Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Latvijas armijas un NATO mūziķi koncertēs arī Liepājā


atlikušas 250 zīmes


Latvijas armijas un NATO mūziķi koncertēs arī Liepājā

Otrdienā, 09. oktobrī, 2018 | BIRKAS: koncerts , Latviešu biedrības nams , bigbends , NATO , armija
Izdrukāt Ziņot

Ceturtdien, 11.oktobrī, pulksten 19 Ādažu Kultūras centrā un piektdien, 12.oktobrī, pulksten 19 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks vērienīgi bezmaksas koncerti.

Kā informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departaments, tas būs Nacionālo bruņoto spēku bigbenda un Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā (Supreme Headquarters Allied Powers Europe, SHAPE) mūziķu, instruktora sastāva karavīru – diriģenta un trompetista Pītera Alisona, saksofonista Iana Riktora un trombonista Stīvena Kirkpatrika – koncerts.

"Nacionālo bruņoto spēku bigbends savus klausītājus vienmēr ir centies priecēt ar izciliem koncertiem, uzstājoties kopā ar NATO dalībvalstu bigbendu augstākās klases profesionāliem mūziķiem. Arī šis gads nebūs izņēmums! Mūsu klausītājiem šī būs lieliska iespēja redzēt, kā uz vienas skatuves bigbenda skanējumu veidos Latvijas un ASV karavīri, kuriem svinga izjūta jau ir "ielikta šūpulī"," stāsta Nacionālo bruņoto spēku bigbenda vadītājs kapteiņleitnants Uldis Locenieks.

Koncerta programmā diriģents štāba seržants P. Alisons iekļāvis izcilu amerikāņu komponistu skaņdarbus bigbendiem, izceļot savas valsts muzikālās vērtības. Koncertos skanēs pasaulē labi zināmi un atpazīstami džeza mūzikas skaņdarbi.

Visi trīs NATO Apvienoto operāciju pavēlniecības militārie mūziķi muzikālo izglītību ieguvuši labākajās ASV augstskolās un kā solisti uzstājušies neskaitāmos džeza festivālos ASV, Eiropā un Āzijā.

Jau vairākus gadus Nacionālo bruņoto spēku bigbendam ir izveidojusies laba sadarbība ar citu NATO dalībvalstu orķestra diriģentiem. Pie Nacionālo bruņoto spēku bigbenda viesojušies un savas koncertprogrammas iestudējuši pasaulē atzīti mūziķi un diriģenti no Šveices, Somijas, Lietuvas, Norvēģijas, Vācijas un Kanādas.

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertos – bez maksas.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki