Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Muzeju naktī – par tautas izturību un atdzimšanas spēku


atlikušas 250 zīmes


Muzeju naktī – par tautas izturību un atdzimšanas spēku (2)

Sestdien, 19. maijā, 2018 | BIRKAS: Muzeju nakts , muzejs
Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 19.maijā, Muzeju nakts programmas ietvaros muzejā nodaļā "Liepāja okupāciju režīmos" K. Ukstiņa ielā 7/9 galvenā tēma būs par tautas izturību un atdzimšanas spēku.

Apmeklētājus aicinās aizdomāties par dziesmas spēku dziesmotās revolūcijas laikā. Tiks demonstrētas dokumentālās filmas "Sešdesmitie. Sākums.", "Septiņdesmitie. Spožums un posts", kas stāsta par 60. – 70. gadu latviešu rokmūziķiem, kas spītējot cenzūrai un aizliegumiem atļāvās publiski paust mūsu alkas pēc brīvības un neatkarības, informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Maruta Eistere.

Cenzūra rūdīja mūziķus, padarot mūziku pārdomātāku, radošāku, spēcīgāku. Tieši rokmūziķi lika pamatus tam, ko mēs šodien uzskatam pašu par sevi saprotamu un neatņemamu – izpausmes un vārda brīvība.

Dokumentālās triloģijas "Savējie sapratīs" pirmā daļa "Sešdesmitie. Sākums", vieglā, sirsnīgā un humorpilnā noskaņā stāsta par rokmūzikas dzimšanu Latvijā. Vecākās paaudzes cilvēkiem tās būs patīkamas atmiņas, bet jaunākajai paaudzei - lieliska iespēja iepazīt padomju laikus ar visiem to laiku absurdiem.

Kadrā savās atmiņās un humoristiskos atgadījumos dalīsies gan Raimonds Pauls, gan Imants Kalniņš, Niks Matvejevs, Pits Andersons, Juris Sējāns, Mārtiņš Brauns, Zigmārs Liepiņš, Boriss Rezņiks u.c. iemīļoti mūziķi. Filma ar ļoti pozitīvu pēcgaršu un apziņu, ka "latvieši var!".

Otrajā filmas daļā "Savējie sapratīs. Septiņdesmitie" redzam rokmūzikas dinamisku attīstību, jo pagājušā gadsimta 70tie gadi mūzikā iezīmējās ar jaunās paaudzes rokmūziķu parādīšanos Latvijā. Jau kopš sešdesmitajiem gadiem rokmūzikas žanrs piesaista plašas padomju jauniešu masas. Grupu koncerti un deju vakari ir pārpildīti.

Dažkārt, pat pašiem neapzinoties, tiek radītas roka kompozīcijas, kas ar mūziku un dziesmu tekstiem ceļ latviešu pašapziņu un veicina nacionālās identitātes saglabāšanu. Parādās jaunas grupas - "Menuets", "Santa", "Jolanta", "Stroncijs 90", vēlāk "Līvi", "Sīpoli", "Modo". Filma lieliski parāda laikmetu, uz kura fona turpina attīstīties latviešu nacionālā rokmūzika.

Filmā iespēja tikties ar tādiem liepājniekiem kā Imants Kalniņš (komponists), Juris Pavītols ("Līvi"), Jānis Grodums ("Līvi"), Valdis Skujiņš ("Credo"), Igo (mūziķis) un par festivālu "Liepājas dzintars" stāsta Ausma Groduma, Linards Muciņš un Dace Grundmane.

Muzeju naktī Liepājas muzeja ekspozīcijas "Liepāja okupāciju režīmos" pagalmā, K. Ukstiņa ielā 7/9, uz skatuves uzstāsies jauno mūziķu apvienība "Grupa 5", kuri spēlēs grupas "Līvi" dziesmas. Vēlāk uz skatuves kāps Kristīne Sudmale - Locika, Kristaps Sudmalis un Linda Ločmane ar programmu "Tevi vien mīlēt", tādējādi pārstāvot aktīvo dziesminieku laiku.

Vakara izskaņā plkst. 21 ikviens aicināts iejusties astoņdesmito gadu diskotēkas atmosfērā, kur atbilstošo mūziku piedāvās DJ Mārcis Grīnbarts.
Tāpat būs pieejamas vizuālā tēla pārvērtības Liepājas Valsts tehnikuma radošās darbnīcās "Trakie astoņdesmitie", lai atbilstoši diskotēkas mūzikai, varētu iegūt pareizo frizūru un grimu.

Apmeklētāji brīvības garu varēs iepazīt arī ekspresizstādē "Brīvība radio viļņos", kuras mērķis ir ar vizuāliem materiāliem papildināt "Brīvā Eiropa" ierakstus un informēt Muzeju nakts apmeklētājus par nelegālo ārzemju radio nozīmi Latvijas neatkarības atjaunošanā.

Tajā tiks izstādītas Vinifreda Krauča, tulkotāja un žurnālista, memoriālās lietas, kā arī tie muzeja krājumā esošie priekšmeti, kas saistīti ar radio "Brīvā Eiropa" darbību. Izstādi iespējams aplūkot visas nakts garumā.

Iepazīties ar Muzeju nakts programmu var Liepājas muzeja mājas lapā – www.liepajasmuzejs.lv un Muzeju nakts Liepājā facebooka lapā @MuzejuNaktsLiepaja, kur var sekot jaunākajām aktualitātēm.


Sludinājums

Danielle Pinneau
18:00 | 22/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs aizdodam naudu ikvienam
Jums, bez šaubām, ir nepieciešams finansējums jūsu mājām, lai izveidotu savu biznesu, darbam, jūsu personīgajām vajadzībām un īpaši nekustamā īpašuma aizdevumiem. Es izsniedzu personīgos aizdevumus. Visi jūsu pieprasījumi sniedz priekšlikumus saistībā ar maksājumu likmēm un iemaksām, un es ar jūsu palīdzību.
e-pasts: daniellepinneau@gmail.com

https://www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
15:12 | 23/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Je suis a votre disposition pour vous aidez a résoudre tous ces problèmes, même les cas les plus désespère : Amour, protection contre les ennemies et les mauvais sorts, guérit l’impuissance, fidélité absolue (affection retrouvé). Fait venir ou revenir la personne que vous aimez, complexe physique et moraux, retour d'affectif rapide, attraction de la clientèle pour les vendeurs, chance dans tous les domaines, réussite dans les affaires, examens, retour affectif, concours et timidité, etc…. Vous pouvez me contactez par ces informations suivante :

Contact Maître SANTOS :
SiteWeb : https://www.marabout-vaudou-occulte.com
SiteWeb : https://www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
SiteWeb : https://www.retour-affectif-ex.wixsite.com/marabout-vaudou
SiteWeb : http://www.sorcier-vaudou.onlc.be
Blog : http://www.magieretouraffectif.unblog.fr
E-Mail : Contact@marabout-vaudou-occulte.com
Tél Bénin :+229 974 585 00 (Joignable aussi sur Whatsapp)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki