Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Mumiy Troll" Lagutenko labprāt uzstātos ar Liepājas orķestri


atlikušas 250 zīmes


"Mumiy Troll" Lagutenko labprāt uzstātos ar Liepājas orķestri (1)

Autors: Sarmīte Pujēna
Sestdien, 11. jūlijā, 2015 | BIRKAS: Mumiy Troll , Iļja Lagutenko , Renārs Kaupers , Summer Sound , LSO , Lielais Dzintars , Palanga
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Zaiga Šteina

Krievu poproka grupa "Mumiy Troll", viena no festivāla "Summer Sound" hedlaineriem, pirmajā vakarā spēlēja uz "LMT" skatuves. Irliepaja.lv īsā sarunā ar grupas solistu Iļju Lagutenko.

1983. gadā Vladivostokā dibinātās grupas menedžeris bija ļoti strikts – visi jautājumi jāsaskaņo ar viņu, un katram žurnālistam atvēlētas vien pāris minūtes sarunai ar Lagutenko.

Esat biežs viesis Rīgā, mīlat šo pilsētu. Taču arī Liepājā neesat pirmo reizi. Ko zināt par šo pilsētu?
Uz Liepāju esam braukuši tikai, lai uzstātos, un šī nav pirmā reize. Esam bijuši arī pie jūsu kaimiņiem aiz robežas – Lietuvā, Palangā. Vēl vairāk – mana iepazīšanās ar Baltiju vispār sākās ar Palangu. Bērnībā dziedāju zēnu korī, un mana viesizrāžu darbība sākās tieši šajā pusē (smejas). Zinu arī, ka mana laba drauga Renāra Kaupera radinieki dzīvo Liepājā. Tādas, lūk, man ir slepenas ziņas (smejas)... Tā kā, redzat, kā iebraucējs mākslinieks, diezgan daudz zinu par Liepāju.

Varbūt nejauši pamanījāt topošo Liepājas koncertzāli, kas gandrīz jau gatava?
Es vispār pamanīju pārmaiņas, uzlabojumus pilsētas centrā, arī krastmalā, kas man ļoti patika. Pēdējo reizi te bijām pims vairākiem gadiem. Man vispār ļoti patīk ostas pilsētas, krastmalas, tās man ir sirdij tuvas, jo esmu izaudzis ostas pilsētā – Vladivostokā. Man ļoti patīk, kā cilvēki mūsdienās modelē telpu, kā pilsētas maina savu virzību, industriālas pilsētas kļūst mazāk industriālas un tā tālāk. Tas viss man ir interesanti. Es vienmēr pieeju no tāda viedokļa, kā cilvēki kaut ko dara, kā risina šos jautājumus. Liepājā ir parādījušās jaunas viesnīcas, promenāde – viss kļūst arvien skaistāks, ir, uz ko paskatīties, ko paņemt savai pieredzei. Mani iepriecina, ka šādi braucieni nepaiet bez vēl kaut kādām atmiņām, kas pēc tam paliek, ne tikai par koncertiem.

Vai "Mumiy Troll" kādreiz varētu uzstāties kopā, piemēram, ar Liepājas simfonisko orķestri jaunajā koncertzālē?
Es to darītu ar lielāko prieku! Jo vairāk tāpēc, ka mums ir bijuši eksperimenti ar latviešu mūziķiem, kas spēlē elektronisko mūziku. Manuprāt, būtu interesanti apvienot visas trīs puses – mūs, simfoniskos un elektroniskos mūziķus (smejas).


Sludinājums

Fffff
14:02 | 11/07/15
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Lielais dzintars jau gaida!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki