Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Leļļu teātris jauno sezonu sāk ar izrādi "Kur zirgi?"


atlikušas 250 zīmes


Leļļu teātris jauno sezonu sāk ar izrādi "Kur zirgi?" Leļļu teātris sezonu sāk ar pirmizrādi

Trešdienā, 19. septembrī, 2018 | BIRKAS: Leļļu teātris , pirmizrāde , LiepU , Inta Klāsone
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Gundars Čiževskis

Liepājas Leļļu teātris uzsāk savu 30.sezonu ar objektu teātra izrādes “Kur zirgi?" iestudējumu, informē reklāmas un sabiedrisko attiecību vadītājs Gundars Čiževskis.

Pirmo reizi Liepājas Leļļu teātrī,  kā spēles veids ir izvēlēts objektu teātris. Ar stāsta un sadzīvisku priekšmetu palīdzību aktieri uzburs bērniem jaunu un maz izzinātu pasauli, reizē iemācot rūpēties par vidi.

Izrādes laikā objekti tiek atdzīvināti un pārvēršas par zivīm un citām  jūras radībām. Gumijas bērnu zābaciņš var kļūt par jūras zirdziņu, bet plastmasas pudeles par jūras ezi. Izrādes pamatā ir Annas Belkovskas luga "Kur zirgi". Dramaturģe atklāj okeānu – pasaules lielāko ūdenstilpni, kas aizņem 71% no mūsu zemeslodes virsmas. Par nelaimi, okeānā nonākot piesārņojumam un sadzīviskām lietām, zemūdens pasaule strauji maina savu mikroklimatu. Neskatoties uz to, dzīve zem ūdens ir notikumiem bagāta, kas ļauj tās iemītniekiem dzīvot aizraujošā vidē, kas ir tikpat noslēpumaina kā kosmoss.

Ziemassvētki vairs nav aiz kalniem, tāpēc aktīvi turpinās darbs pie Ziemassvētku izrādes "Baltā trusīša pasaka" pēc Margaritas Stārastes pasakas motīviem. Šīs izrādes režisore ir Lelde Kaupuža, kura jau ir iestudējusi ne vienu vien izrādi Liepājas Leļļu teātrī. 30.sezonas galvenais iestudējums ir klasiskā pasaka "Trīs sivēntiņi", kuru iestudēs režisore Laila Kirmuška. Liepājas Leļļu teātrī savu darbu režisore Laila Kirmuška sāks ar meistarklasēm aktieriem. Pavasarī plānots iestudēt arī izrādi par Buratino piedzīvojumiem.

Uzsākta sadarbība arī ar Liepājas Universitātes Dizaina un Jauno mediju mākslas studiju programmas studentiem, kuri studiju ietvaros, palīdzēs ar idejām, kā viņi redz Leļļu teātra attīstību un varbūt paskatīties uz mums no citu skatu punkta un ar jaunu redzējumu, piemēram, izstrādājot jaunu Leļļu teātra logotipu, fotografējot un filmējot izrādes, veidojot videorullīšus vai maketējot izrāžu afišas. Šo sadarbību koordinēs Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes vadītāja Inta Klāsone, ar kuru Liepājas Leļļu teātris ir uzsācis sadarbību.Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki