Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Mazajiem liepājniekiem izveidos "Pozitīvo sajūtu telpu"


atlikušas 250 zīmes


Mazajiem liepājniekiem izveidos "Pozitīvo sajūtu telpu"

Ceturtdienā, 14. jūnijā, 2018 | BIRKAS: Pozitīvo sajūtu telpa , 8.vidusskola , Izglītības pārvalde , VRAA
Izdrukāt Ziņot

Līdz šā gada novembrim Liepājā plānots izveidot jaunu ģimenei draudzīgu infrastruktūras objektu – "Pozitīvo sajūtu telpu mazajiem liepājniekiem".

Šo ieceri jau atbalstījusi Valsts reģionālās attīstības aģentūra, projektu konkursā piešķirot Izglītības pārvaldes iesniegtajam projektam finansējumu 20 000 eiro apmērā, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Tā kā projekta kopējās izmaksas ir 27 000 eiro, 14.jūnijā Domes sēdē nolemts piešķirt pašvaldības līdzfinansējumu 7000 eiro apmērā un priekšfinansējumu 10 000 eiro apmērā, kas tiks saņemts atpakaļ pēc projekta īstenošanas.

Projekta ietvaros paredzēts izveidot pavisam jaunu, liepājnieku ģimenēm draudzīgu infrastruktūras objektu. To varēs  izmantot gan ģimenes ar bērniem, gan skolēni, arī mikrorajona bērni un vecāki.

Projektu plānots īstenot Liepājas 8. vidusskolas dienesta viesnīcas telpās – ierīkojot  maņu un sajūtu telpu, kurā tiks izvietotas dažādas iekārtas, kas sekmēs bērna iekšējo disciplīnu un mentālās uztveres pozitīvas pārmaiņas. Tā būs īpaša vide, kur vairāku maņu stimulācija tiks izmantota kā mācību līdzeklis vai atpūtas aktivitātes, lai uzlabotu smadzeņu darbību. Tur būs iespējams  noslēgties no pārējiem, atpūsties un atgūt jaunus spēkus.  

Šāda veida sajūtu telpa nav ne Liepājā, ne tuvākajā apkārtnē. Tā tiks izmantota, organizējot arī kopīgus pasākumus ģimenēm pozitīvas attieksmes veidošanai.  Vide sensorajā telpā tiks veidota, lai vienlaikus veicinātu tās apmeklētāju uztveres motivāciju, atpūtu un relaksāciju. Sensorajā istabā bērni darbosies kopā ar speciālistiem.

Projekta darbības laikā speciālisti nodrošinās bērniem un viņu ģimenēm arī dzīves mācību ciklu, kurā varēs apgūt dažādas dzīvē noderīgas lietas. Projektā paredzēts arī rīkot kopīgus pasākumus un radošās darbnīcas sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību.

Savukārt psihologi vadīs izglītojošas lekcijas vecākiem, būs iespējams saņemt individuālas konsultācijas pie psihologa gan bērniem, gan bērnu vecākiem, gan visai ģimenei.

Šā gada nogalē, pēc projekta beigām, paredzēts nodrošināt no pašvaldības budžeta telpas uzturēšanas izdevumus un algotus speciālistus – sociālo pedagogu un pedagoga palīgu. Savukārt turpmākajos trīs gados – no 2019.līdz 2021.gadam nepieciešamais finansējums plānots 6909 eiro apmērā gadā.

Projekts tika iesniegts Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) atklāto projektu konkursā Latvijas valsts budžeta finansētās mērķprogrammas "Ģimeņu atbalsta projektu konkurss pašvaldībām sadarbībā ar NVO" projektā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki