks Mediņi.