Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā un Palangā vienā dienā svin Stinšu svētkus


atlikušas 250 zīmes


Liepājā un Palangā vienā dienā svin Stinšu svētkus (1) Stinšu svētki Liepājā

Sestdien, 13. februārī, 2016 | BIRKAS: Stinšu svētki Liepājā , Promenade Hotel , promenāde , Palanga
Izdrukāt Ziņot
Stinšu svētki Palangā.
Stinšu svētki Palangā.
FOTO: no delfi.lt

Sestdien, 13.februārī, Liepājā jau otro gadu notiks pasākums "Stinšu svētki Liepājā", kura laikā notiks arī stinšu makšķerēšanas sacensības. Stinši svētki paralēli notiek arī Palangā.

Par to aģentūru LETA informēja Liepājas domes Sabiedrības līdzdalības un veselības veicināšanas nodaļas vadītāja Zane Ģirne.

Vienlaikus tajā pašā dienā Stinšu svētkus svinēs arī Liepājas kaimiņu pilsētā Palangā kur šādi svētki tiek rīkoti jau daudzus gadus. Pēc Ģirnes teiktā, svētku rīkošana vienā dienā abās pilsētās ir sakritība un nebija speciāli plānota – Liepāja Stinšu svētku datumu izziņojusi vēl pirms lietuviešiem. Kā skaidroja Ģirne, Liepāja pat būtu ieinteresēta, lai pasākumi abās pilsētās notiktu atšķirīgos datumos, taču jebkurā gadījumā esot patīkami, ka savu dalību Stinšu svētkiem Liepājā pieteikuši arī lietuvieši – kaimiņvalsti pārstāvēs ne vien lietuviešu komandas stinšu makšķerēšanas sacensībās, bet arī tirgotāji.

Stinšu makšķerēšanas sacensības Tirdzniecības kanālā laika apstākļu dēļ gan notiks nevis uz ledus, kā bija plānots, bet gan no krasta pie viesnīcas "Promenade Hotel" – tāpat kā pērn. Kā informēja Ģirne, interese par makšķerēšanas sacensībām ir ļoti liela – līdz šim pieteikušās jau 26 komandas (katrā komandā pa diviem cilvēkiem), un ir drošas ziņas, ka vēl apmēram 10 komandas plāno pieteikties. Makšķerēšanas sacensībās piedalīsies gan pārstāvji no dažādām Latvijas vietām, gan arī no Lietuvas. Sacensību goda tiesnesis un padomu devējs būs vides pētnieks un žurnālists Māris Olte, kurš vadīs arī meistarklasi makšķerēšanā.

Stinšu svētki norisināsies 13.februārī no pulksten 11 līdz 17 Vecajā ostmalā pie Tirdzniecības kanāla.

Svētku centrālais pasākums notiks sestdien, 13.februārī, pie Tirdzniecības kanāla, iepretim tirdzniecības centram "Ostmala". Šogad svētku laikā ikviens apmeklētājs varēs baudīt plašu zivju ēdienu sortimentu, klausīties muzikālus priekšnesumus un iesaistīties dažādās aktivitātēs. Atsevišķā apsildāmajā teltī bērnus gaidīs pasaku tēli, lai dotos kopīgās rotaļās, gatavotu pirātu un nāru tērpus, kā arī vērotu dažādus burvju trikus. Īpašu pārsteigumu mazajiem pasākuma dalībniekiem būs sarūpējis zinātkāres centrs "Zili brīnumi", kas bērniem rādīs dažādus trikus.

Tāpat Stinšu svētku laikā jau otro reizi notiks zivju burgera ātrēšanas sacensības, kurās par galveno balvu – divām biļetēm uz mūzikas festivālu "Summer Sound" ­ varēs cīnīties seši pilngadību sasnieguši cilvēki.

Zivju burgers būs gatavots pēc īpašas receptes – tā sastāvā būs pašcepta maize, zivju kotlete, salātu lapas, tomāts, siers, mērce. Tā svars būs vesels kilograms. Zivju burgeru gatavos viesnīcas "Europa City Amrita" šefpavārs Rolands Lukjanovs.

Uz pasākumu ieradīsies arī Latvijas dzīvnieku audzētāju biedrība "AKO", kas apmeklētājiem sniegs paraugdemonstrējumus, kopā ar bērniem piedalīsies stafetēs un iesaistīs bērnus jautrās rotaļās. Visas dienas garumā par simbolisku samaksu bērnus vizinās apmācīti zirgi.Attēli:

Sludinājums

Andron Mc
18:37 | 14/02/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Klauni neda3,14stie.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki